Šiugždinienė pasakė, kas lauks abiturientų, kurie egzaminų metu izoliuosis arba sirgs COVID-19

Pirmadienį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu prasidės valstybinių brandos egzaminų sesija, kuri tęsis iki liepos 2 d, o nuo liepos 5 d. iki liepos 20 d. laukia pakartotinė sesija. Šiemet egzaminus laikys daugiau nei 27 tūkstančiai moksleivių – penkiais šimtais mažiau nei pernai.

Apie egzaminų tvarką TV3 žinių „Dienos komentare“ kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Pirmadienį jau prasideda pirmasis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas. Kaip jam yra pasiruošta ir gal bus reikalaujama kažkokių specifinių dalykų?

Taip, pirmadienį, birželio 7-ąją, jau prasidės pirmasis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas. Jam yra tikrai pasiruošta, egzaminai vyks 1323 centruose, patalpose galės dalyvauti ne daugiau kaip devyni kandidatai, patalpos yra dezinfekuojamos, jos yra sutvarkomos prieš 24 valandas, yra būtina laikyti 2 metrų atstumą.

Egzaminui tikrai pasiruošta, laikyti egzaminus užsiregistravo 27 tūkstančiai bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų baigiamosios klasės mokinių.

O kaip su tais moksleiviais, kurie tuo metu izoliuosis arba galbūt sirgs? Ar yra numatyta galimybė nuotoliniu būdu laikyti egzaminus?

Ne, egzaminus reikia laikyti egzaminų centre, tačiau jiems yra galimybė palikti izoliacijos vietą, jiems reikia pranešti Visuomenės sveikatos centrui, prieš 48 valandas atlikti PGR testą ir taip pat atėję tą pačią dieną į mokyklą testuotis greituoju antigenų testu ir jie galės laikyti egzaminą, jeigu neserga.

Jeigu serga, tai kaip ir visais kitais atvejais yra pakartotinė sesija. Jeigu ir pakartotinėje sesijoje nepavyksta sudalyvauti, tuomet jiems nereikia laikyti to egzamino ir jiems yra taikomas baigiamojo pažymio vidurkis. Bet diplomas galioja kaip ir visi kiti diplomai.

Artimiausiu metu baigsis ir apskritai mokslo metai. Teko girdėti, kad vasaros metu mokiniams bus rengiamos stovyklos, būtent už tuos pinigus, kurie liko nepanaudoti neformaliajam ugdymui. Kas galės į tas stovyklas pretenduoti ir kokios tai bus stovyklos?

Stovyklų planuojama nemažai, ministerijos programoje esame numatę organizuoti tikslines stovyklas. Mes rūpinsimės, kad vaikai turėtų visas galimybes atstatyti savo emocinę psichologinę sveikatą, kad motyvacija sustiprėtų ir taip pat kompensuotų ugdymo praradimus.

REKLAMA

Tačiau pagrindinis stovyklų akcentas visgi yra psichologinė emocinė sveikata. Organizuojame mes, prisideda ir Krašto apsaugos ministerija, tai viso turėtų būti apie 5 tūkstančiai vaikų. Pirmiausia prioritetas yra vaikams, kurie tikrai patyrė ugdymo sunkumų, kuriems sunkiau sekėsi, kurių gyvenimo sąlygos yra sunkesnės.

Savivaldybės taip pat turi visas galimybes organizuoti stovyklas, panaudodamos neformalaus ugdymo lėšas ir jos tai sėkmingai daro, visi gali pretenduoti. Stovyklos yra nemokamos, trukmė ne mažiau 7 dienų.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
N
Negaliu suprasti
2021-06-02 21:22:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl visas dėmesys nemotyvuotiems nedirbantiems, o kartais ir trukdantiems dirbti kitiems. Pernai visos dainų šventės lėšos buvo skirtos vaikų socializacijai. O tie, kurie ruošėsi dainų šventei ir visus metus įtemptai dirbo liko iš vis be dėmesio Šiais metais vėl visas dėmesys tiems, kurie nesimokė, o tie, kurie dirbo, dalyvavo konkursuose, olimpiadose liko be dėmesio. Lyg jiems jokio poilsio ir nereikia.
Atsakyti
0

W
WOQER
2021-06-02 22:14:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip grazu,kaip miela pasakyti parsidaveliams ! Jusu laikas ateis,kai melsit jusu taip stipriai nekankinti...... Ir ka galiu pasakyti,TAI JAU NE UZ KALNU..... jAU GREITAI ATEIS ATPILDO VALANDA....
Atsakyti
0

R
Ricyla
2021-06-06 11:30:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siugzdiene o kad atsakys uz trylikametes savizudybe ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų