REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keliauti mieste vandens autobusu. Tokią viziją siūlo klaipėdiškiai, pristatę 12 vietų plaukiančią transporto priemonę. Ji ne tik sukurta uostamiestyje, bet ir yra elektrinė, gali nuplaukti iki 80-ies kilometrų.

Keliauti mieste vandens autobusu. Tokią viziją siūlo klaipėdiškiai, pristatę 12 vietų plaukiančią transporto priemonę. Ji ne tik sukurta uostamiestyje, bet ir yra elektrinė, gali nuplaukti iki 80-ies kilometrų.

REKLAMA

Gali būti, kad kitais metais Klaipėdoje toks vandens autobusas kursuos nuolatiniu maršrutu, o gal ir kelionė juo kainuos lygiai tiek pat kaip kelionė įprastu autobusu.

Danės upės pakrantėje Klaipėdos centre prisišvartuoja nei laivas, nei autobusas. Šios transporto priemonės kūrėjas sako „Pagaminau ką? Pagaminau elektrinį vandens autobusiuką.“

Šis vandens autobusas sukurtas Klaipėdoje ir dar yra elektrinis. Maksimalus jo greitis – 11 kilometrų per valandą.

„Ekonomiškiausias iš tiesų yra 8 kilometrai per valandą – vadinamasis kruizinis greitis. Tokiu greičiu galima nuplaukti 80 kilometrų arba, kitaip tariant, 10 valandų. Krovimo trukmė yra apie 6 valandas. Priedo mes turime saulės modulius ant stogo“, – pasakoja „Popa Boat“ įkūrėjas Tomas Vėlius.

REKLAMA
REKLAMA

Štai vandens autobuso kūrėjas jau sėda vairuoti šios transporto priemonės. O kaip ją vairuoti? Vairuotojas pasakoja: „Iš principo džoistikas. Tai dabar įjungtas kruizo režimas ir man belieka jį į kairę, į dešinę pasukinėti…“

REKLAMA

Vandens autobuse gali tilpti 12 keleivių. Klaipėdos mokslo ir technologijų parke transporto priemonė sukurta per 8 mėnesius. Vandens autobuso rėmas – iš aliuminio, dar gamybai panaudota plastiko. Tomas Vėlius su komanda kiek mažesnius pramoginius elektrinius laivelius jau kuria ketverius metus. Taip pat Klaipėdoje jau kurį laiką gaminami lietuviški elektriniai autobusai.

„Matyt, Klaipėda kažkokiu būdu tapo elektromobilumo centru Lietuvoje“, – sako parko plėtros vadovas Andrius Sutnikas.

„Nesakyčiau, kad mes jau tokie smarkūs toje pasaulinėje reikšmėje, sakykime. O Klaipėdoje ir Lietuvoje mes esame elektrinių vandens transporto priemonių kūrėjai ir pionieriai, vadinkim šitaip“, – teigia T. Vėlius.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar vandens autobusas stovi nuomos punkte Danės krantinėje. Klaipėdos savivaldybė buvo skelbusi apie planus įrengti viešojo vandens transporto maršrutą nuo centro iki miesto šiaurėje esančio botanikos sodo, taigi gali būti, kad keleiviai galės išbandyti šią transporto priemonę jau kitą vasarą.

„Vandens maršrutas, kuris yra… Vyksta derybos, pokalbis, kad galėtų jisai atsirasti linijoje, plaukioti kaip vandens autobusas“, – kalba T. Vėlius.

Kol kas dar nėra aišku, kiek galėtų kainuoti kelionė vandens maršrutu. Mokslo ir technologijų parkas, kuriame sukurtas šis vandens autobusas, siūlo vienodą kainą kaip ir važiuojant įprastu autobusu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes kviečiam visus miestus pagalvoti apie tai, kaip jie galėtų panaudoti savo upes. Ypač Vilnių, Kauną, kurie yra prie gražių upių“, – teigia A. Sutnikas.

Pagalvoti apie upių panaudojimą viešajam transportui savivaldybėms atsieis nekukliai. Vienas toks vandens autobusas galėtų kainuoti ne mažiau nei 130 tūkstančių eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų