Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
12
Iškritus sniegui, pasipylė avarijos (tv3.lt koliažas)

Sinoptikų prognozės išsipildė – antradienio rytą daugelyje Lietuvos regionų iškrito sniegas. Nors kai kam tai sukėlė džiugesį, keliuose pasipylė avarijos, vairuotojams rytą teko praleisti ne vieną kilometrą siekiančiose spūstyse.

12

Sinoptikų prognozės išsipildė – antradienio rytą daugelyje Lietuvos regionų iškrito sniegas. Nors kai kam tai sukėlė džiugesį, keliuose pasipylė avarijos, vairuotojams rytą teko praleisti ne vieną kilometrą siekiančiose spūstyse.

REKLAMA

Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Somorokovskaja naujienų portalui tv3.lt teigė, kad šį rytą iki 10 val. buvo užfiksuoti 35 eismo įvykiai.

Be to, pastebima, kad 2 eismo įvykių metu keli žmonės nukentėjo, tarp jų – 2009 gimusi paauglė. 

„Iki 10 valandos turėjome 35 pranešimus apie techninius eismo įvykius, 2 iš jų nukentėjo žmonės. 

7.23 val. buvo pranešta, kad perėjoje partrenkta mergina, gimusi 2009 metais. Dėl rankos traumos ji pristatyta į ligoninę.

REKLAMA

Taip pat Žaliųjų ežerų gatvėje, pėsčiųjų perėjoje buvo partrenkta 81-erių moteris. Ji nuvežta į ligoninę apžiūrai. Daugiau nukentėjusių šį rytą nebuvo“, – pranešė policijos atstovė.

J. Somorokovskaja teigia, kad šįryt pastebėta daugiau eismo įvykių nei įprastai.

„Rytas yra intensyvesnis, pareigūnai turėjo nemažai darbo forminant eismo įvykius arba padedant užpildyti eismo įvykio deklaracijas vairuotojams“, – pastebėjo pašnekovė.

Kelininkai dirba išsijuosę

Nors dalis gyventojų socialiniuose tinkluose rašė, kad „kelininkus žiema užklupo netikėtai“, Vilniaus miesto savivaldybės kelius prižiūrinčios įmonės „Grinda“ atstovas Egidijus Steponavičius paaiškino, kad viskas vyksta pagal planą, didesnių nesklandumų nebuvo.

REKLAMA
REKLAMA

„Apie vidurnaktį išvažiavo 25 automobiliai iš anksto apdoroti miesto gatves, kadangi laikomės prevencinio barstymo taktikos, kurią rekomenduoja ir mokslininkai, nurodydami, kad jei paviršius apdorojamas iš anksto, tai ant jų nesusidaro suplūkto sniego ar ledo sluoksnis.

6 valandą ryto, kaip ir planuota, pradėjo snigti, snygis suintensyvėjo apie 7 val., bet gatvės buvo jau apdorotos. Vos pradėjo važiuoti automobiliai, buvo matyti, kad anksčiau išberta druska duoda poveikį ir sniegas tirpsta pakankamai greitai“, – teigė „Grindos“ atstovas E. Steponavičius.

Tiesa, pašnekovas pastebi, kad kelių priežiūros darbai kartojami kelis kartus, taip pat pasidžiaugė dėl kitų vairuotojo sąmoningumo.

„Snygis buvo pakankamai stiprus, todėl mums teko kartoti barstymą. 25 automobiliai padarė maždaug po 3–4 reisus, o ir dabar kai kurie ekipažai vis dar dirba, užsipila ir vėl važiuoja. 

Labai smagu, kad vairuotojai sureagavo į pirmuosius žiemos iššūkius. Ir man pačiam teko stebėti, kad didžioji dalis vairuotojų važiuoja atsargiai, lėčiau, laikosi saugios distancijos“, – kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Dalis vairuotojų socialiniame tinkle „Facebook“ rašė, kad spūstyse teko pralaukti ne vieną valandą.

Kaune – vienas ledas

Kaip rašė portalas „Kas Vyksta Kaune“, antradienio rytą iškritęs pirmasis sniegas Kaune taip pat paralyžiavo eismą. Vairuotojai dalijosi rytiniais vaizdais iš miesto gatvių.

„Atsargiai važiuokit, didžioji dalis miesto nevalyta ir slidu“, – ankstų antradienio rytą „Kas vyksta Kaune“ grupėje pranešė vairuotojai. Anot kauniečių, dalis miesto gatvių pradėtos barstyti apie 6.30 val.

„Aleksotas, gatvė, kur važiuoja autobusas, vienas ledas“, – teigia kauniečiai ir priduria, kad vėluoja ir viešasis transportas. „Padėtis su viešuoju transportu yra tragedija.. Nepajuda iš stotelių troleibusai… Prie krašto jei sustoja, tai dar čiuožia į kraštą ant žmonių…“.

Vairuotojai pranešė, kad ledas padengęs Savanorių, Europos, V. Krėvės prospektus, sudėtingos eismo sąlygos ir ne tokiose judriose miesto arterijose.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmieji eismo įvykiai fiksuoti Taikos prospekte, Panerių ir Partizanų gatvėse. „Partizanų g. 4 automobiliai susidūrė užtverta visa kelio dalis link Muravos“, – informuojama „Kas vyksta Kaune“ grupėje.

Transporto priemonių spūstys, anot vairuotojų, Girionyse, Ramučiuose taip pat Lapėse.

„Kelių priežiūros“ duomenimis, prieš vidurnaktį Lietuvos vakaruose prasidėjusi šlapdriba iki 6 val. apėmė visą Lietuvą, sudėtingiausia situacija ties Kaunu ir Jonava.

„Visuose regionuose nuo 4 val. vykdomi ne tik barstymo, bet ir valymo darbai. Pirmieji barstytuvai į magistralinius kelius išvažiavo dar vidurnaktį, buvo vykdomi prevenciniai barstymai, kad ryte nesusidarytų slidumas ir kelionės būtų sklandžios“, – teigiama „Kelių priežiūros“ pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Naktį – plikledis 

Į šalį atkeliavo krituliai, kurie sunkina eismo sąlygas kartu su plikledžiu, pranešė sinoptikai.

Antradienį pirmoje dienos pusėje daug kur, antroje – vietomis krituliai, vyraus sniegas, šlapdriba. Ryte ir vakare daug kur plikledis, kai kur rūkas, galima silpna lijundra. Vėjas pietvakarių, pereinantis į šiaurės vakarų, 7–12 m/s. Aukščiausia temperatūra 0–5, pajūryje iki 7 laipsnių šilumos.

Trečiadienį kai kur nedideli krituliai, daugiausia lietus. Naktį plikledis. Vėjas vakarų, pietvakarių, 6–11 m/s. Temperatūra naktį nuo 4 laipsnių šalčio iki 1, vakariniame šalies pakraštyje 3-5 šilumos, dieną 3–8 laipsniai šilumos.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų