• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo pandeminių ribojimų pavargę lietuviai audringai sutiko Naujuosius metus. Nepaisant savivaldybės vadovų prašymų švęsti ramiai, Vilniaus Katedros aikštėje liejosi alkoholis, smurtas, sproginėjo fejerverkai ir petardos. Naujųjų sutiktuves visoje šalyje lydėjo gaisrai, muštynės ir traumos.

Nuo pandeminių ribojimų pavargę lietuviai audringai sutiko Naujuosius metus. Nepaisant savivaldybės vadovų prašymų švęsti ramiai, Vilniaus Katedros aikštėje liejosi alkoholis, smurtas, sproginėjo fejerverkai ir petardos. Naujųjų sutiktuves visoje šalyje lydėjo gaisrai, muštynės ir traumos.

REKLAMA

Vilniaus Katedros aikštėje susirinkusieji dar laukė Naujųjų metų pradžios, o aplink jau sproginėjo pačių žmonių susinešti fejerverkai. Ir štai paskutinės senųjų metų sekundės nueina į praeitį – prasideda naujieji 2022 metai. Prieš metus dėl karantino draudimų neturėjusi galimybės ten sutikti naujų metų, šiais metais tauta siaučia:

„Atsiprašau, esu išgėręs, bet nuotaika nuostabi. Labai keista matyti tiek daug žmonių. Visus sveikinu su Naujais metais, gerų darbų ir Naujų metų, aš jus myliu, už Lietuvą.“

REKLAMA
REKLAMA

„Čia labai gera, kiek žmonių, gražu.“

„Sveikatos ir sėkmės sekančiuose metuose.“

„Šiandien šventė, nieko negalvojam, sveikatos visiem, labai gera Lietuvoj.“

Sostinės savivaldybė šiemet atsisakė šventinių fejerverkų ir žmones ragino Katedros aikštėje nesibūriuoti. Tačiau aikštė pilna žmonių, o pirotechnika šaudo nesustodama:

REKLAMA

„Šimašius šiemet nešaudė, iš kairės ir dešinės šaudė žmonės.“

„Svarbiausia Šimašiui palinkėti gerų Naujų metų.“

Susirinkusiems nė motais ir koronaviruso saugumo priemonės, nors per garsiakalbius tvarkos prižiūrėtojai čia ir ragino laikytis saugių atstumų ir dėvėti kaukes:

„Nesąmonė, šventes reikia švęsti. Paleidom fejerverkus, pašventėm.“

„Omikronas labai baisi liga, reikėtų saugotis.“

Šalia savivaldybės užsakymu Naujųjų metų sutiktuvių proga atgijusio vaizdo projekcijomis Vilniuje varpinės bokšto skambant šventinei muzikai, žmonės linksminasi visą valandą:

REKLAMA
REKLAMA

„Labai daug žmonių, visi atsipalaidavę, linksmi, tas džiugina.“

„Su Naujais metais, sėkmės, meilės.“

„Linkiu daug sėkmės kitais metais, visko ir kad *** stovėtų.“

Kol vieni švenčia Katedros aikštėje, kiti linksminasi klubuose. Pandemija, kaukės ir kiti saugumo reikalavimai čia besilinksminantiems nė motais.

Susirinkusieji nevaržomai vartojo alkoholį, sprogdina susineštą pirotechniką, tačiau sustiprintos policijos pajėgos, uždariusios automobilių eismą Katedros aikštės prieigose, visą valandos spektaklį stengėsi stebėti iš šalies. Visgi ilgainiui jau tenka įsikišti ir pareigūnams, kai linksmybes ima keisti smurtas ir muštynės. Petardų ir fejerverkų sužalotus, nuo griuvimų ir muštynių patyrusius traumas vilniečius teko gelbėti medikams, o policijos pareigūnai vos spėjo važinėti į iškvietimus įvairiuose miesto rajonuose tramdyti alkoholio padauginusius mušeikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Daugiausia iškvietimų dėl smurto, triukšmo, kivirčų, smurto, didžioji dalis dalyvavę neblaivūs, priežastis – padauginta alkoholio“, – komentuoja policijos atstovas Ramūnas Matonis.

Daug darbo turėjo ir ugniagesiai – gesinti nuo pirotechnikos įsiplieskiančių gaisrų ne tik Vilniuje, bet ir kituose didmiesčiuose. Štai Vilniuje Karaliaučiaus gatvėje dar prieš vidurnaktį iš buto septintame aukšte ėmė veržtis liepsnos. Anot ugniagesių, bute užsidegė elektros prietaisas. Į gaisravietę atsiųstas ugniagesių kopėčių automobilis, atvažiavo bent penki policijos ekipažai. Buvo rengiamasi evakuoti žmones, tačiau gaisrą pavyko gan greitai užgesinti, gaisras neišplito. Evakuoti žmonių neprireikė.

REKLAMA

„Naktis intensyvi. Nuo vidurnakčio iki 6 ryto ugniagesiai važiavo 58 kartus gesinti gaisrų, atvirose teritorijose. Gaisrų specifika – konteineriai, degė fejerverkų dėžės, padangos“, – teigia priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas Dainius Vedrickas.

O vienam vairuotojui pasitikti Naujuosius teko areštinėje. Prieš vidurnaktį policijos pareigūnai pastebėjo įtartinai Pilaitės prospektu važiuojantį automobilį „Toyota“. Sustabdytas vairuotojas buvo akivaizdžiai girtas. Be to, ant priekinio keleivio krėslo jis buvo pasidėjęs butelį stipraus gėrimo, užkandos. Gale voliojosi jau išgertas butelis. Vairuotojas įpūtė daugiau nei tris promiles.

REKLAMA

Centrinėje Šiaulių aikštėje prie pagrindinės Kalėdų eglės susirinkę žmonės grožisi savivaldybės užsakytu fejerverkų šou nepaisant to, kad įspūdį mažina tirštas rūkas ir ginčijasi, kiek būtini fejerverkai:

„Šventė yra kažkokia, žmonės susirenka pažiūrėti fejerverko.“

„Kuo mažau teršim gamtą, geriau, galima kitokių variantų surasti. Į lazerių šou būtume atėję.“

„Be fejerverkų nebus naujų metų, blogai sutiksim.“

„Labai gerai, Šiauliai veža, opa.“

O Palangos savivaldybė likus trims valandoms iki vidurnakčio atsisakė naujametinio fejerverko, kurio esą nesimatytų dėl tiršto rūko. Dėl rūko fejerverkus atšaukė ir Kauno valdžia, tačiau pažadėjo juos dar šiais metais iššauti per kitas šventes mieste.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų