Kokios to pasekmės ir ar užteko labdaros produktų per šventes, klausiame „Maisto banko“ direktoriaus Simono Gurevičiaus.
Kokia problema kilo leidus parduoti maisto produktus iki paskutinės jų galiojimo datos? Ar sulaukiate užtektinai pieno ir mėsos produktų?
Na, maistą, toks kaip pieną ir mėsą, visada būdavo leidžiama pardavinėti iki paskutinės galiojimo dienos, tiesiog prekybininkai anksčiau elgdavosi žymiai atsakingiau. Dalis jų tokio maisto nepardavinėdavo paskutinę dieną. Tai reiškia, kad, jeigu pieno ar mėsos produktų su besibaigiančiu galiojimu nenuperka, kitą dieną jų negali atiduoti stokojantiems, todėl jie yra utilizuojami. Šiuo metu pieno ir mėsos labai trūksta atiduotuvėse, o dar labiau vaikų dienos centruose, senelių globos įstaigose.
Prekybininkai stokoja atsakomybės
Ar šiuo klausimu vykta kažkokios derybos?
Prekybininkai ilgą laiką be jokių derybų atiduodavo pieno ir mėsos produktus paskutinę dieną, o ne pasibaigus terminui, tai tikėkimės, kad jie ir toliau taip elgsis, o ne taip, kaip paskutinius 3 mėnesius.
Kiek žmonių per šventes naudojosi „Maisto banko“ parama ir kokių produktų prašė?
Per šventes žmonės tikrai norėjo šventinį stalą papuošti saldumynais. Prekybininkas tą tortą, kurio nepavyko parduoti gali laikyti iki vakaro, arba gali ryte atiduoti labdaros organizacijai, ir stokojantis per šventes jį turės ant savo stalo. Džiaugiamės, kad dalis prekybininkų prieš šventes didelę dalį paskutinės dienos produktų atidavė ryte, tačiau visiems stokojantiems padėti visgi nepavyko.
Visą pokalbį rasite straipsnio pradžioje.