Sveikatos apsaugos viceministrė: manau, kad atsakymai dėl vaikų skiepijimo bus dar šią savaitę

Pirmadienį Lietuvoje startavo galimybė pasiskiepyti nuo Covid-19 visiems asmenimis nuo 16 metų. Tiesa, didžioji dalis gyventojų jau susidūrė su registracijos sistemos trikdžiais, o kai kuriems dėl norimos vakcinos tenka vykti į kitą savivaldybę.

Apie masinės vakcinacijos pradžią TV3 žinių „Dienos komentare“ kalbėjo Sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė.

Šiandien prasidėjo masinė vakcinacija. Kokia pas mus situacija? Kiek mes turime vakcinų ir kiek turime norinčiųjų?

Pagal tai, kaip šiandien „lūžta“ sistemos ir ne visada pavyksta geriausiai prisiregistruoti, tai panašu, kad norinčiųjų turime pakankamai nemažai. O jei kalbant apie vakcinų dozes, tai šiai dienai bendrai Lietuva yra gavusi beveik 1,8 milijono vakcinų dozių, 1,6 milijono dozių jau yra sunaudota, bet tikrai vakcinų dozių dar yra, šią savaitę dar gauname naujas siuntas, tai tikrai visi norintys gali registruotis.

Gal dar ne visada galime užtikrinti, kad visuose vakcinavimo centruose yra visos norimos vakcinos, tai yra kam tenka šiek tiek užsiimti vakcinų turizmu – pavažiuoti į gretimą miestą, jeigu nori konkretaus laiko ar konkrečios vakcinos, bet iš esmės galimybė skiepytis tikrai yra.

Ar mes iš tikrųjų gerai pasiruošę? Žmonės sako, kad kai kas pradėjo medžioti nuo vidurnakčio – nepavyko prisijungti prie sistemos, šįryt irgi ne visi galėjo prisijungti. Taip pat sako, kad Vilniuje vienos ar kitos vakcinos nelikę ir reikia važinėti į aplinkinius miestus.

Iš tikrųjų mes ir neplanavome startuoti nuo dvyliktos nakties, mes lygiai taip pat ir 45-erių amžiaus grupes, ir 35-erių atidarėme šiek tiek po šeštos valandos ryto. Tą patį padarėme ir su masine vakcinacija, jos neplanavome atidaryti naktį dėl labai paprastos priežasties – norėjome, kad tuo pačiu metu veiktų ir karštoji linija, kur žmonės galėtų skambinti ir registruotis, ne tik internetinė registracija. Iš esmės startas buvo tokiu laiku, kada jis ir buvo planuotas.

O kalbant apie vakcinų paskirstymą, tai taip, ką aš ir minėjau, dabar turime tą įtampą, kad galbūt ne visą laiką kiekviename vakcinavimo centre gausi norimą vakciną ir norimą laiką ir gali tekti kažkur pavažiuoti. Tą irgi dar šią savaitę planuojame pasižiūrėti ir pasikoreguoti, kad galbūt žmonės rastų daugiau vakcinų būtent didžiuosiuose miestuose, didžiuosiuose vakcinavimo centruose.

REKLAMA

Pastaruoju metu girdime apie tai, kad esą netrukus bus sprendimas dėl vaikų vakcinacijos. Kada tai galėtų būti ir kokie vaikai, ir kokia vakcina jiems siūloma skiepytis?

Europos vaistų agentūra patvirtino, kad „Comirnaty“, geriau žinoma kaip „Pfizer“, vakcina yra galima naudoti vaikams nuo 12 metų amžiaus, tai šiuo metu tai yra vienintelė vakcina, kuri yra naudojama asmenims nuo 16 metų amžiaus, dabar ji patvirtinta nuo 12 metų amžiaus. Šiandien po pietų Sveikatos apsaugos ministerijos suburta vakcinų darbo grupė, kurioje yra ir pagrindiniai šios srities Lietuvos mokslininkai, imunologai, jie priims galutinius sprendimus ir manau, kad atsakymai dėl vaikų nuo 12 metų skiepijimo „Comirnaty“ bus dar šią savaitę.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
N
Narnija
2021-05-31 17:58:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
vakcinuokitės patys o vaikų nlieskit
Atsakyti
-5

K
Kam
2021-05-31 17:51:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Patys sake vaikams nepavojingas. Kiek vaiku sirgo sunkiai? O kiek zmoniu patyre itin sunkius salutinius ar net mire po skiepo
Atsakyti
-5

L
Lietuvė
2021-05-31 18:16:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siaubas... jau į vaikus kesinasi geicuko- sorašiukų šaikos skatinami! Mano pažystami serga po skiepų kekinra diena laikoi temp ir t.t ,jie sako skiepas nė prie ko,ne dėl skiepo!!! Jie ir nepripažins ,nes pinigai svarbuausiai jiems nei žmonių gyvybės...laukiu kada ateis laikas ,kad atsakys!!!!
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (33)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų