DIENOS PJŪVIS. Galimybių pasas – kokias privilegijas suteiks gyventojams?

Vyriausybė pritarė galimybių pasui ir skelbia, kad jis įsigalios jau nuo gegužės 24-os dienos. Šiuo pasu galės naudotis tie, kurie yra skiepyti arba prasirgę koronavirusu, arba turi neigiamą testo rezultatą. O kokia privilegijas jis suteiks gyventojams?

Apie tai portalo tv3.lt aktualijų laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su ekonomikos ir inovacijų ministrės patarėju Karoliu Žemaičiu ir Seimo nare Agne Širinskiene.

Portalas tv3.lt primena, kad valdžia skelbia, kad testą bus galima pasidaryti nemokamai, tačiau jį atlikti bent kol kas galimybės gali būti ribotos. Beje, kad spėtumėte po testo pasinaudoti galimybių pasu, teks skubėti – jis galios tik parą, o po vakcinos jį gausite toli gražu ne iš karto. Testus atlikti ir skiepyti jau leista ir vaistinėms, o masinės vakcinacijos pradžią ministras Arūnas Dulkys žada skelbti dar gegužę.

Šypsenų krepšinio sirgalių veiduose vis daugiau. Vyriausybės žadami galimybių pasai krepšinio arenų vartus atvers dar didesniam būriui aistruolių. Galimybių pasus Vyriausybė žada jau po trijų savaičių – nuo gegužės 24 dienos. Tai bus panašus į šį programėlėje telefone patalpintas skaitmeninis QR kodas, o jį gauti galės tie, kas turės imunitetą – bus pasiskiepiję nuo koronaviruso Europos Sąjungoje registruota vakcina arba persirgę. Kiti, norėdami galimybių paso, turės gauti neigiamą COVID-19 testą.

Galimybių paso turėtojams bei vaikams iki 16 metų atsivers daugybė pramogų ir laisvalaikio įstaigų durų. Galės lankytis viduje kavinėse, restoranuose, baruose, lošimo vietose, lažybų punktuose, dalyvauti renginiuose iki 500 žiūrovų, tiesa, užimti tik sėdimas vietas ir ne daugiau kaip 75 proc. jų.

Bus leidžiama burtis be ribojimų asmeninėse šventėse, taip pat viešose erdvėse po dešimt asmenų, grįžti į kontaktinius darbus. Galimybių paso turėtojus galės kontaktiniu būdu aptarnauti valstybės ir savivaldybių įstaigos. Jie galės plaukioti pramoginiais laivais ir gyventi viešbučiuose viename kambaryje su kitos šeimos nariais.

Plačiau apie viską skaitykite čia.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.


Rašyti komentarą...
g
gince
2021-05-06 12:37:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekur jums negalios.Isdulkins eilini karta
Atsakyti
0

T
Tomas
2021-05-06 12:31:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mane domina Gerbiamas Dulky ,ar Lenkijoje galios galimybių Pasas ?
Atsakyti
0

V
Virga
2021-05-06 12:16:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerb Dulky ? Ar Olandijoje galios tas galimybių pasas ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (26)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų