REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Briuselyje – neregėto masto korupcijos skandalas. Suimta Europos Parlamento vicepirmininkė, Graikijos politikė Eva Kaili, dar keli aukšto rango Briuselio pareigūnai. Pas juos rasti šimtatūkstantiniai kyšiai, o jų gijos veda į Pasaulio futbolo čempionatą suorganizavusį Katarą.

Briuselyje – neregėto masto korupcijos skandalas. Suimta Europos Parlamento vicepirmininkė, Graikijos politikė Eva Kaili, dar keli aukšto rango Briuselio pareigūnai. Pas juos rasti šimtatūkstantiniai kyšiai, o jų gijos veda į Pasaulio futbolo čempionatą suorganizavusį Katarą.

REKLAMA

Situaciją tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptaria naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Vilmantas Venckūnas ir Andrius Jakimčuk.

Belgijos prokuratūra paskelbė, kad Briuselyje buvo atlikta 16 kratų ir sulaikyti 5 žmonės. Tai nuo liepos vykdomo tyrimo kulminacija. Belgijos prokurorai sakė, kad vieno įtariamojo namuose rasta 600 tūkst. eurų, vieno Europos Parlamento nario bute – 150 tūkst. eurų, o viešbučio kambaryje lagamine – keli šimtai tūkstančių eurų.

E. Kaili buvo viena iš EP vicepirmininkių, viena iš jos atsakomybės sričių – bendravimas su Artimųjų Rytų šalimis.

REKLAMA
REKLAMA

Nors Kataras kaltinamas korupciniais metodais gavęs šansą organizuoti vieną didžiausių sporto švenčių ir vertęs stadionus stačiusius dirbti vergiškomis sąlygomis, E. Kaili viešai gyrė Katarą.

REKLAMA

Lapkričio 21 d. parlamente ji sakė kalbą apie Pasaulio futbolo čempionatą Katare, aiškindama, kad renginys yra „įrodymas, kaip sporto diplomatija gali pasiekti istorinę transformaciją valstybėje, kuri imasi arabų pasaulį įkvepiančių reformų“. Politikė taip pat gyrė Katarą dėl lyderystės darbuotojų teisių srityje, nors šalis sulaukė griežtos kritikos iš tarptautinės bendruomenės dėl netinkamo elgesio su migrantais darbininkais.

Belgijos policija aiškinasi įtarimus, kad Persijos įlankos monarchijos ir pasaulio futbolo čempionato šeimininkės Kataro vardu dirbantys asmenys mokėjo Europos politikams didžiulius kyšius, kad šie darytų įtaką Briuselio politinėms diskusijoms.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš pasaulio futbolo čempionatą į Katarą nuvykusi ir Persijos įlankos valstybėje vykdomas darbo reformas gyrusi E. Kaili siekė, kad būtų priimtas bevizis režimas. Tyrėjai teigė, kad jos namuose buvo rasti „grynųjų pinigų pilni krepšiai“.

„Ant tiek paprasta schema, kad pas žmogų bute rado šimtus tūkstančių eurų grynais. Kaip filmuose rodo, kažkoks maišas pinigų yra. Kažkas atvežė tau tą maišą, tu su juo sėdi namuose... Kas taip daro?“ – stebėjosi A. Jakimčuk.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Venckūno nuomone, Kataras augina savo raumenis ir nori tapti rimtesne galia pasaulio politikos arenoje, tad ši arabų monarchija nusprendė papirkinėti aukšto rango Vakarų politikus. Visgi, anot žurnalisto, Katarui stinga išmonės, kaip tą subtiliau daryti.

„Jie neturi to know-how, kokį turi, pavyzdžiui, Rusija. Prisiminkime Gerardą Schroderį. Kas gali paneigti, kad palankūs sprendimai Maskvai, kai jis buvo Vokietijos kancleris, nebuvo paveikti to, kad jam buvo pažadėtos aukštos pareigos ir didelis atlyginimas Rusijos energetikos kompanijose.  <...> Ten irgi buvo akivaizdu iki negalėjimo, bet ne taip akivaizdu. Nebuvo taip, kad Putinas pasiėmė gariūninę tašę, pridėjo pinigų, nuvažiavo į Berlyną ir įteikė Schroderiui“, – pasakojo žurnalistas.

REKLAMA

V. Venckūnas šį E. Kaili ir Kataro korupcijos skandalą įvardijo taip: „taip banalu ir taip akivaizdu, kad net skauda“.

Daugiau apie šį korupcijos skandalą – vaizdo ištraukoje, kurią galite pažiūrėti vaizdo įraše, kurį rasite straipsnio pradžioje. Kitų pasaulio įvykių analizė – pilname „Sukasi pasaulis“ epizode.

Pilnas epizodas:

Kalbamės apie:

00:00 Padėka vilniečiams už pilietiškumą – vietoje pasisveikinimo

01:40 Indijos ir Kinijos priešprieša – dar vienas apsidaužymas pagaliais ir akmenimis

14:43 Rusija liepsnoja

22:54 „Prekeivio mirtimi“ ašaros dėl burgerių JAV kalėjimuose

36:22 Buka korupcija Europos Parlamente

47:35 Perversmas Vokietijoje – ar tai gresia Lietuvoje?

1:01:52 Pabaigai – kai kas liūdnesnio

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų