Naudoto automobilio apžvalga: ko tikėtis įsigijus ketvirtos kartos „Ford Mondeo“

Ford Mondeo“ vardas dažniausiai asocijuojamas su nepatikimais, pigiais ir nekokybiškais automobiliais. Tačiau ketvirtoji modelio karta viską pakeitė radikaliai. Prie automobilio vairo sėdo laidos „Autopilotas“ apžvalgininkas Vytenis Kudarauskas.

Vytenio išbandytas „Mondeo“ turi 2 litrų darbinio tūrio, turbo dyzelinį variklį su 150 arklio galių, o suporuotas jis su dvigubos sankabos automatine pavarų dėže. Vienintelis neigiamas šio derinio efektas, kad kartais pavarų dėžė nepataiko parinkti tinkamą pavarą ir per anksti įjungia aukštesnę, o pastebėjusi klaidą ir vėl perjungia į žemesnę.

Jei toks derinys netinka, galima rinktis daugiau galios turintį dvilitrį arba mažesnio darbinio tūrio ir galingumo turbo dyzelinį 1,6 litro, 115 arklio galių variklį. Benzininių pasiūla – nuo mažyčio 1 litro EcoBoost variklio su 120 arklio galių ir neilgaamžėmis turbinomis arba 1,5 ir 2 litrų darbinio tūrio variklius, turinčius nuo 160 iki 240 arklio galių.

Dažna „Mondeo“ problema – netiksliai veikianti automatinė pavarų dėžė. Jei pavaros perjungiamos uždelsiant, verta nedelsiant keliauti atlikti kompiuterinę diagnostiką. To nepadarius, ilgainiui pavarų dėžėje gali atsirasti ir mechaninių problemų, o jas išspręsti pigu nebus.

Dar viena silpna modelio detalė – priekiniai pusašiai. Kai kuriems jie tarnauja 80-100 tūkstančių kilometrų, tačiau važinėjant dažnai, gali ir tiek neiškęsti.

Vienas pagrindinių „Mondeo“ konkurentų – „Volkswagen Passat, kurio kainos svyruoja nuo 9-10 tūkstančių ir gali pakilti iki 20 tūkstančių eurų ribos. Prancūzų alternatyva „Peugeot 508“ pastebimai pigesnė – kainos prasideda nuo 5 tūkstančių ir neperlipa 15 tūkstančių eurų ribos.

Pats ketvirtos kartos „Mondeo“ atsieis nuo 7 tūkstančių iki 14 tūkstančių eurų, tačiau už pastarąją kainą įsigysite Amerikos rinkai skirtą hibridinį „Fusion“ modelį.

Visą automobilio apžvalgą žiūrėkite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Autopilotas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:00 per TV6 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV6 televizijos laidą „Autopilotas“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų