REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Hitleriui dar iki karo pradžios prarijus keletą kaimyninių valstybių, vokiečiai ištikimai palaikė savo fiurerį, o sėkmingai pažeminus prancūzus ir britus – buvo ekstazėje. Nors Rusijai karas Ukrainoje sekasi itin sunkiai, rusai taip pat aistringai palaiko Putiną ir net laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistams sako, kad po Ukrainos gali ateiti Lietuvos eilė.

Hitleriui dar iki karo pradžios prarijus keletą kaimyninių valstybių, vokiečiai ištikimai palaikė savo fiurerį, o sėkmingai pažeminus prancūzus ir britus – buvo ekstazėje. Nors Rusijai karas Ukrainoje sekasi itin sunkiai, rusai taip pat aistringai palaiko Putiną ir net laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistams sako, kad po Ukrainos gali ateiti Lietuvos eilė.

REKLAMA

„Motinėlės Rusijos“ gyventojas, su kuriuo susisiekė laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistė buvo kategoriškas – būti ukrainiečiu yra Dievo bausmė, nes ukrainietis yra Ukrainos gaujos dalis.

„Nė vieno negaila, visus reikia nubausti. Jei nesudės ginklų, bus sunaikinti vietoje“, – rėžė vyras.

„Ukrainą mes sulyginsime su žeme. Viskas bus normalu, viskas bus Rusija. Jei kas nors dar išsi****nės, sulyginsime ir kitus“, – antrino Vyborgo gyventojas.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainą nacizmu kaltinantys rusai mano, kad yra geresni už kitus ir turi teisę spręsti ne tik tautų, bet ir valstybių likimus.

„Jie pradeda ant tiek nekęsti, kad patys tampa fašistais. Nes jei tu sakai, kad nėra Ukrainos ir ukrainiečių, tai reiškia, kad tu kaip ir nacis“, – aiškino propagandos ekspertas Mantas Martišius.

REKLAMA

„Būtų neprotinga manyti, kad nuvertus Putiną Rusija pasikeis, bus gera, dvasinga ir taip toliau. Tai yra didelė klaida. Putinas yra todėl, kad rusų tauta yra tokia“, – pritarė apžvalgininkas Rimvydas Valatka.

Kaip vokiečiai naikino žydus, taip dabar rusai nusiteikę sunaikinti ukrainiečius, nes įsitikinę, kad jie tam turi teisę.

„Tai pagal stipresnio teisę, paprastai paaiškinsiu. Kaip kieme – kas stipresnis, tas ir teisus“, – teigė vyborgietis.

REKLAMA
REKLAMA

Grobuoniškai nusiteikę eiliniai rusai vien Ukraina pasisotinti nenusiteikę, todėl savo purvinais ir smirdančiais batais bei pragertais snukiais žada ateiti užkariauti Lietuvos.

„Per kiek valandų mes jums duosime į kaulus? Tam, kad jūs neišsi****nėtumėte“, – „retorinį klausimą“ žurnalistei uždavė Orenburgo gyventojas.

Tokia grobikiška rusų ideologija nestebina nuo sovietų režimo nukentėjusios 95-erių Irenos Saulutės Valaitytės-Špakauskienės. Ji su šeima buvo ištremta būdama vos 13-os.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jie nežino valstybės ribos, nes yra permaišytas kraujas. Yra užkariautojai, yra prievartautojai. Tai persiduoda per kartų kartas. Tas atimk, išplėšk, nužudyk – bus tavo. Apsigyvenk svetimoj vietoj, sunaikink savininką – bus tavo namas“, – kalbėjo moteris.

Apie dėl rusų patirtą siaubą tremtinė pasakoja Rumšiškių muziejaus, kuriame dirba, lankytojams. Pagal jos istoriją parašyta knyga ir sukurtas filmas „Tarp pilkų debesų“, bet juose tik trupinėlis to, ką jai teko išgyventi.

REKLAMA

„Aš puikiai atsimenu, kaip kareivis stovi su šautuvu ir rėkia: „ar pastipę yra?“ Net keliaujant mes buvom „pastipę“, – pasakojo I. Valaitytė-Špakauskienė.

Ukrainiečius žudantys rusai neatsilieka nuo įvairias tautas vagonais į tremtį vežusių savo senelių ar žydus naikinusių vokiečių.

„Ne Putinas Bučoje prievartavo moteris. Ir įsakymo tokio nebuvo. Ne Putinas vogė skalbimo mašinas, kompiuterius, marodieriavo – tai darė rusai“, – kalbėjo R. Valatka.

REKLAMA

Nors kaip didžiausią stebuklą iš Ukrainos vagia klozetus, rusai jaučiasi viršesni už kitus.

„Moterie, kai Rusija pas jus ateis, pasakysite „ačiū, Rusija, kad jūs mums padedate“. B**t, jūs be mūsų resursų nudvėsite“, – putojosi orenburgietis

„Jūs neskraidote į kosmosą, jūs nenusileidžiate į vandenyno dugną, jūs nestatote atominių ledlaužių, kurie laužo trimetrinį ledą“, – tėvynės pasiekimais džiaugėsi Machačkalos gyventojas.

Fašizmas turi lyderio kultą. Kaip nacistinėje Vokietijoje vokiečiai besąlygiškai garbino Hitlerį, taip dabar rusai garbina Putiną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kas darėsi carų laikais? Jau pas juos yra užkoduota turėti žemėje dievuką, kuris viską žino. Ir jiems yra kalama, ir kalama, kaip dėl jų stengiasi, o jau aplink priešų priešai“, – kalbėjo I. Valaitytė-Špakauskienė.

„Ten buvo fiureris, čia nekvestionuojamas Putino autoritetas. Niekas negali pasakyti, kad yra padarytos kažkokios klaidos“, – antrino M. Martišius.

Hitleris nacizmo idėjas ir neapykantą žydams stengėsi įdiegti net vaikams – nacistinėms jaunimo organizacijoms vienu metu priklausė net 90 procentų vaikų. Rusijoje propaganda taip pat nukreipta į vaikus. Deja, bet visuotinė rusų nacistinės propagandos mašina duoda rezultatų.

REKLAMA

„Rusų nacizmas perspjauna Hitlerio nacizmą. Pavyzdžiui, moterų prievartavimai, vaikų grobimai. Labai daug aprašyta atvejų, kai čekų, lenkų vaikai, kurie buvo ariškos išvaizdos, būdavo maži atimami iš tėvų ir įvaikinami vokiečių šeimoms. Tai yra kartojimas, tik didesniais masteliais“, – sakė R. Valatka.

Vis dėlto, tarp vokiečių ir rusų nacizmo specialistai mato skirtumų – Hitlerį vokiečiai garbino besąlygiškai, o rusai, nepaisant propagandos, nėra tokie aktyvūs. Į parodomuosius renginius reikia varyti varu ar mokėti pinigus už dalyvavimą.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 20:00 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

kazkokio kaimo Baxmuto negali paimt metus laiko,jie dar mums grasina,vargdieniai.
80% rusijos duju ir naftos tai Buriatijos. Atsiskirs ir patys liks ant bado kanibalai
gal ir teisus tie ruskiai, jei ne jie tai apie ka rasytu tie zurnalistai?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų