Masiniai protestai drebina Lenkiją dėl abortų draudimo: plakatai skelbia „Tai reiškia karą“

Masiniai protestai drebina Lenkiją. Žmonės traukia į gatves, šalyje įsigaliojus kone visiškam abortų draudimui. Valdančiųjų inicijuotą nėštumo nutraukimo sugriežtinimą lenkai vadina teroru.

Varšuvos centre – masiniai protestai. Keli šimtai žmonių čia nepaiso jokių draudimų būriuotis. Nauja protestų banga Lenkijoje kilo naktį po to, kai šalyje įsigaliojo prieštaringai vertinamas beveik visiškas abortų draudimas.

Nuo šiol Lenkijoje nėštumą nutraukti leidžiama tik išžaginimo arba kraujomaišos atveju, taip pat kai kyla grėsmė besilaukiančios motinos gyvybei. Žmogaus teisių gynėjai sako, kad dėl šio Konstitucinio teismo sprendimo moterys nuo šiol verčiamos nėštumą tęsti net tais atvejais, kai kūdikis gimęs neabejotinai mirs.

„Noriu turėti teisę spręsti dėl savo kūno, noriu pati spręsti, kada ir kokiomis aplinkybėmis noriu susilaukti vaikų. Ir tikrai nenoriu sulaukti dienos, kaip po gimdymo mano kūdikis miršta. Man ši mintis kelia siaubą“, – sako protesto dalyvė Gabriela Stepniak.

Sostinėje Varšuvoje protestuotojai laiko raudonus deglus ir plakatus su užrašais „Tai reiškia karą“ bei „Laisvas pasirinkimas, o ne teroras“. Daugelis taip pat iškėlę raudoną žaibą – pasirinkimo laisvės šalininkų simbolį. Protestuotojai žada „užkurti pragarą“ religinių fanatikų paveiktai valdžiai, nes abortų draudimas įteisintas valdančiosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ iniciatyva.

„Kviečiame visus prisijungti prie protestų – išeiti į gatves, mobilizuotis ir priešintis taip, kad mus pagaliau išgirstų. Demonstruokite savo pasipiktinimą, kaip tik norite. Juk ne mes tai pradėjome“, – pasakoja protesto organizatorė Marta Lempart.

Lenkijoje abortų įstatymai ir anksčiau buvo vieni griežčiausių Europoje. Iki šiol 38 milijonus gyventojų turinčioje šalyje per metus medikai teisėtai nutraukdavo mažiau nei 2000 nėštumų, tačiau iš tiesų kasmet apie 200 tūkstančių lenkių pasidaro abortą nelegaliai arba vyksta į užsienį. Visgi Lenkijos sociologai sako, kad „tylioji dauguma“ remia sugriežtintą abortų įstatymą.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2021-01-29 14:40:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
kaip suprantu aršiausi abortų šalininkai yra lesbietės ir homoseksualistai kuriems neteks abortų darytis. Labai gaila kad visi išsigimeliai - aktyvistai skatinantys dar negimusių vaikų žudymą patys netapo abortų aukomis. Įdomu kaip jie reaguotų į savo pačių abortus atbuline data?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų