Iš galimai nelegalios veisyklos gyvūnai atvežti ir apgyvendinti prie Marijampolės esančiuose gyvūnų globos namuose. Jie uždaryti į karantiną, mat šunų ir kačių savininkė nepateikė jokio dokumento apie atliktus skiepus ir kitas privalomas procedūras. Gyvūnai buvo laikomi viename miesto mikrorajone. Marijampolės Maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius sako, kad vaizdas daugykloje pašiurpino.
„Buvo uždaryti garduose, buvo varžoma jų laisvė, neturėjo pakankamai indų pašarui, neturėjo netgi vandens švaraus. Ir pirmas pats žiauriausias įspūdis – patalpose nebuvo kuo kvėpuoti. Kvapas buvo nežmoniškas“, – sako tarnybos direktorius Gediminas Gvazdaitis.
Daugykloje rasti ir trys vos kelių mėnesių prancūzų buldogai. Iš viso 42 gyvūnai. Jie greičiausiai nematę net dienos šviesos, katinai patyrė šoką.
„Jie tikrai pasimetę, nes dalis gyvūnų buvo paimti iš rūsio, kur buvo tikrai tamsu. Tai jiems toks šokas. Toks dalykas turėtų būti normalus, kai su gyvūnais niekas gražiai nesielgė“, – kalba Globos namų vadovas Darius Barzdukas.
Gyvūnai paimti į laikiną globą, veterinarijos tarnyba per teismą sieks juos konfiskuoti. Moteris geruoju nesutiko atiduoti gyvūnų.
„Buvo pasipriešinimas, tačiau buvo bendradarbiauta su policijos pareigūnais ir sudrausmino kažkiek. Asmuo buvo labai sunkiai sukalbamas ir labai nebendradarbiavo ir nebendravo“, – tęsia jis.
Gyvūnų globėjai sako, kad įrodyti nelegaliai gyvūnus dauginančių asmenų kaltę ir kartu tinkamai juos nubausti – sunku. Kovo mėnesį ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dėl Jurbarke rastų šunų. Buvo įtarta, kad gyvūnai nelegaliai ne tik dauginami, bet kai kuriems išpjautos ir balso stygos. Kad nelotų ir nesukeltų kaimynams įtarimų. Visgi prokurorai buvo nusprendę tyrimą nutraukti. Prieš pora savaičių Marijampolės apylinkės vyriausiasis prokuroras tyrimą atnaujino.
„Ėmimo metu, pavyzdžiui, pamatėme kiek yra reikalų, kad viską turi susiderinti, susižiūrėti. Užtrunka viskas. Ir šiuo atveju niekas nežino, kuo čia viskas baigsis“, – tikina D. Barzdukas.
O marijampolietei gresia 2000 eurų bauda ir gyvūnų konfiskavimas. Kalbinti žmonės mano, kad baudos turėtų būti žymiai didesnės.
„Griežtinti tikrai. Nes neįmanoma, šitaip su gyvūnais elgiasi – reikia kažką daryti.“
„Jeigu negerai – vienintelė aplinkybė turbūt aplinkybė – per pinigus.“
„Gaila, vis tiek gyvas padaras. Turėtų būti griežtinama viskas ir tikrinama.“
Daug gyvūnų be mikroschemų. Aiškinamasi, ar jie nevogti.