DIENOS PJŪVIS. Karantininė vasara – kaip atostogausime šiemet ir kiek tai kainuos?

Iki vasaros liko tik mėnuo, tad nenuostabu, kad vis daugiau žmonių planuoja savo atostogas. Tačiau ši vasara netipinė – anot premjerės I. Šimonytės, neatmetama, kad karantinas Lietuvoje bus ir vasaros metu, o norint keliauti į užsienį neapsieisime be COVID-19 testo ar net skiepo. Tad kaip mes atostogausime šiemet ir kiek tai mums kainuos?

Apie tai portalo tv3.lt aktualijų laidos „Dienos pūvis“ pokalbis su Neringos meru Dariumi Jasaičiu ir „Novaturo“ direktore Audrone Keinyte.

Portalas tv3.lt primena, kad anksčiau premjerė teigė, kad ateities planais reikia rūpintis jau dabar, o vasarą atsipalaiduoti, ko gero, taip pat negalėsime.

„Turime derinti kitus veiksnius, tai yra vakcinavimas, strategija, kaip pasiekiame tą visuotinį imunitetą, strategija ateičiai. Paskiepysim, pasieksim tą imunitetą, bet turime žinoti, kas bus toliau, kokiais principais bus revakcinacija, kaip formuoti vakcinų protfelio strategija ir pasiruošimas rudeniui.

Galime galvoti, kad per vasarą visus suskiepijus galėsime atsipūsti, bet manau, kad turime vasarą ne atostogauti, o galvoti pasiruošti algoritmus mokykloms, kad nebūtų, kaip šį pavasarį yra, kaip pasiruošti kitus sprendimus, kurie leistų išvengti griežtų lockdown’ų“, – komentuoja I. Šimonytė.

Tuo metu „Swedbank“ Finansų instituto užsakymu atliktas šalies gyventojų tyrimas parodė, jog susiruošę atostogauti šiemet lietuviai dažniausiai tikisi ištrūkti iš įprastos aplinkos ir ketina vykti prie jūros, į užsienio kelionę ar kurortus, įgyti naujų patirčių.

Vis mažiau gyventojų atostogas sieja su vietinėmis pramogomis – poilsiu prie ežero, upės, pabuvimu kaime ar sodyboje.

„Swedbank” Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė pastebi, kad ilgai užtrukę kelionių į užsienį suvaržymai pakeitė gyventojų požiūrį į atostogas sodybose ir gamtoje. Pasak jos, toks pokytis gali būti siejamas su COVID-19 pandemija, kai dėl keliavimo suvaržymų gyventojai neturėjo daug galimybių rinktis ir tenkinosi kelionėmis šalies viduje. Todėl dabar daugėja gyventojų, kurie per atostogas nori vykti į užsienį, pamatyti naujas šalis, ilsėtis šiltesnio klimato šalyse. 

Plačiau apie tyrimą skaitykite čia.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų