Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užsienio reikalų ministras, konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis trečiadienį atkirto Ramūnui Karbauskiui, kad prieš bandant ginti kitas šeimas reikėtų pradėti nuo savosios. G. Landsbergis taip pasisakė po to, kai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas išplatino atvirą laišką raginantį ginti tradicines vertybes.

Užsienio reikalų ministras, konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis trečiadienį atkirto Ramūnui Karbauskiui, kad prieš bandant ginti kitas šeimas reikėtų pradėti nuo savosios. G. Landsbergis taip pasisakė po to, kai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas išplatino atvirą laišką raginantį ginti tradicines vertybes.

REKLAMA

„Pirmas dalykas, ką rekomenduočiau – pradėti nuo savos šeimos saugojimo ir užsiimti tuo. O po to žiūrėti, ką galime padėti kitoms.

Visą laiką reikia pažiūrėti ar tikrai gali duoti gerų patarimų tiems, kuriems ketini juos duoti“, – trečiadienį „Žinių radijo“ eteryje pasisakė G. Landsbergis paklaustas ką mano apie Seimą pasiekusį laišką.

Pasigenda argumentų už Stambulo konvenciją

LVŽS pirmininko laišką atsirasti greičiausiai paskatino viešoje erdvėje kilus diskusijoms dėl Stambulo konvencijos ratifikavimo. G. Landsbergis pasigenda daugiau argumentų už konvencijos ratifikavimą.

REKLAMA

„Ar pavyks ratifikuoti Stambulo konvenciją, sunku pasakyti. Vykstanti diskusija parodė, kad sutarimo aiškaus nėra. Man apmaudu, kad argumentus šiandieną girdime dažniau iš konvencijos kritikų ir liepsnos dažniau dega toje pusėje.

Akivaizdu, kad situacija susipriešinimui yra palanki, nes pamename, kai prieš keletą metų buvo taisomas įstatymas, dėl vaikų apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje ir tuomet atrodė, kad net prezidentiniai kandidatai atsiranda iš šios temos“, – komentuoja Užsienio reikalų ministras.

Politikas pastebi, kad ši konvencija ratifikuota, net gana konservatyviose šalyse kaip Lenkija ar Turkija.

„Turkija yra ratifikavusi, kurios liberalia valstybe niekaip nepavyktų pavadinti. Matyt, įvardyčiau, kad pagrindinis argumentas konvencijos yra, kad ji didele dalimi yra prieš visų formų diskriminaciją.

Valstybės patvirtina, kad jos nepalaiko, kad ir kokia ji būtų. Turbūt retas žmogus norėtų, kad valstybėje jis būtų diskriminuojamas“, – svarsto G. Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl EVT siūlo tartis

G. Landsbergis svarsto, kad Seimas yra gera vieta spręsti Lietuvos atstovavimo Europos Vadovų Taryboje (EVT) klausimą. Ministro manymu dar ne vėlu šalies vadovams šį ginčą išspręsti diplomatiškai.

„Manau Seimas yra tinkama vieta diskusijai plėtoti, kaip turėtų būti atstovaujama Lietuva EVT, kas turėtų atstovauti. Manau yra diplomatinė galimybė rasti sprendimą susitarimo būdu. Ypatingai, kai turime epidemiją, reikia spręsti neatidėliotinas problemas.

Didelė dalis tų problemų ir sprendžiama Europos sąjungoje. Šiame kontekste, kol situacija yra ekstremali, tikrai galima būtų atrasti sutarimu grįstus sprendimus. Jeigu nepavyks, gal Seimas vėliau pasiūlys kelią į priekį“, – situaciją „Žinių radijo“ eteryje komentuoja užsienio reikalų ministras.

Prašo kantrybės

Jau ketvirtą mėnesį Lietuvai gyvenant karantino režimu, G. Landsbergis visuomenės prašo dar šiek tiek kantrybės. Anot jo, per anksti atsivėrus, šalies gali laukti Čekijos ar Slovakijos likimas.

REKLAMA
REKLAMA

„Keli mėnesiai praleisti karantine davė rezultatą – esame geresnėje situacijoje nei gruodį. Kita vertus situacija yra labai trapi, mes matome, kas nutiko tokiose valstybėse kaip Slovakija ar Čekija. Jos tris mėnesius buvo uždarytos taip kaip Lietuva, bet pradėjo siausti britiškoji atmaina ir valstybes visiškai parklupdė ant kelių. Jiems trūksta medikų, priemonių, skiepų.

Tai kelia nerimą, kad ir Lietuva paskubėjusi atsidaryti ar negalinti įtikinti žmonių, kad reikia dar šiek tiek kantrybės, gali atsidurti ten pat, kur buvom gruodžio mėnesį ir tada būtų dar griežtesnis uždarymas, atrodytų kaip ne tas scenarijus, kurio kas nors linkėtų“, – svarsto politikas ir prideda, kad reikia palaukti laiko, kai pakankamai gyventojų turės imunitetą.

Tada, G. Landsbergio manymu, ir bus galima atsikvėpti bei atsidaryti.

Karbauskis paragino ginti tradicines šeimos vertybes

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis pirmadienį atviru laišku kreipėsi į Seimo narius, kurie netrukus susirinks į pavasario sesiją. LVŽS lyderis ragina Seimo narius nenusigręžti nuo tradicinės šeimos, ieškoti sutarimo ir nepriešinti visuomenės ypač šiuo sudėtingu laiku, kada valstybė alinama karantino.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien Lietuva stovi ant svarbių vertybinių pasirinkimų slenksčio. Jūsų sprendimas lems, kaip valstybė vystysis toliau. Jūs spręsite, ar valstybė rems ir stiprins šeimą, kurią sudaro vyras, moteris ir jų vaikai, ar valstybėje bus pakeista šeimos samprata taip, kad ji apimtų ir tos pačios lyties poras. Jūs balsuosite ir dėl Stambulo konvencijos. Pastaroji, prisidengusi kilniais moterų apsaugos nuo smurto tikslais, į mūsų teisės sistemą atneštų prieštaringą „socialinės lyties“ sampratą. Kai tuo tarpu daugiau užkardyti smurtą, jo priežastis, geriau suteikti smurto aukoms savalaikę pagalbą, o smurtautojams – skirti labiau elgesį koreguojančias bausmes bei sudaryti kitas sąlygas jų elgesio korekcijai yra įmanoma ir tobulinant jau egzistuojančias nacionalinės teisės normas“, – laiške rašo R. Karbauskis.

Jis taip pat ragina Seimo narius atkreipti dėmesį į naujausius sociologinius tyrimus, kurie patvirtina, jog absoliuti Lietuvos gyventojų dauguma nepritaria šeimos sampratos pokyčiams ir pasisako už vyro ir moters sukurtą šeimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Ir mes, kaip politikai, o ypač tie, kurie išpažįstame tradicines vertybes, šio savo žinojimo negalime ignoruoti. Turime veikti drauge, peržengti mūsų nesutarimus, politines priešpriešas, partines ambicijas, skirtingų frakcijų sienas ir susivienyti ginant tradicines vertybes savas daugumai  Lietuvos piliečių. Tai mūsų pareiga ir pagrindinė šios kadencijos atsakomybė“, – laiške Seimo nariams teigia LVŽS pirmininkas.  

R.Karbauskis teigia, kad tradicinė šeima yra valstybės pamatas ir ji Lietuvoje turi būti gerbiama bei puoselėjama. LVŽS lyderis sako, kad LVŽS taip pat supranta, jog homoseksualių asmenų poroms svarbu užtikrinti joms reikalingą teisinę apsaugą ir spręsti praktines problemas, pavyzdžiui, finansų tvarkymo, paveldėjimo, turto dalybų skiriantis, atstovavimo sveikatos ir kitais klausimais, dėl to šešėlinė Vyriausybė šiam Seimui siūlo svarstyti alternatyvų projektą, kuriuo homoseksualios poros netampa šeima, tačiau gyvendami kartu vienos lyties partneriai galėtų kartu spręsti turtinius klausimus, sužinoti informaciją vienam iš jų atsidūrus ligoninėje ir pan.

Visą „Žinių radijo“ pokalbį stebėkite čia:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų