REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kongreso nariai siūlo buvusį prezidentą Donaldą Trumpą patraukti baudžiamojon atsakomybėn už prisidėjimą prie Kapitolijaus šturmo. Tai dar vienas nemalonumas, su kuriuo susiduria į Baltuosius rūmus sugrįžti trokštantis D. Trumpas. Ir nors jo duobėtas kelias toliau tęsiasi, D. Trumpas vis dar turi realius šansus varžytis dėl JAV prezidento posto.

Kongreso nariai siūlo buvusį prezidentą Donaldą Trumpą patraukti baudžiamojon atsakomybėn už prisidėjimą prie Kapitolijaus šturmo. Tai dar vienas nemalonumas, su kuriuo susiduria į Baltuosius rūmus sugrįžti trokštantis D. Trumpas. Ir nors jo duobėtas kelias toliau tęsiasi, D. Trumpas vis dar turi realius šansus varžytis dėl JAV prezidento posto.

REKLAMA

Situaciją tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptaria naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Vilmantas Venckūnas ir Andrius Jakimčuk.

Dar vienas smūgis Trumpui

JAV Kongreso komitetas, tiriantis 2021 m. sausio 6 d. Kapitolijaus šturmą, nusprendė rekomenduoti JAV Teisingumo departamentui pateikti baudžiamuosius kaltinimus Donaldui Trumpui, buvusiam prezidentui, dėl jo vaidmens nepavykusiame sukilime.

Komitetas vienbalsiai pareiškė, kad D. Trumpas turėtų būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn už pagalbą sukilimui, trukdymą oficialiam vyriausybės procesui, sąmokslą apgauti JAV ir sąmoningai melagingus pareiškimus valdžios institucijoms.

REKLAMA
REKLAMA

Galutinį sprendimą, ar pateikti kaltinimus buvusiam prezidentui, priims JAV Teisingumo departamentas.

Komitetas teigia, kad D. Trumpas „prižiūrėjo ir koordinavo sudėtingą septynių dalių planą, kuriuo buvo siekiama sužlugdyti prezidento rinkimus ir užkirsti kelią prezidento įgaliojimų perdavimui“.

REKLAMA

D. Trumpas paskelbė pareiškimą, kuriame teigė, kad tyrimo tikslas – „neleisti man kandidatuoti į prezidento postą, nes jie žino, kad aš laimėsiu“ ir kad bet koks baudžiamasis persekiojimas būtų „šališkas bandymas nustumti mane į šalį“.

„RealClearPolitics“ reitingų vidurkis rodo, kad D. Trumpo reitingai yra žemi – minus 20 proc., o J. Bideno – minus 8 proc.

Tačiau įstatymų leidėjų žingsnis vis dėlto yra istorinis, nes Kongresas niekada nebuvo pateikęs baudžiamojo persekiojimo bylos esamam ar buvusiam prezidentui, be to, D. Trumpo oponentai dar labiau reikalaus baudžiamojo persekiojimo.

REKLAMA
REKLAMA

Tai taip pat yra didelis smūgis D. Trumpui, nes per kelias savaites nuo tada, kai jis paskelbė apie planus siekti sugrįžimo į Baltuosius Rūmus, jis susidūrė su daugybe nesėkmių, įskaitant ne tokius gerus, kokių tikėtasi, respublikonų kadencijos vidurio rinkimų rezultatus.

Dėl kaltinimų 76-erių buvusiam prezidentui, kuris vis dar turi didelę įtaką Respublikonų partijoje, gali būti uždrausta eiti viešąsias pareigas ir net skirta įkalinimo bausmė.

Tyrėjai teigia, kad sąmokslas prasidėjo nuo D. Trumpo kampanijos, kurios metu jis skleidė kaltinimus, kuriuos žinojo esant melagingus, esą rinkimus aptemdė plačiai paplitęs sukčiavimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis kaltinimas bandymu korumpuoti Teisingumo departamentą ir spaudimu savo viceprezidentui Mike'ui Pence'ui, taip pat valstijų rinkimų pareigūnams ir įstatymų leidėjams, kad šie, pažeisdami Konstituciją ir įstatymus, panaikintų balsavimą.

D. Trumpas taip pat kaltinamas sukvietęs ir subūręs minią Vašingtone, ir nukreipęs ją į Kapitolijų, nors žinojo, kad ji bus ginkluota automatais, pistoletais ir daugybe kitų ginklų.

Įstatymų leidėjai teigia, kad jis kelias valandas nekreipė dėmesio į savo komandos prašymus imtis veiksmų smurtui sustabdyti.

REKLAMA

Nors nemalonumų daugėja, Trumpas vis dar turi šansų

V. Venckūnas sako, kad Kongreso komiteto sprendimas yra tik dar viena nemalonumų D. Trumpui dėlionės detalių, kurių pastaruoju metu vis daugėja ir daugėja.

„Iš vienos pusės, galima galvoti, kad tai yra Donaldo Trumpo pabaiga. Bet iš kitos pusės, Donaldas Trumpas, net ir tiek visko prisidirbęs, turi labai stiprią fanatiškų gerbėjų bazę, kuri vis tiek ateis į rinkimus“, – kalbėjo žurnalistas.

Pasak jo, dešiniųjų pažiūrų apžvalgininkai Jungtinėse Valstijose svarsto, kad jei prieš Donaldą Trumpą dėl respublikonų kandidato statuso varžysis populiarumą vis auginantis Floridos gubernatorius Ronas DeSantis, buvęs JAV prezidentas veikiausiai pralaimės.

REKLAMA

Tačiau jei R. DeSantis nuspręs šį rinkimų ciklą praleisti, savo laimę bandyti kituose rinkimuose, o prieš D. Trumpą stos ne tokie populiarūs Respublikonų partijos atstovai, D. Trumpas turi nemažai šansų trečiuose rinkimuose iš eilės tapti Didžiosios senosios partijos, kaip dar kartais įvardijami respublikonai, kandidatu prezidento rinkimuose.

„Mano tolima prognozė būtų, jei respublikonai išsirinks kandidatą, kuris nėra Donaldas Trumpas, jie veikiausiai laimės tuos rinkimus, nes demokratai nelabai žino, ko jie nori. Bet jei jie pasirinks Trumpą, kas gali nutikti, nežinau, ką demokratai turi pastatyti, šunį su kostiumu, kad jis nelaimėtų“, – prognozavo V. Venckūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visą diskusiją apie D. Trumpą rasite vaizdo įraše, kuris yra straipsnio viršuje. Dar daugiau Lietuvos ir pasaulio įvykių aptarimo – pilname „Sukasi pasaulis“ epizode.

Pilnas epizodas:

Kalbamės apie:

00:00 Intro

00:40 Įsižeidę vokiečiai

12:50 Vyšniausko kelionė

24:15 Į armiją rusai žygiuoja MMM principu

36:00 Trumpo nesekmės tęsiasi

45:48 Dirbtinis intelektas atima darbus: kada suvaldysime kapitalistą robotą?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų