Medžiotojai mato vis daugiau į vielas ar tvoras įsipainiojusių stirnų

Medžiotojai pastaraisiais metais vis daugiau išgelbėja į vielas ar tvoras įsipainiojusias stirnas ir kitokius kanopinius. Sako, ir anksčiau tokių gelbėjimo operacijų būdavo, tačiau dabar – daug dažniau, mat kanopinių populiacija yra smarkiai yra išaugusi. Žvėrys įsipainioja į ūkininkų per žiemą paliktus tinklus, jų kartais jau ir nepavyksta išgelbėti.

Dramatiška laukinių žvėrių gelbėjimo operacija nufilmuota netoli Marijampolės, laukuose. Šalia judrus kelias, žmonės pamatė, kad ant žemės blaškosi du stirnų patinai. Žvėrys įsipainioję, nebegali net pasikelti, buvo iškviesti medžiotojai.

„Buvo palikta viela, tikriausiai per žiemą nuo pernai metų ir jie įsipainiojo. Jei ne medžiotojai, turbūt jie būtų nugaišę tie gyvūnai“, – sako medžiotojas Valdas Kundrotas.

Sūduvos medžiotojų sąjungos pirmininko pavaduotojas pasakoja, kad greičiausiai stirnų patinai kovojo. Tokių vaizdų internete nemažai.

„Pavasarį jie kovoja dėl savo teritorijų. Kadangi čia yra pieva, geros ganyklos, tai ta kova tokia yra arši“, – pasakoja V. Kundrotas.

Bekovodami ir besistengdami užimti geresnę teritoriją, patinai neretai ir patenka į tokius spąstus. Elektrinius piemenis, vielos ar kitokias tvoras kai kurie ūkininkai palieka per žiemą. Anot Sūduvos medžiotojų sąjungos pirmininko, į tokias dramatiškas gelbėjimo akcijas medžiotojams tenka skubėti vis dažniau. Lietuvoje daugėja žvėrių.

„Elninių žvėrių, visų kanopinių žvėrių, gal tik šernų ne, nes dauguma išmirė nuo afrikinio kiaulių maro, tai jų vietą užėmė elniniai žvėrys. Tai elniai, aišku ir briedžių labai smarkiai pagausėjo, stirnų“, – teigia medžiotojas Ramūnas Mažėtis.

Vielos tvoros, elektriniai piemenys žvėrims kartais būna ir pražūtingi. Jei niekas laiku nepamato ir nepadeda išsipainioti, gyvūnas gali nugaišti ir iš bado.

„Paprasčiausiai jie užsismaugia, dėl sužalojimų įsimeta uždegimai, gangrenos, pūliniai ir miršta“, – kalbėjo R. Mažėtis.

REKLAMA

Medžiotojai prašo: jei pamatysite įsipainiojusį žvėrį ir neturite patirties – neužsiimti gelbėjimu. Tai gali būti pavojinga. Pataria iš karto skambinti medžiotojams.

„Gyvūnas, aišku, nesupranta, kad jį nori išlaisvinti. Visada priešinasi. Medžiotojai pažįsta gyvūnus. Žino už kurios vietos paimti, kaip prilaikyti, kaip išlaisvinti“, – sako V. Kundrotas.

„Žvėris turi savo savisaugos instinktą ir jis gali suveikti. Ir jis tam išlaisvinusiam žmogui gali pakenkti. Tai geriau yra informuoti atitinkamas tarnybas, kurios kvalifikuotai padės gyvūnui išsilaisvinti“, – pasakoja R. Mažėtis.

Pranešti galima bet kuriam medžiotojų būreliui. Į tokius įvykius dažnai skuba arčiausiai esantys medžiotojai.


Rašyti komentarą...
G
Gintas
2021-06-11 11:41:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
...tas pats su miškų kvartalų aptvėrimais.Totalus žvėrių luošinimasir naikinimas...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų