tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinių Valstijų prezidentas griežtai ir lakoniškai pasakė, kad į Ukrainą naikintuvų F-16 nesiųs. Tačiau Prancūzijos lyderis siunčia kiek kitokią žinią – esą tokios galimybės sąjungininkės neatmeta. Taigi Ukrainos gynybos ministras šiandien išskubėjo į Paryžių, kur tikėtina pateiks oficialų Kyjivo prašymą naikintuvams gauti.

Jungtinių Valstijų prezidentas griežtai ir lakoniškai pasakė, kad į Ukrainą naikintuvų F-16 nesiųs. Tačiau Prancūzijos lyderis siunčia kiek kitokią žinią – esą tokios galimybės sąjungininkės neatmeta. Taigi Ukrainos gynybos ministras šiandien išskubėjo į Paryžių, kur tikėtina pateiks oficialų Kyjivo prašymą naikintuvams gauti.

REKLAMA

Tuo metu Gitanas Nausėda ragina nedelsti: sako, kad naikintuvų tiekimas – tai raudonoji linija, kurią būtina peržengti. Po šių žodžių Nausėdą užsipuolė Kremlius – išvadino ekstremistu ir pagrasino pasekmėmis.

Galingosios šarvuotos amerikiečių kovos mašinos „Bradley“, kurios jau netrukus pasieks Ukrainą. Kaip atsakas sovietų pėstininkų kovos mašinoms „BMP-1“ sukurti „Bradley“, amerikiečiams tarnavo visą Šaltąjį karą, Persijos įlankos kare, taip pat 2003-iųjų invazijos į Iraką metu ir ekspertų pelnytai yra vadinami tankų žudikais.

O dabar pirmosios iš numatytų 109 „Bradley“ kovos mašinų jau pakeliui į Ukrainą.

Jungtinių Valstijų karinė vadovybė dalijasi pirmosios „Bradley“ siuntos Ukrainai nuotraukomis. Joje – daugiau nei 60 pažangių kovos mašinų. Jos, anot amerikiečių, suteiks Ukrainos kariams papildomų puolamųjų ir gynybinių pajėgumų, kitaip tariant, padidins jų gebėjimą judėti į priekį mūšio lauke ir susigrąžinti prarastas pozicijas.

REKLAMA

Tačiau su rusų okupantais kovojanti Ukraina gyvena ne tik „Bradley“ kovos mašinų, bet ir tankų laukimo nuotaikomis. Aiškėjant, kad amerikietiškųjų „Abrams“ ukrainiečiams gali tekti laukti ir metus.

REKLAMA

Britai sako, kad 14 jų „Challenger“ tankų atvyks greičiau, nors tikriausiai ne taip greitai, kaip norėtų patys ukrainiečiai.

„Na, žinoma, saugumo sumetimais negaliu tiksliai pasakyti tikslaus laiko. Ką galiu pasakyti, kad tai bus link vasaros – gegužę arba tikriausiai apie Velykas“, – teigia britų gynybos ministras Benas Wallace'as.

Lenkijos poligone ukrainiečių kariai apmokomi naudotis „Leopardais“. Jie gaus žinių, kaip tankus užtaisyti, taikliai iš jų šaudyti ir vairuoti. Tam net įrengtas specialus simuliatorius.

REKLAMA

O jei mūšio lauke bus apgadinti „Leopardų“ šarvai, važiuoklė ar įranga, kursai numatyti ir mechanikams, kad šie žinotų, kaip tankus tinkamai taisyti. Lenkų kariškiai sako, kad po penkių savaičių ukrainiečiai jau galės savarankiškai valdyti „Leopard'us“, o Kyjivas skaičiuoja, kiek tankų sulauks jau artimiausiu metu.

„Dabar tankų koalicijai priklauso 12 narių. Galiu pažymėti, kad per pirmąją paramos bangą Ukrainos ginkluotosios pajėgos gaus apie 120–140 vakarietiškų modelių tankų. Tai nėra mažas skaičius“, – kalba Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

REKLAMA
REKLAMA

Ir jei dėl tankų tiekimo Ukrainai šalys sąjungininkės jau apsisprendė, tai diskusijos dėl naikintuvų F-16 netyla. Šiuo klausimu skeptiškas ne tik Vokietijos kancleris Olafas Scholzas, bet ir Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas.

„Ar Jungtinės Valstijos pristatys F-16 Ukrainai? – Ne“, – sako JAV prezidentas Joe Bidenas.

Beje, ir Lenkija šiandien paskelbė, kad oficialiai nesidera dėl naikintuvų F-16 siuntimo Ukrainai, kurių turi 48. Tačiau kiek kitokia retorika Kyjivą pasiekė iš Paryžiaus. Dar vakar Emmanuelis Macronas pareiškė, kad neatmeta galimybės suteikti Ukrainai naikintuvų.

REKLAMA

Visgi, anot E. Macrono, orlaivių F-16, kaip ir kitos kovinės ginkluotės tiekimas, turi atitikti keletą kriterijų – tiekimas neturėtų eskaluoti karo, ginkluotė neturėtų būti skirta atakoms Rusijos teritorijoje, jos Ukraina turi paprašyti oficialiai.

„Iš esmės niekas nėra atmesta. Tik tokio suformuluoto prašymo mes dar neturime, bet kai jie pateikiami, mes vertiname“, – kalba Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

Gali būti, kad oficialaus prašymo pristatyti Ukrainai naikintuvus Prancūzija sulauks jau šiandien, mat Paryžiuje lankosi šalies gynybos ministras Oleksijus Reznikovas.

REKLAMA

Beje, Ukraina ir šiuo klausimu turi didelį Lietuvos palaikymą. Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad naikintuvai ir ilgojo nuotolio raketos Ukrainai šiuo metu yra esminė pagalba, kuri padėtų įvykti lemiamam lūžiui.

„Labai norėtųsi, kaip Lietuvos Respublikos Prezidentui, kad tie sprendimai, kurių verkiant reikia Ukrainai atsilaikyti šioje kovoje, būtų priimami greičiau, kad sprendimai būtų daromi greičiau, kad tie ginklai, kurie labai reikalingi Ukrainai kovoti su Rusija, pasiektų Ukrainą kaip galima greičiau“, – tvirtina G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

G. Nausėda ragina sąjungininkes nedelsti ir pabrėžia kad ir ši raudonoji linija privalo būti peržengta. Būtent šie žodžiai įsiutino Kremlių.

„Apskritai mes matome labai, labai agresyvų nusiteikimą atstovų Baltijos šalių, Lenkijos. Jie akivaizdžiai pasirengę daryti viską, kad provokuotų tolimesnių konfrontacijų stiprėjimą ir veikiausiai nesusimąsto apie padarinius“, – sako Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

D. Peskovas dar pareiškė, kad tokius G. Nausėdos pareiškimus laiko ekstremistiniais.

„Žinoma, liūdna, kad, esant tokioms sąlygoms, vadovai didžiųjų Europos valstybių, kurios yra visų europinių procesų variklis, deja, nevykdo balansuojamojo vaidmens ir nebalansuoja štai tokių atstovų su ekstremistiniais polinkiais“, – kalba D. Peskovas.

REKLAMA

Bachmute evakuojami civiliai su užsienio savanoriais pateko į rusų apšaudymą minosvaidžiais. Sviedinys sprogo vos už kelių metrų nuo jų.

Būtent į Bachmutą Ukrainos prezidentas pakvietė atvykti ir Tarptautinio olimpinio komiteto vadovą Tomą Bachą, kuris svarsto leisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti Paryžiaus olimpinėse žaidynėse po neutralia vėliava. 

„Rusai yra olimpiniai nusikaltimų prieš civilius čempionai. Jie turi aukso medalį už vaikų deportaciją ir moterų prievartavimą. Negalite dėti savo olimpinės emblemos ant šių nusikaltimų, nes būsite šio šlykštaus karo bendrininkas“, – tvirtina bokso legenda Vladimir Klyčko.

Kyjivas skelbia, kad okupantai Ukrainoje sunaikino beveik pusketvirto šimto sporto kompleksų ir pražudė mažiausiai 220 atletų, trenerių ir kitų sporto pasaulio žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų