Neįleidus Kirkorovo, dalis žmonių puola tokį sprendimą: „Politika ir kultūra yra du skirtingi dalykai“

Vladimirą Putiną ir Aleksandrą Lukašenką šlovinančiam, Krymo aneksiją pateisinančiam Filipui Kirkorovui į Lietuvą durys neatsiveria. Po to, kai Migracijos departamentas uždraudė jam atvykti į mūsų šalį, F. Kirkorovas tokį draudimą apskundė teismui, tačiau šį skundą atmetė. Per pandemiją atšaukęs koncertus, F. Kirkorovas su koncertais į Lietuvą planavo grįžti kaip tik šiomis dienomis. Dalis vilniečių jo scenoje ir toliau laukia, tačiau daugybė žmonių jo Lietuvoje matyti visai nenori.

Prieš ketverius metus atlikėją ir prodiuserį F. Kirkorovą Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sveikino penkiasdešimtmečio proga ir apdovanojo garbės ordinu.

O štai prieš trejus metus kovo viduryje atvykęs koncertuoti į Lietuvą, kai Rusijoje vyko Rusijos Prezidento rinkimai, F. Kirkorovas ambasadoje Vilniuje surengė proputinišką spektaklį ir gyrėsi balsavęs už Putiną.

Politines nuostatas F. Kirkorovas  savo gerbėjams siuntė ne tik balsuodamas, bet ir koncertuodamas Kremliaus užgrobtame Kryme. Jis palaikė ir krauju susitepusį Aleksandrą Lukašenką – jį palaikančią dainą dainavo, kai jo smogikai bananais daužė protestuotojus.

Dėl tokių jo veiksmų Lietuvos Migracijos departamentas sausį nusprendė penkeriems metams uždrausti Kirkorovui atvykti į Lietuvą. Tačiau tokį draudimą lankytis Lietuvoje F. Kirkorovas vasarį apskundė Vilniaus administraciniam teismui.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia: „Tai klausimas, susijęs su Lietuvos nacionaliniu saugumu. Pozicija, elgesys, leidžia mums traktuoti, yra pagrindo manyti, kad Kirkorovas yra žmogus, kurio nenorėtume matyti Lietuvoje. Vertinant visą bendrą kontekstą.“

Kirkorovas Lietuvoje jau planavo koncertuoti pernai kovo viduryje, bet dėl pandemijos koncertus perkėlė spaliui. Jiems neįvykus skelbė juos įvyksiant praėjusį savaitgalį Vilniuje ir Šiauliuose, o rytoj – Klaipėdoje.

REKLAMA

Vėliau renginių organizatoriai atšaukė ir šiuos koncertus, o į mūsų raginimus paaiškinti situaciją nei telefonu, nei elektroniniu paštu nereaguoja. Kirkorovas anksčiau surinkdavo pilnas arenas žiūrovų. Dalis vilniečių jo pasirodymų laukia ir toliau, kiti jį smerkia.

„Labai gerai, kad jo neįleido. Kam jis reikalingas, jei tokias nesąmones šneka“, – teigia gyventojas.

„Aš nieko prieš, tegu visi atvažiuoja pas mus. Politika čia ne prie ko, nesuprantu“, – atšauna kitas.

„Politika ir kultūra yra du skirtingi dalykai“, – pritaria gyventojas.

„Kirkorovas palaiko Rusijos veiksmus Ukrainoje, Krymo okupaciją, Lietuva turi jo neįsileisti. Geras ir teisingas žingsnis“, – sprendimą palaiko kitas gyventojas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė F. Kirkorovo skundą, kuriuo jis ginčijo draudimą atvykti į Lietuvą. Rašytinio teismo proceso metu Kirkorovas skundėsi, esą draudimas atvykti į Lietuvą yra neproporcingas ir diskriminacinis. Teismas mano, kad Kirkorovas koncertuodamas vykdo Kremliaus propagandą.

Teisėja Ina Kirkutienė sako: „F.Kirkorovas lankosi aneksuotame Kryme, palaiko Kremliaus režimą Krymo atžvilgiu. Kirkorovui Ukraina yra uždraudusi atvykti, jis į Krymą vyksta ne iš Ukrainos, o iš Rusijos Federacijos. Esminiai dalykai tie.“

Atmesdamas Kirkorovo skundą teismas atsižvelgė ir į Seimo 2017 m. kovo mėn. rezoliuciją, kurioje smerkiama Rusijos įvykdyta Krymo aneksija.

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis sako „Dainoriai tokiom sprogom ir labiausiai mėgsta atvažiuoti, pristatyti Kremliaus kampu istoriją, neatmesčiau, kad taip ir buvo planuojama. Pagal mūsų naują įsigaliojusį įstatymą, jei asmuo sistemingai viešai deklaruoja dalykus, kurie kertasi su tarptautine teise, Krymo okupacija, mes tokių asmenų kaip minkštosios galios atstovų negalime įsileisti.“

Kirkorovas į Lietuvos juodąjį sąrašą įtrauktas Užsienio reikalų ministerijos prašymu. Kirkorovas dar turi teisę skųstis Vyriausiajam administraciniam teismui, tačiau Lietuvoje jo interesus ginantis advokatas teigia neturįs įgaliojimo bendrauti su žiniasklaida ir tolimesnių planų neatskleidžia.


Rašyti komentarą...
V
Vitas
2021-06-14 21:17:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pas mus viskas politizuojama kultūra , sportas , muzika , o dar labiau konservatoriams valdant .
Atsakyti
-17

R
Romas
2021-06-14 21:24:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pas mus Landsbergis,Kasciunas,Pavilonis apie kultura,sporta,muzika nusimano kaip kiaule apie futbola.Jei nebutu Rusijos tie veikejai paliktu be darbo.Pulk ant Rusijos ir busi tevynes didvyris.
Atsakyti
-14

A
A
2021-06-14 22:40:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kirkorovas ir kultura tikrai skirtingi dalykai
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (37)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų