Estijoje anūkui vyras sukonstravo 12-kos metrų karuselę ant Baltijos jūros ledo

Estijoje vienas pensininkas savo anūkui sukonstravo 12-kos metrų pločio karuselę ant Baltijos jūros ledo.

Didžiulė ledo karuselė čia sukasi Matsalu įlankoje tuo pačiu pavadinimu žinomame nacionaliniame parke. Jos veikimo principas labai paprastas lede išpjovus didžiulį apskritimą, prie jo pritvirtinamas nedidelis motoriukas, kuris palengva ir suka ledą.

„Kadangi gyvename kaime ir mus aplanko anūkai, reikia sugalvoti veiklos lauke, atokiau nuo kompiuterių. Todėl kartu su anūkų ir sukūrėme karuselę“, – sako Estijos senjoras Ants Ale.

Tiesa, norėdamas kad karuselė suktųsi Estijos senjoras kartu su anūku turėjo  paplušėti penkias valandas. Apskritimas turi būti taisyklingos formos, o nejudėdamas gali greitai prišalti. Be to, įsukti karuselę ne taip paprasta. Ji sveria maždaug 12 tonų, taigi varikliui padėti tenka ir savo jėgomis.

„Tai nėra sudėtinga, tačiau užima laiko, ir, išties, reikia turėti kantrybės ją pabaigti ir įsukti. Tačiau kadangi tai pirmas kartas tai daryti įdomu“, – pasakoja A. Ale.

Ledo Karuselė ant Baltijos ledo iškarto sulaukė didžiulio pasisekimo. Ją mielai ateina pasisukti  vietiniai gyventojai, o per Valentino dieną Gulbių Ežero spektaklį sušoko vietos baleto mokyklėlė, todėl šią pramogą sumanęs Ants neabejoja, kad jau kitais metais tokių karuselių ant Baltijos ledo čia suksis ne viena ir ne dvi.


Rašyti komentarą...
P
Protingi žmonės estai
2021-02-21 09:55:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va, anūkai ir vaikai gali aplankyti, nėra idiotiško sprendimo drausti keliauti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų