Pagrindinis senjorės varžovas bokso ringe – Parkinsono liga

Nedidukė, miela močiutė su raudona megzta kepure ir auksinėmis bokso pirštininėmis ringe turbūt galėtų mesti iššūkį ne vienam. Savo smūgius ji tobulina tris kartus per savaitę. Tiesa, jos pagrindinis varžovas – Parkinsono liga, kurios sunkius simptomus ji bando įveikti bekontakčio bokso treniruotėmis.

„Tai nesustabdo Parkinsono ligos – ji yra degeneracinė. Liga niekur nepabėgs, tačiau ją galima sulėtinti. Vietoj to, kad visą savaitę liūdėčiau ir galvočiau apie tai, sakau: „O, šiandien – boksas.“ Atsistoju, pasiruošiu ir po dviejų valandų treniruotės jaučiuosi geriau“, – sako 74 metų senolė Nancy Van Der Stracten.

Kadangi ji smūgiuoja tik treneriui į specialias letenas ir į bokso kriaušę, be varžovų, nėra pavojaus gauti galvos traumą.

„Vieną dieną mano gydytojas pasakė, kad man draudžiama sėdėti. Jis sakė eiti, eiti, toliau gyventi. Ir tai yra mano patarimas visiems – susirasti sau patinkančią sporto šaką. Neklausyti, kai sako prisėsti, nes esi pavargęs. Eikite sportuoti ir užsiimti, kas jums patinka“, – teigia ji. 

Sporto salėje ji žinoma kaip „tetulė Nencė“. Pirmąkart jai žengiant į bokso ringą, visi ją stebėjo nustėrę iš nuostabos.

O kai ji nesportuoja, Nencė tapo, mat yra baldų dizainerė ir tapytoja. Pasak senjorės, nuolatinės bokso treniruotės jai padeda lengviau atlikti namų ruošos darbus.

Parkinsono liga serga milijonai visame pasaulyje. Ji sukelia drebulį, sustingimą, vaikščiojimo ir kalbėjimo problemas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų