REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dingęs Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu daugeliui kelią nemažai klausimų, tačiau jo situaciją politologas Nerijus Maliukevičius vadina tragikomiška.

Dingęs Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu daugeliui kelią nemažai klausimų, tačiau jo situaciją politologas Nerijus Maliukevičius vadina tragikomiška.

REKLAMA

TV3 žinių „Dienos komentare“ N. Maliukevičius aiškino, kad jis gali būti nušalintas arba slapstosi pats, kadangi nenori prisiimti atsakomybės už nepavykusius Rusijos planus Ukrainoje.

Girdime pranešimus, kad Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu slepiasi bunkeryje, o kiti asmenys repetavo evakuaciją, todėl mes matėme tuos skrydžius, kurie neva vyko link tariamo bunkerio. Ar mes galime manyti, kad Rusija rengiasi branduolinio ginklo panaudojimui?

Šoigu istoriją aš nebūtinai susiečiau su branduoliniu ginklu, čia tiesiog savotiškai tragikomiška istorija. Tai galima vertinti įvairiai – ar Šoigu yra nušalintas ir dėl to nesirodo viešumoje, ar jis pats vengia atsakomybės ir nenori jos prisiimti viešumoje.

REKLAMA
REKLAMA

Tai gali būti dar kitos istorijos, bet akivaizdus faktas, kad karinė operacija, kurią vykdo Kremlius Ukrainoje, neturi vadovo. Ar ryškesni generolai, ar krašto apsaugos ministras turėtų būti tas žmogus, kuris pastoviai yra viešumoje, o mes turime tokį paradoksą, kad praktiškai nieko nėra viešumoje, kas prisiimtų atsakomybę.

REKLAMA

Čia labiau yra iliustracija to, kaip ta karinė operacija vyksta ne pagal planą, nes nėra norinčių už tai prisiimti atsakomybę.

Taip pat Dimitrijus Peskovas yra pasakęs, kad Rusija panaudos branduolinį ginklą, jei jai iškils egzistencinė grėsmė. Tai kokia ta situacija, kaip mes ją galime vertinti?

Aš manau, kad reikia suprasti, jog grasinimas ar kalbėjimas apie branduolinius ginklus yra savotiška Kremliaus korta bandant išgąsdinti Vakarus, atgrasyti nuo paramos Ukrainai, karinės paramos.

Ši korta bus naudojama dažnai ir įvairiai, todėl šiuo atveju mums nereikia į tam tikrą nerimo ritmą įsijungti dėl tos branduolinės grėsmės. To ginklo panaudojimas turėtų neįtikėtinus kaštus pačiai Rusijai, nes ji sulauktų branduolinio atsako iš NATO pusės, kitų branduolinių valstybių.

REKLAMA
REKLAMA

Tai yra kelias į abipusį susinaikinimą ir tai prieš kurį laiką deklaravo didžiosios branduolinės valstybės, kad nenaudos šito ginklo. Aš tai vertinu labiau kaip retorinį ginklą.

Ar galima manyti, kad Joe Bideno kalboje atsiradęs cheminis ginklas reiškia, jog galima manyti, kad yra didelė jo panaudojimo tikimybė?

Vienas momentas – gali būti, kad yra šneka apie cheminio ginklo panaudojimą, bet lygiai taip pat tai gali būti pretekstas kažkokiai karinei operacijai, argumentuojant būtent šita grėsme. Cheminio ginklo panaudojimas Kremliui sukels labai didžiules pasekmes ir kaštus. Vis tiek išlieka tam tikras nerimo klausimas šiuo atveju. 

Visą pokalbį su politologu žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų