tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per savivaldos rinkimus paaiškėjo, kad į miestų tarybas partijos susodins daugybę giminystės ir kitais ryšiais su partijos įtakingais nariais susijusių žmonių. Tarybose dirbs ministrų ir seimūnų vyrai, žmonos, giminaičiai, bendradarbiai.

Per savivaldos rinkimus paaiškėjo, kad į miestų tarybas partijos susodins daugybę giminystės ir kitais ryšiais su partijos įtakingais nariais susijusių žmonių. Tarybose dirbs ministrų ir seimūnų vyrai, žmonos, giminaičiai, bendradarbiai.

REKLAMA

Gausų desantą savo padėjėjų valdyti miestų siunčia parlamentarai ar ministrų patarėjai. Politikos lyderiai į rinkimų vežimą įsirašė ir vaikus ar marčias. Ekspertai sako, kad partijos pasiekė tokį lygį, kad sėkmingi ir iki šiol su politinėmis jėgomis nesusiję žmonės politikos vengia kaip velnias kryžiaus.

Rinkimų naktį perrinktas Kauno meras Visvaldas Matijošaitis šventė ne tik su bendražygiais, bet ir su šeima – gyvenimo drauge ir dviem sūnumis.

Beveik visa Matijošaičio šeimą keliauja ir į miesto valdžią – įtraukta į sąrašą aukštais numeriais, mero šeima pateko į tarybą. Kartu ateina ir gausus būrys „Vičiūnų“ grupės darbuotojų. Būtent tokį savos šeimos ir bendradarbių protegavimą ir vedimą į valdžią kritikavo Matijošaičio oponentai. Galima prisiminti ir praėjusios Seimo kadencijos pradžią, kai Karbauskis sulaukė daug kritikos už tai, kad į valdžią atsivedė su juo sietą Gretą Kildišienę. Tačiau akivaizdu, kad taip elgiasi ne tik jie.

REKLAMA

„Jeigu pradedame kalbėti apie tai, kad kažkoks politikas ar politikė pradeda jau į savo komandą temptis sau kažkokius giminingus žmones ir konsoliduoti, kurti vienetą, giminės vienetą, tai jau ten atsiranda problemų. Tai labai priklauso nuo konkrečios situacijos“, – teigia politologas Ainius Lašas.

REKLAMA

Vilniuje triumfavę konservatoriai į miesto tarybą deleguos 19 žmonių. Sąraše atsidūrė konservatorių patrarchės Irenos Degutienės marti, ministrų Gabrieliaus Landsbergio, Arvydo Anušausko, Dainiaus Kreivio ir Jurgitos Šiugždinienės patarėjai, ministrės Gintarės Skaistės vyras, pačio Valdo Benkunsko sūnėnas. Taryboje dirbs ir seimūnų Paulės Kuzmickienės, Antano Matulo, Aistės Gedvilienės patarėjai. Kaune į tarybą konservatoriai delegavo Kupčinsko žmoną, Šiugždinienės patarėją, partijoje dirbantį projektų vadovą.

REKLAMA

„Mes matome, kad tie žmonės, kurie norėtų galbūt kažką daryti, jie tiesiog yra išmetami. Ir jie galvoja atėję į partiją, palauk, aš dirbu, stengiuosi, o kažkokia Kildišienė – oba, jinai jau sąraše ir žiūrėk, jau Seime“, – sako politologas Bernaras Ivanovas.

Laisvės partija Vilniuje į valdžią deleguos ne tik Šimašių, bet ir jo dabartinę patarėją, jiems atitekusios Susisiekimo ministerijos viceministrę, taip pat pačios Aušrinės Armonaitės patarėją.

REKLAMA
REKLAMA

Kartu su Zuoku į miesto tarybą pateko ilgamečio Zuoko bendražygio Algio Čapliko žmona. Į tarybą grįžtantys socdemai, deleguoja Juozo Oleko sūnų, parlamentaro Sabatausko patarėją, kuris yra ir socdemų Vilniaus skyriaus pirmininkas. Apžvalgininkai sako, kad partijoms apskritai nesiseka pritraukti sėkmingų ir rimtų žmonių iš šalies.

„Visuomenėje žmonės dažnai mąsto apie politiką, kaip apie tokį labai murziną užsiėmimą, visi vagys, tradicinis posakis, tai aš ar eidamas į politiką noriu, kad apie mane galvotų, kad aš kažkoks vagis. Tai nenori žmonės, galvoja kam aš čia lįsiu ir gadinsiu sau gyvenimą“, – tvirtina A. Lašas.

REKLAMA

„Mes neturime tų profesionalų, mes turime konstatuoti tą faktą, tačiau kadangi nėra tos konkurencijos pačiose partijose, žmogus nemato skaidraus socialinio lifto, kad jis ateis į tą partiją, būdamas geru specialistu, gali daryt karjerą, kad koks nors anūkas, sūnelis arba meilužė neaplenks ant posūkio“, – teigia B. Ivanovas.

Lietuvoje partijoms priklauso beveik 100 tūkstančių gyventojų, didžiausi narių skaičiumi išlieka socialdemokratai. Dar beveik 3 tūkstančiai gyventojų prisijungę prie rinkiminių komitetų.

"Sąraše atsidūrė konservatorių patrarchės Irenos Degutienės marti, ministrų Gabrieliaus Landsbergio, Arvydo Anušausko, Dainiaus Kreivio ir Jurgitos Šiugždinienės patarėjai, ministrės Gintarės Skaistės vyras, pačio Valdo Benkunsko sūnėnas. Taryboje dirbs ir seimūnų Paulės Kuzmickienės, Antano Matulo, Aistės Gedvilienės patarėjai."
Išrinkite dar vilniečiai meru Benkunską ir turėsite valdžioje visą landsbegyno mafiją. Tik po to nedejuokite, nes niekas jūsų neužjaus ir nesupras.
švogeryne nieko naujo
Dar daigiaus jų valdiškose kontorose
Dar daigiaus jų valdiškose kontorose
Šimtuose niekam nereikalingų valdiškų kontorų - beveik vien politikų giminės, draugai, pažįstami, partkomų kolegos. Kiekviena valdiška kontora - tikra giminių ir draugelių lesykla. Jei pusę tokių valdiškų bezdyklų panaikintume, daug pinigų valstybė sutaupytų, o jokio neigiamo poveikio išvis nebūtų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų