Lietuviai vis aktyviau domisi atostogomis užsienyje: didžiausias postūmis keliauti – antroji vakcinos dozė

Artėjant vasarai vis daugiau žmonių dairosi vietos atostogoms. Tiesa, Covid-19 pandemija smarkiai pakoregavo daugelio planus. Neatmetama, kad karantinas bus pratęstas ir vasarą, tad vis dar esant švelnesnėms jo sąlygoms keliautojai jau dabar graibsto bilietus į užsienio kurortus.

Kokias šalis atostogoms renkasi lietuviai ir ką verta žinoti keliaujant, TV3 žinių „Dienos komentare“ kalbėjo Lietuvos turizmo rūmų prezidentė Žydrė Gavelienė.

Vasara artėja, tai kokiomis nuotaikomis gyvena Lietuvos žmonės? Ar iš tiesų jau domisi, renkasi keliones?

Iš tikrųjų, žinia apie masinę vakcinaciją, apie žaliąjį pasą, keliautojus tikrai kviečia sugrįžti į keliones. Tikrai sulaukiame labai daug skambučių, daug klausimų ne tik apie pačias keliones, bet ir apie sienų reguliavimą, apie saugų keliavimą, apie draudimus, apie izoliacijas. Mes tuo labai džiaugiamės, bet to tikrai dar nereikėtų vadinti turizmo atsigavimu. Turizmo atsigavimas įvyks tada, kai žmonės pradės masiškai keliauti. Tikrai tikimės, kad masinė vakcinacija bus geras postūmis ir gyventojai keliaus žymiai ramiau.

Į kokias šalis dažniausiai žmonės dairosi? Anksčiau vasaros periodu dominavo Ispanija, Turkija, o į ką dabar žiūri?

Dabar viskas priklauso nuo pasiūlos ir nuo to, kurios šalys jau yra pasiruošusios priimti turistus. Būtent šiuo metu dvi populiariausios šalys yra Madeira, Kanarų salos, nes ten šiuo metu yra šilčiausia Europoje, ir Turkija. Nepaisant pasirodančių žinių Turkija išlieka populiari ir, aišku, antrojoje gegužės pusėje Graikija vėl bus pasiekiama net keliais tiesioginiais skrydžiais į įvairias Graikijos salas.

Anksčiau žmonės bilietus pirkdavo pusmečiui ar metams į priekį, o kokia situacija dabar? Ar jau perka keliones vasarai – birželiui, liepai, ar dar laukia, kaip čia bus?

Jūs visiškai teisi. Didžiausias postūmis, ką mes matome, yra kada žmonės gauna antrąjį skiepą. Tai nuo to priklausomai ir planuoja keliones. Tie, kurie jau turi du skiepus dabar, arba tie, kurie nori testuotis, jie keliauja jau dabar, ieško paskutinės minutės pasiūlymų. Tie, kurie planuoja skiepus gauti vėliau, planuoja ir birželį, ir vasaros viduryje, ir rudenio pradžioje. Tie, kas labai pasiilgo kelionių ir nori grįžti į keliavimo ritmą per didžiąsias šventes ar vaikų atostogas rudenį, tai irgi jau planuoja keliones.

REKLAMA

O kaip yra su šalimis? Jūs minėjote, kad Turkija buvo ir yra populiari. Bet visai neseniai mes girdėjome, kad Turkija dėl kylančių Covid-19 susirgimų skaičiaus įsivedė karantiną. Tai kaip yra dabar? Ar žmonės perka, ar galvoja vasarą ten važiuoti?

Turbūt dalį keliautojų tai tikrai privertė nerimauti ir skambinti į kelionių agentūras. Tačiau Turkijoje įvestas karantinas negalioja turistams – kitaip sakant, turistiniams regionams. Viešbučių teritorijoje yra savos taisyklės ir jos yra tikrai labai palankios turistams. Bet vienokį ar kitokį ribojimą turi visos šalys.

Visos šalys labai atsakingai žiūri į turistų priėmimą. Ta pati Madeira turi komendanto valandą nuo 23 valandos nakties iki 5 ryto tam, kad išvengtų Covid-19 ligos plėtros. Bet nepaisant šitų skirtingų reguliavimų, matome, kad tikrai turistų kiekis, kuris nori keliauti, dabar labai aktyviai domisi.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame teksto pradžioje.


Rašyti komentarą...
V
Vilija
2021-05-07 19:22:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul važiuoja,atveš naujos viruso atmainos.Tada galės kukuot.
Atsakyti
-2

V
V
2021-05-08 15:13:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur ju protas be kelioniu numirs neapsieina o kas po tokiu drasuoliu laukia kai grys australu valdzia gerai padare neisleidzia isvaziuot o musu valdziai reikia samoningumo kurio neturim ir kukuosim su dar naujom atmainom
Atsakyti
-1

P
Pet Raz
2021-05-09 10:19:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai keistas poziuris komentatoriu
Kaltinti zmones kad nori gyventi
Ar ne geriau ieskoti kaltu tarpe tu kure sukure ta virusa?
Ir kas is to pelnasi ?
Normalu kad tu atmainu atsiras vis daugiau ir daugiau
Nes tai kazkam labai apsimoka
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų