Naujiena mikroautobusų rinkoje – elektra varomas „Mercedes-Benz EQV"

Mercedes-Benz EQV“ – vienas pirmųjų gamintojo elektra varomų automobilių. Tik šį kartą vokiečiai pasirinko kiek kitokį kelią nei daugelis gamintojų, nes tai septynis žmones galintis sutalpinti mikroautobusas. Jį išbandė laidos „Autopilotas“ apžvalgininkas Vytenis Kudarauskas.

„EQV“ debiutavo 2019-aisiais, o prekyboje pasirodė 2020-ais metais. Kol kas tai yra antrasis „Mercedes“ automobilis varomas elektra.

„Dažniausiai tokie modeliai tarnauja kaip „shuttle“ automobiliai, tad jų kelionės būna štai tokios: nuvažiuoji į oro uostą, pasiimi keleivius, kurie susėda, ir važiuoja į viešbutį, iš jo į konferenciją, tada vakarienė kur nors miesto centre, tada vėl į viešbutį ir kitą dieną atgal į oro uostą. Elektra tokioms kelionėms yra pakankamai racionalus ir protingas sprendimo būdas, nes automobilis daugiausiai laiko praleidžia mieste“, – kodėl elektrifikuoti „Mercedes“ pasirinko būtent šį modelį paaiškino Vytenis.

Keleivių erdvėje panaudotos geros kokybės medžiagos, o surinkimas taip pat atitinka premium segmento standartus. Ne ką prasčiau kelionėje jausis ir vairuotojas. Jis turi šildomą ir vėdinamą sėdynę, kurią galima reguliuoti elektra, o pati vairuotojo pozicija taip pat gana patogi.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Autopilotas. Naujiena mikroautobusų rinkoje – elektra varomas „Mercedes-Benz EQV"

„EQV“ varomas priekiniais ratais, kuriuos suka vienas elektros variklis. Jo galingumas apie 200 arklio galių, o sukimo momentas apie 360 Nm. Važiuojant įprastu režimu, automobilis gali atrodyti kiek pridusęs, tačiau pasirinkus sportinį važiavimo režimą pagerėja automobilio dinamika ir jis važiuoja panašiai kaip vidutinio galingumo, vidutinės klasės universalas.

Pasak gamintojo, viena įkrova „EQV“ gali įveikti 400 kilometrų, bet tam reikia idealių sąlygų – šiltos oro temperatūros, kad vėjas pūstų į nugarą ir vairuotojo, nepiktnaudžiaujančio akceleratoriumi. Kai lauke termometras rodo -12 ar net daugiau, automobilis žada apie 200 kilometrų, tačiau šildytuvas taip pat pasiima vieną kitą kilometrą.

„EQV“ puikiai atlieka mikroautobuso funkciją vežti keleivius ir tuo pačiu metu yra nuolankus vairuotojui. Didžiausia problema – kaina. Pilnai sukomplektuotas automobilis gali kainuoti apie 90 tūkstančių eurų. Bet šiame rinkos segmente „Mercedes-Benz“ konkurentų kol kas neturi, todėl labai elektra varomo mikroautobuso užsigeidusiems pirkėjams tiesiog nėra iš ko rinktis.

Visą automobilio apžvalgą žiūrėkite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Autopilotas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:00 per TV6 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV6 televizijos laidą „Autopilotas“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų