Kuodis atsakė spirgantiems verslininkams: jei ne Šimonytės Vyriausybė, turėtume 20 tūkst. lavonų

Lietuvos verslo forume ekonomistas Nerijus Mačiulis paskelbė, kad Lietuva gali sulaukti infliacijos. Daugelyje sričių matomas kainų augimas, o akcijų rinkose išsipūtė ne vienas burbulas.

Bet ką apie tai mano kiti ekonomistai? Apie tai TV3 Žinių „Dienos komentare“ kalbėjo ekonmistas Raimondas Kuodis. 

Šiandien su Nerijumi Mačiuliu pažadėjote Lietuvai liūdnoką ateitį – augančias kainas, sproginėjančius akcijų rinkų burbulus ir panašius dalykus, bylojančius apie krizę. Kada mes galime visa tai pajusti?

Mes turime tą naratyvą, plintantį pasaulyje, kurį matome ir žaliavų kainose, ir nekilnojamo turto kainose, ir akcijų kainose, kurios išpūstos. Šie dalykai yra žmonių galvose ir dėl to jie tam tikru mastu išsipildys, nors labai didelių priežasčių toms kainoms augti iš principo nėra. <...> Pilna žmonių neturi darbo, nėra kažkokio labai didelio spaudimo pasauliniu mastu algoms didėti, o algos yra pagrindinis kaštų elementas.

Ar gali liūdnoka Europos perspektyva lemti tai, kad Europos Sąjunga jau pradeda atsilikti nuo Amerikos ir Kinijos konkuruodami, kurie greičiau atidarys verslus po karantino?

Daug metų kalbu apie tai, kad Europa pradeda atsilikti intelektualiniame fronte. Europa toleruoja didelę bedarbystę, Europa turėjo dvi krizes vietoje vienos per pastaruosius keliolika metų po tos didžiosios krizės.

Tai rodo, kad yra tam tikrų architektūrinių ydų Europos ekonominėje politikoje ir dėl to ji pradeda atsilikti. Geopolitinėje perspektyvoje vis mažiau yra kreipiama į ją dėmesio ir kokia nors Indija tampa svarbesnis dalykas pasaulio ekonomikai, Kinijai ir panašiai negu Europa.

Ar nepadidės dar tas atsilikimas dėl to, kad karantininiai suvaržymai Amerikoje jau atlaisvinami, o Europoje vis dar ne?

Ekonomikas skandina virusas, o ne karantinas. Karantinai turi tam tikros įtakos, bet pagrindinę įtaką turi virusas ir tie verslai, kurie spirga atsidaryti, jie galėtų pabandyti įsivaizduoti tą trajektoriją, kas būtų, jei Šimonytės Vyriausybė nebūtų įvedusi karantino.

Mes dabar turėtume kokius dvidešimt tūkstančių lavonų, dabar turim beveik aštuonis tūkstančius dėl kovido tiesiogiai ir netiesiogiai. Kitaip sakant, šita sąskaita yra didesnė nei mūsų ekonomikos kritimas praėjusiais metais. <...> Rytai ir Azija yra labiau disciplinuota, labiau žiūrinti, ką pasakys valdžia, besistengianti laikytis tų rekomendacijų. Pas mus daugiau individualizmo, daugiau atskirų nuomonių, daugiau netikėjimo tuo, ką sako valdžia ar epidemiologai. Turim tai, ką turim.

Visą pokalbį žiūrėkite „Dienos komentare“, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
R
R
2021-03-03 19:29:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar visokių visažinių atsirado, net bankininkai žino, kiek lavonų būtų buvę. O jei nebūtų, kas tada
Atsakyti
-28

V
V
2021-03-03 19:25:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur tie epidemiologai, vien neaiškūs ekspertai, kurie jokio supratimo neturi, visiškas marazmas
Atsakyti
-20

K
Kuodi
2021-03-03 19:24:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kio sergi?
Atsakyti
-19

SKAITYTI KOMENTARUS (58)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų