REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos prasidėjus kalendorinei vasarai orai staiga atvėso. Ar tik tokia šiluma laikysis ir toliau, o gal artimiausiomis dienomis jau ateina atšilimas?

Vos prasidėjus kalendorinei vasarai orai staiga atvėso. Ar tik tokia šiluma laikysis ir toliau, o gal artimiausiomis dienomis jau ateina atšilimas?

REKLAMA

Apie tai TV3 žinių „Dienos komentare“ kalbėjo klimatologas Arūnas Bukantis.

Atrodo, buvo visai šalta, tačiau savaitgalį atšalo. Vasara prasidėjo ir atvėso orai? Kiek dar laikysis vėsesni orai?

Orai pradėjo šilti, jau turime ir 20 laipsnių, ir 21. Ateinančiomis dienomis temperatūra turėtų pakilti dar labiau, kadangi anticiklonas, kuris kontroliuoja visą mūsų erdvę, leidžia pasiekti žemės paviršių dideliems saulės spinduliuotės kiekiams.

Temperatūra kils net iki 26, o trečiadienį, ketvirtadienį, penktadienį pasieksime net 28 laipsnius, vietomis gali būti ir 30. Galima sakyti, kad į Lietuvą ateina šilumos banga.

REKLAMA
REKLAMA

O 28-30 laipsnių bus visoje Lietuvoje ar tik tam tikroje dalyje?

Praktiškai visoje, tik pajūryje laikysis šiek tiek vėsesni orai. Kadangi bus pernaša kartais iš pietvakarių, kartais iš vakarų, tai jūros vėsinantis poveikis tikrai bus ir ten dienomis turėtų būti apie 23-25 laipsnius. Bet irgi šilta, galima sakyti.

REKLAMA

O aukščiausia temperatūra kaip visada turėtų būti pietų Lietuvoje, pietryčių Lietuvoje.

Jei 30 laipsnių dienomis, tai kaip su naktimis? Ar vakarai ir naktys bus pakankamai šiltos, ar vis tiek bus vėsiau?

Bus vėsiau. Kadangi ši oro masė yra labai sausa ir nėra tropinė – galima sakyti, kad ji yra vidutinių platumų kilmės – tai naktimis atvės iki 15-16 laipsnių. Galima sakyti, kad nusimato gaivios naktys.

Deja, kritulių praktiškai neprognozuojama. Savaitgalį vietomis iš kamuolinių debesų kai kam gal ir klius, bet tai bus labai lokalios liūtys – visoje Lietuvoje susidarys gal tik keli debesys. Galima sakyti, kad sausros padėtis nepasikeis.

REKLAMA
REKLAMA

Tiek ūkininkai, tiek miškininkai labai nerimauja, nes sausra – didelis gaisringumas, ūkininkai pergyvena, kad nebus derliaus. Ar sausra tik šiomis dienomis? Gal lietaus jau galime tikėtis kitą savaitę?

Šitas anticiklonas, kuris užima net ir dalį Šiaurės Atlanto, ir visą Skandinaviją, ir po to pasislinks net į Rytų Europą, yra labai didelis, labai aukštas ir kol kas trauktis niekur nežada. Šitie krituliai, kurie yra numatomi tik vietomis savaitgalį, situacijos nepakeis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O situacija dabar yra bloga, nes praktiškai visoje Lietuvoje jau yra ketvirtos klasės miškų gaisringumas, o Panevėžio apskrityje net penktos – aukščiausios klasės. Praktiškai iki kitos savaitės vidurio situacija iš esmės nesikeis.

Yra vilties, kad kitos savaitės viduryje sulauksime pavienių liūtinių kritulių.

Visą prognozę išgirskite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų