Medikai apie gripą: sergančiųjų daugėja

Pirmąją sausio savaitę – pirmoji gripo auka. Savaitgalį virusas pražudė Kupiškio rajono gyventoją. Aiškėja, kad darbingas vyras, greičiausiai nebuvo pasiskiepijęs. Medikai tautiečius įspėja skiepytis ir pasirūpinti savo sveikata, tačiau prašo nepanikuoti – apie gripo protrūkius kol kas nepranešama.

Santaros klinikose užfiksuota šiemet fiksuota pirmoji mirtis nuo gripo. Pirminiais duomenimis, šeštadienį mirė iš Kupiškio rajono atvežtas vyriškis. Pranešama, kad 53-ejų darbingas vyras blogai pasijuto po švenčių, o medikų pagalbos jam prireikė sausio antrąją. Kol kas informacija nėra patvirtinta, tačiau kupiškėnas nuo gripo pasiskiepijęs greičiausiai nebuvo.

„Papildomų duomenų apie šį asmenį neturime. Ar buvo skiepytas nuo gripo, ar turėjo lydinčių lėtinių ligų šiuo metu negalime pakomentuoti. Turime informacijos tik apie amžių ir kur asmuo buvo registruotas“, – sakė centro atstovė Asta Skrickienė.

Nors pirmoji 2020-ųjų savaitė pažymėta mirtimi nuo gripo, medikai ir visuomenės sveikatos centrų specialistai siūlo nepanikuoti. Apie protrūkius nepraneša nė viena Lietuvos savivaldybė, o ir susirgimo atvejų šiuo metu kur kas mažiau nei praėjusiame, 2018-2019 m., gripo sezone.

Bendras sergamumo gripu bei ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis praėjusią savaitę siekė 43 atvejus 10-iai tūkstančių gyventojų. Epidemija skalbiama kai rodiklis pasiekia 100 atvejų.

Ligoninėse pirmąją metų savaitę buvo gydomi 32 asmenys, tarp jų 24 vaikai, vienas žmogus atsidūrė intensyvios terapijos skyriuje. Medikai kol kas neprognozuoja kada ir kokio pavojingumo virusas šiemet gali išplisti, tačiau pernai ligos pikas buvo fiksuojamas sausio mėnesio pabaigoje.

„Gripo atvejų kiekvieną savaitę daugėja, bet tas daugėjimas šiai dienai siekia tik registruotų 200 gripu susirgusių asmenų, o peršalimo ligomis virš 10 tūkstančių. Tad lyginant su praėjusių metų sergamumo rodikliu tuo pačiu laikotarpiu, tai netgi yra ketvirtadaliu mažesni rodikliai“, – pasakoja gydytoja Daiva Razmuvienė.

REKLAMA

Skelbiama, kad ankstesnis gripo sezonas Lietuvoje nusinešė 26 gyvybes ir nė vienas iš mirusiųjų nebuvo pasiskiepijęs. Klausiame sostinės gyventojų ar jie jau pasirūpino savo sveikata:

„Ne. Per daug apie tai negalvoju. Truputį bijau, bet gali ir nebijau. Saviįtaiga, kad nesusirgsiu.“

„Taip. Kopūstus raugintus valgykite. Nebus. Nei skorbuto, nei gripo.“

„Aš galvojau, bet aš dirbu iš namų, esu programuotojas, tai nedaug kontakto turiu ir šiais metais galvoju nesiskiepyti, nors esu iš tų žmonių, kurie skiepus darosi.“

Medikai primena, kad gripo virusas mėgsta nešvarias, nevėdinamas, drėgnas, uždaras patalpas, tad patariama laikytis higienos, plauti rankas, vėdinti kambarius, peršalus stengtis neiti į darbą, neleisti sergančių vaikų į mokyklas ar darželius. Visgi pagrindinė apsauga, nuo gripo komplikacijų ir viruso iššauktų lėtinių ligų paūmėjimo, kurios ir lemia mirtingumą, yra skiepai.

„Laikas dabartinis, kai sergamumas net nepasiekęs vidutinio lygio, yra žmonės pagalvoti ir pasirūpinti savo apsauga. Investuoti į savo sveikatą pasiskiepijant. Tas, kas priklauso rizikos grupėms, gydymo įstaigos Lietuvoje dar turi vakcinos ir tikrai asmenys gali kreiptis“, – teigia D. Razmuvienė.

Nemokami skiepai priklauso 65-erių ir vyresniems žmonės, bet kurio amžiaus sergantiems tokiomis lėtinėmis ligomis, kaip vėžys, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų ligos, taip pat nėščiosioms.


Rašyti komentarą...
E
Esmė
2020-01-10 05:42:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nėra tų nemokamų skiepų..ir nebuvo..ką čia meluoja. Nori, kad visi plūstų skiepytis už pinigus, nes visos vakcinos tapo mokamomis. Žurnalistai galėtų padaryti tyrimą nerašinėję nesąmonių
Atsakyti
0

L
Lina
2020-01-10 12:17:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir vėl skiepų tema. Pirma sukūrė ligą, paskui vakciną, tik toj vakcinoj daug nuodingų medžiagų, apie tai net nemini. Sakyčiau ,pirma PRIVALU kalbėti apie šalutinius poveikius tų vakcinų!!! Turiu karčią patirtį!!! Juk ne visi vienodai rengiasi, tai taip ir čia-vieniems tinka, kitiems NE. Kodėl vakcinavimas pritaikytas pagal vieną "mastelį"? Pagaliau, kodėl taip įkyriai raginama skiepytis?! Pasakykit verčiau tikrąją priežastį, nedurninę žmonių-ko siekiama ir kam tai naudinga?????!
Atsakyti
0

M
Margarita
2020-01-10 23:49:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesuprantu, ar tik skiepai siais laikais gali isgelbeti nuo gripo. Negi jau nebera vaistu nuo sios ligos. Na, zinote vadinamais "gudziais sovietiniais laikais" tokiu dalyku nebuvo. Argi musu medicina 21 amziuje tokia apgailetina.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų