Kuria prietaisą, su kuriuo koronaviruso testą galėsite atlikti namuose

Prancūzų mokslininkai kuria prietaisą, kuriuo koronaviruso testą galėsite atlikti tiesiog namie. Nedidukas prietaisas, kišamas į mobilųjį telefoną, rezultatą parodytų vos per 10 minučių. Ir be to labai tiksliai.

Šiais laikais kone kiekvienas kišenėje nešiojamės po pakankamai galingą kompiuterį. Kodėl gi nepanaudojus jo ne vien nuotraukų pleškinimui ir susirašinėjimui su draugais: Prancūzų mokslininkai jau beveik metus tobulina nediduką prie telefono krovimo lizdo prijungiamą prietaisą, kuris gali ištirti ar sergate koronavirusu. Prietaisas kažkuo primena USB laikmeną, vadinamąjį „flešiuką“. Tik iš jo kyšo kelių centimetrų ilgio elektrodas, ant kurio galiuko ir įvyksta elektrochemijos stebuklas.

„Kažkas tiesiog paims tepinėlį iš jūsų nosies ir uždės jį ant elektrodo. Galite padėti telefoną ant stalo ir eiti kavos, ledų ar į dušą. Po dešimties minučių ant elektrodo uždėsite veikliąją medžiagą ir telefonas parodys kreivę. Priklausomai nuo jos aukščio žinosite – ar sergate, ar ne“, – sako Lilio universiteto profesorė Sabine Szunerits.

Prietaisas fiksuoja elektros įtampos pokyčius, kai ant elektrodo pradeda kovoti COVID ir antikūnai – paimti iš kupranugarių ir lamų, mat yra itin stabilūs.

300 kartų išmėgintas prietaisas parodė aukštą – 90 proc. tikslumą. Mokslininkai dabar pradeda trijų mėnesių prietaiso bandymus su 1000 pacientų ir sieks jo patvirtinimo. Pakeitus veikliąją medžiagą prietaisas esą galėtų aptikti ir kitus virusus ir bakterijas.


Rašyti komentarą...
j
jonas
2021-03-08 06:28:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
palaukit,palaukit,dar jausmu prietaiso nebaige sukurti)))
Atsakyti
0

m
mutylovka
2021-03-07 22:34:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
o triperio testa,kada gales po pisiaus iskart atlikti.
Atsakyti
-1

A
As
2021-03-07 23:09:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir jus galvojat kad protingi zmones nesupranta koki cia jiem trojos arkli zadat ikisti?Galesit sekt ir skaiciuot kiek planetoj turi bukaprociu-zombiu,gal ir labai nudziugins.Bet manau sveikas protas jus visvien nugales,jums,zmoniu naikintojai,visvien galas,kad ir kiek spardytumetes.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų