REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prekybininkai pastebi, kad nors ir labai lėtai, šalyje populiarėja jautiena. Ir nors kokybiškos jautienos kepsnio kaina restorane daugumai lietuvių dar nėra įkandama, ši mėsos rūšis sparčiausiai populiarėja tarp mėgstančiųjų patiems prie namų grilyje išsikepti gardų kepsnį.

Prekybininkai pastebi, kad nors ir labai lėtai, šalyje populiarėja jautiena. Ir nors kokybiškos jautienos kepsnio kaina restorane daugumai lietuvių dar nėra įkandama, ši mėsos rūšis sparčiausiai populiarėja tarp mėgstančiųjų patiems prie namų grilyje išsikepti gardų kepsnį.

REKLAMA

Ūkių, auginančių galvijus mėsai, Lietuvoje sparčiai daugėja, tačiau tik 5 procentai visos Lietuvoje užauginamos jautienos lieka mūsų šalyje, didžioji dalis parduodama eksportui.

Ūkininkas Audrius Stačkūnas kolegoms mėsinių galvijų augintojams aprodo savo ūkį, kartu su žmona augina hailendų veislės bulius. Šią nereiklią gamtinėms sąlygoms rūšį ūkininkas augina jau trečius metus ir vardina jos privalumus.

„Sąlygom nereiklūs, pašaram. Kalnuotų vietovių veislė, kaip ir miškas tvartas nereikalingas. Dideli plaukai“, – sako ūkininkas Audrius Stačkūnas. 

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Audrius sako, kad ši rūšis labiau vaikų pramogai, jis pats gerokai rimčiau žiūri į limuzinų veislės auginimą. Tokius galvijus augina jau 16 metų, šiuo metu ūkyje turi iš viso apie 500 bulių ir karvių. Ūkininko nuomone, ši veislė savo ypatybėmis lenkia kitas.

REKLAMA

„Mėsos kokybė, gyvuliai ramūs, nesukeliantys problemų. Su veršiavimusi neturim problemų. Dideli gyvuliai, geros skerdienos išeigos“, – teigia jis.  

Gyvulius ūkininkas parduoda skerdykloms, o šios beveik visą mėsą eksportuoja, daugiausiai į Italiją. Tačiau paklausa auga ir Lietuvoje, daugiausiai tokių bulių mėsos iš ūkininkų nuperka Vilniaus ir Palangos restoranai, taip pat jautiena sparčiai populiarėja tarp mėgstančiųjų kepti kepsninėje savo kieme.

„Pasikepa kepsnius, ar grilina, tiesiog namie čili sriubą daro, troškinį daro. Tai va tiesiog paprastas galutinis vartotojas yra pagrindinis mūsų klientas ir jis išperka daugiau nei 90 procentų mūsų pagamintos produkcijos“, – pasakoja ūkininkas Andrius Baublys. 

REKLAMA
REKLAMA

Bulių mėsa vertinama, nes yra sveikesnė – joje mažiau cholesterolio. Įprastose, ne specializuotose, parduotuvėse nusipirkti kokybiškos jautienos gana sunku, dažniausiai parduodama karvių mėsa, kuri yra kietesnė. Smulkintos jautienos kilogramą ūkininkas parduoda už 10, kumpio kainos svyruoja nuo 12 iki 20-ies, mentės – 18 eurų , o už brangiausią ekologiškos jautienos išpjova klientai moka ir daugiau nei 30 eurų už kilogramą.

„Kiek moki tiek gauni, jeigu klientui svarbi kaina, tai tikėtina, kad jis gauna žemesnės kokybės produktą, tačiau, aišku, kurie klientai gali ir nori mokėti daugiau jie gauna gerą produktą“, – tęsia ūkininkas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje skaičiuojama, kad yra auginama apie 200 tūkstančių mėsinių galvijų. Daugiausiai auginami limuzinų, aubrakų ir angusų veislių galvijai. Pastarųjų augintojai sako, kad būtent angusų mėsa yra pati skaniausia, nors juos auginti ir sunkiau.

„Angusų išeiga yra 55 procentai, kai limuzinų ar šarole yra 64 procentai. Tai angusų minusas. Bet pati mėsa yra vertingesnė su šarole ar limuzinu“, – kalba veterinarijos gydytoja Raminta Freimonaitė. 

O skaniai išsikepti kepsnį ant ugnies vieni juokai.

„Labai paprastas receptas – perki gerą mėsą, dvi minutes kepi ant vieno šono, dvi minutes ant kito. Pipirai, druskas ir viskas, ir valgai“, – teigia ūkininkas Andrius Baublys.

Vis tik didžioji dalis mėsinių galvijų mėsos, užaugintos Lietuvoje, nepatenka ant mūsų stalo. Iš maždaug 100 kilogramų mėsos, kurią per metus suvalgo vidutinis lietuvis, jautiena sudaro vos 5–6 kilogramus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų