Lenkai netyla dėl abortų uždraudimo: nusitaikė į bažnyčias, trikdė mišias

Lenkijoje jau kelias dienas nesiliauja masiniai protestai po praėjusią savaitę paskelbto Konstitucinio Teismo sprendimo, praktiškai uždraudžiančio šalyje abortus. Sprendimu pasipiktinę lenkai nusitaikė į prezidento rūmus ir šalies bažnyčias – trikdė mišias.

Būrelis protestuotojų ploja ir į orą bukletus mėto mišių metu Poznanėje, vakariniame Lenkijos mieste. Sekmadienio pamaldos įvairiais būdais trikdomos ir kituose šalies miestuose. Bažnyčių viduje ir lauke prie šventyklų įvairaus amžiaus lenkai reiškia pasipiktinimą praėjusios savaitės Konstitucinio teismo sprendimu, praktiškai uždraudžiančiu šalyje darytis abortus. KT praėjusios savaitės pabaigoje paskelbė, kad įstatymas leidžiantis darytis abortą esant vaisiaus apsigimimams – prieštarauja konstitucijai, o tai pagrindinė priežastis Lenkijoje darant abortą.

Tūkstantiniai protestai dėl teismo sprendimo tęsiasi jau kelias dienas, lenkai su plakatais ir šūkiais žygiuoja ir Krokuvoje, Katovicuose, Gdanske ir sostinėje Varšuvoje.

Čia protestuotojų minia susirinko prie bažnyčios miesto centre. Necenzūriniais žodžiais ragina bažnyčią „atsiknisti“ ir netrukdyti žmonėms gyvenimo.

Tiesa yra ir norinčių pasiginčyti su protestuotojais:

„O aš pasisakau už gyvybę, nes kiekviena gyvybė yra duota Dievo. Gyvybė šventa. Man teko dirbti su neįgaliais vaikais ir žinau, kokie jie nuostabūs.“

„Užaugau katalikų šeimoje, esu krikštyta, priėmiau pirmąją komuniją. Myliu mamą, kuri eina į bažnyčią, kuri kaip ir aš nori teisės rinktis, nori gyventi laisvoje šalyje. Aš nekalbu apie vaikų žudymą, nes taip norisi. Kalbu apie vaisių, kuris tikrai serga, kuriam trūksta organų, kuris neturi šansų normaliai gyventi.“

Vakare protestuotojų minia susirinko ir prie Prezidento rūmų Varšuvoje. Protestuotojai sako, kad šalį valdanti konservatyvi partija „Įstatymas ir teisingumas“ susimokė su įtakinga Lenkijos katalikų bažnyčia stumdama abortų draudimą, ir bent kol kas žada tęsti protestus.


Rašyti komentarą...
I
Ir vėl
2020-10-26 21:20:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
globalistų propaganda. Kad liberastai siautėja bažnyčiose ir tyčiojasi - tai policijos reikalas susitvarkyti. O kad minios demonstrantų - melas. Parodė tik skystas eisenas. Deja, neparodė ( ir slepia) prieš riaušininkus protestuojančius mitinguotojus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų