Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Pirmas rimtesnis sniegas – ir gatvėse vėl chaosas. Policija per pusę paros užregistravo 4 kartus daugiau avarijų nei įprasta. Slidinėjantys vairuotojai lamdė savo ir kitų eismo dalyvių automobilius, nuo kelio čiuožė ir sunkvežimiai.

Policija specialiuose reiduose tikrina ir automobilių padangų būklę. O kol nukentėję vairuotojai skaičiuoja nuostolius, kiti gyventojai džiaugiasi pirmosiomis snaigėmis.

Pirmojo sniego lydimas rytas sostinėje prasidėjo avaringai. Vienas tokių – sulamdyto BMW automobilis, kurio vairuotojas į avariją pateko važiuodamas į darbą.

Lengvasis automobilis nespėjo sustoti prieš Galvės ir Kirtimų gatvių sankryžą ir rėžėsi į sunkvežimio galą. Sunkvežimis didelių nuostolių nepatyrė, tačiau BMW priekis suniokotas.

„Sniegas slidus, greitis nebuvo didelis, iš po žiedo važiavome negreitai. Nepasisekė, slydome, kelias buvo nebarstytas, slidus. Gali būti iš dalies ir kelininkų klaida, kad nespėja valyti ir panašiai, nes buvo slidu, sniego buvo, nebuvo atitirpę“, – pasakoja keleivis Vytautas.

Pirmasis sniegas sukėlė problemų ir kitiems sostinėms vairuotojams. Žirmūnuose toje pačioje gatvėje vienu metu – net dvi avarijos: „Aš stabdžiau, o nieko nepravalyta ir slydo mašina grynai. Tai man reikėjo išsukti vairą, važiuoti į bordiūrą, kad neįtrenkčiau į mašiną. Slydo kaip ant ledo, išsukčiau tai užkabinau tik bamperį.“

Dėl eismo įvykių į darbą vėluojantys vilniečiai ieško kaltų: „Kai čia dirba, jeigu viskas išmatuota, viskas surašyta, kur ta policija. Sako, kantrybės, kantrybės, kiek galima laukti?“

REKLAMA
REKLAMA

Nuo kelio čiuožinėjo ir sunkvežimiai. Vienas tokių – Panevėžio rajone.

„Tik pradėjau neseniai dirbti, lengvasis automobilis stovėjo šonu. Pradėjau jį apvažinėti, buvo plikledis, iš karto pradėjo mane nešti ir viskas. Niekas iš ryto nedarė, buvo ledas, labai slidu, reikėjo druska pabarstyti, tai būtų buvę viskas normaliai“, – sako vilkiko vairuotojas Andrej.

Dar vienas atvejis: Vilniuje – BMW lenkdamas automobilius pats ima slysti ir rėžiasi į kitą automobilį. Policijos atstovai teigia, kad nuo vidurnakčio iki 10-os valandos ryto užfiksavo 25 eismo įvykius – tai yra keturis kartus daugiau nei dieną prieš tai, iki iškrentat sniegui, tačiau tikrasis eismo įvykių skaičius Lietuvoje gerokai didesnis. Mat vairuotojai ne visada kviečia pareigūnus.

Nors vairuotojai dažniausiai dėl nelaimių kaltina, jų nuomone, nepasiruošusius kelininkus, gatves ir tarpmiestinius kelius prižiūrinčios bendrovės sako šįkart pasirengė tinkamai.

„Jau apie vidurnaktį išvažiavo visos 25 mašinos, kurios buvo suplanuotos šiam vakarui, išsibarstėme visas miesto gatves. Pradėjo snigti 6 valandą, patį intensyvumą pasiekė apie pusę 8, tai to sniego buvo daug. Vairuotojams tai sukėlė tam tikrų problemų“, – komentuoja „Grinda“ atstovas Egidijus Steponavičius.

„Paruošta daugiau kaip 1000 mechanizmų, apsirūpinę pusei žiemos druska, druskos smėlio mišiniu. Tikrai neužklupo netikėtai. Pagrindinis patarimas, kurį jau reikėtų vykdyti iš pačio ryto ir kuo greičiau, kieno dar nepakeistos padangos, pasikeisti į žiemines“, – kalba automobilių kelių direkcijos atstovė Asta Lipkevičienė.

REKLAMA
REKLAMA

O Klaipėdoje sniego visai nėra, šviečia saulė. Tiesa, temperatūra kokie 5 laipsniai, šaltoka ir policija vykdo reidą. Tikrina, kiek vairuotojų yra pasikeitę vasarines padangas į žiemines. Kol kas per valandą laiko sustabdė tik du pažeidėjus, kurių padangos buvo netinkamos. Visiems kitiems vairuotojams pasisekė kur kas geriau – jie buvo sąmoningi ir padangas spėjo laiku pasikeisti. Jau buvo patikrinta apie 60 automobilių.

Viena iš pažeidėjų – visos keturios padangos neatitinka reikalavimų – jų protektorių gylis mažesnis nei reikalaujami trys milimetrai. Mergina vairuoja darbo automobilį, vis tik atsakomybė tenka vairuotojai.

Merginai pareigūnai skiria pusę minimalios baudos – 15 eurų. Taip pat anuliuoja automobilio techninės apžiūros pasą. Poros vairuotojų automobilio priekinės padangos jau tarnauja paskutinį sezoną. Policininkai juos įspėja.

Pirmosios snaigės sukelia ne tik problemų. Panevėžio lopšelio darželio „Žvaigždutė“ auklėtiniai neatsidžiaugia lipniu sniegu:

„Pasiilgau sniego, nes galima išsilipdyti besmegenį, gyvatę galima išsilipdyti didelę.“

„Pirma paridenau, o tada į darželį atėjau, o po to lipdžiau gyvatę.“

„Iš laiptinės išėjau su tėte, pamačiau sniegą ir labai apsidžiaugiau.“

Vakar sniegas pirmiausia padengė Lietuvos vakarus, nakčiai įsibėgėjant pirmąsias snaiges išvydo ir rytų Lietuvos gyventojai. Sniego danga pasiskirstė netolygiai, daugumoje vietovių prisnigo nuo 1 iki 3 centimetrų. Storiausias sluoksnis Panevėžyje ir Ukmergėje iki 5 centimetrų. Tiesa, pirmosiomis snaigėmis bus galima džiaugtis neilgai.

„Šiandien jau oras pradės šilti ir ta temperatūra įdienojus teigiamas. Tas sniegas turėtų tirpti. Daugiau to sniego artimiausiomis dienomis nelabai sulauksime. Labiau vyras tokia šlapdriba, lietus“, – sako sinoptikė Ineta Daunoravičiūtė.

Anot sinoptikų, savaitgalį orai vėl šals. Dėl to vietomis vėl gali susidaryti plonas sniego sluoksnis.

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų