Policija tikrino, ar vairuotojai spėjo pasikeisti padangas – rezultatai nustebino

Policija rengia reidus, per kuriuos tikrina, ar vairuotojai pasikeitė padangas į žiemines. To nepadarę rizikuoja prarasti automobilio techninę apžiūrą. Reidą surengusią Klaipėdos policiją vairuotojai nustebino: visi buvo pasikeitę padangas.

Klaipėdos policijos pareigūnai stabdo vairuotojus: šį kartą policija labiau domisi, kaip vairuotojai pasirengė žiemai – tikrinamos automobilių padangos, ar jos žieminės, ar nėra per daug sutrintas jų protektorius. Nors sniego ir ledo Lietuvoje dar nebuvo, vairuotojai privalėjo padangas pasikeisti dar praėjusią savaitę.

„Pagal Kelių eismo taisykles yra nustatyta aiški data, nuo kada jau reikia dėvėti tas žiemines padangas, tai yra nuo lapkričio 10 dienos, jau vairuotojas turi būti parengęs automobilį su žieminio tipo padangomis ir techniniuose reikalavimuose aiškiai apibrėžta, kad žieminės padangos turi būti ne mažiau, kaip 3 mm protektoriaus gylio“, – sako Klaipėdos kelių policijos viršininkas Mindaugas Džermeika.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pareigūnai tikrino, ar vairuotojai spėjo pasikeisti padangas į žiemines – rezultatai nustebino

Įkliuvus su netinkamomis padangomis gresia ne tik bauda. Su automobiliu nebegalima važiuoti – pareigūnai tik leidžia saugiai perstatyti automobilį.

„Nepasiruošus ir neparengus to automobilio, labai gaila, bet vairuotojai netenka ir valstybinės techninės apžiūros ir priversti grįžti į pakartotinę techninę apžiūrą“, – pasakoja M. Džermeika.

O prieš atliekant pakartotinę apžiūrą teks pakeisti padangas, greičiausiai reiks ir techninės pagalbos sunkvežimio automobiliui nugabenti į padangų dirbtuves, taip pat pasirūpinti vienai dienai išduodamu leidimu vykti į techninės apžiūros centrą. O ten greičiausiai bus surasta daugiau gedimų, dėl kurių nepavyks gauti apžiūros talono. Matyt todėl vairuotojai nelinkę delsti, padangas beveik visi keičia laiku.

„Praktiškai tokių nepasitaikė, nei vieno vairuotojo, kuris būtų nepasikeitęs padangų, tiesiog vieno vairuotojo protektoriaus neatitiko pats gylis, padarytas toks buvo menkavertis pažeidimas, nors padangos pačios žieminės, tačiau jos yra jau netinkamos naudoti dėl savo per mažo protektoriaus“, – teigia M. Džermeika.

Naujų žieminių padangų protektoriaus gylis – įprastai ne mažesnis nei aštuoni milimetrai. Specialistai sako, padangas reikia keisti dažniau, nelaukti, kol jų protektorius bus pavojingai sutrintas – ir vos keturių milimetrų gylio – mažoka.

Be to, įprastai žieminės padangos naudojamos nuo trijų iki penkių sezonų. Net jei žiemą važinėjate mažai, pasenusios padangos gali būti pavojingos – guma su laiku kietėja, sukibimas su kelio danga prastėja, ypač, jei kelias padengtas sniegu ar ledu.


Rašyti komentarą...
j
jonas
2020-11-16 19:07:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kaip ju paciu automobiliai ar atitinka tech. reikalavimus
Atsakyti
-4

R
Ramas
2020-11-18 09:12:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuo kada kelių policininkas tapo padangų ekspertų.
Atsakyti
-1

V
Vairuotojas
2020-11-17 22:03:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas tikrino viešojo transporto padangas o gal jos vasarines ypač Vilniuje kur yra kalnelių prie kurių po snygio dažnai autobusai ir troleibusai stovi
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų