Kelininkai kreipėsi į policiją: vairuotojai sulaukė staigmenos

Automagistralėje Klaipėda–Vilnius dirbantys kelininkai jaučia nuolatinę įtampą. Nors remontuojamuose kelio ruožuose automobilių greitis apribojamas iki 70 ar 50 kilometrų per valandą, dažnas vairuotojas ir toliau spaudžia 130. Kelinikams į pagalbą pasikvietus pareigūnus, šie pažeidėjus fiksuoti ėmė vieną po kito. 

„Baisu, o ką daryti?“ – taip kelininkai apibūdina savo darbo sąlygas, kai tenka darbuotis magistralėje Klaipėda–Vilnius. Šiuo metu jie pila asfaltą vienoje juostoje, o kita vyksta intensyvus eismas. 

Nors kelio darbų pradžioje stovintys ženklai reikalauja greitį sumažinti iki 70 kilometrų per valandą, tokio apribojimo paiso tik reta vairuotojų dalis. 

„Buvo atvejis, kai įvažiavo į apstatymus automobilis, tai moteris pasakė – vairavau ne aš, vairavo ji ir rodo į automobilį“, – sako „Kelių priežiūros“ Vakarų regiono vadovas Algminas Šmitas.

Kelininkai sako, kad dėl savo gyvybių jie baiminsi ne veltui. Incidentų, kai vos nežuvo darbo vietoje, ne vienas. 

„Yra buvę, kai sunkiasvorei mašinai padanga sprogo priekinė, tai beveik bėgti reikėjo. Visko yra buvę“, – tikina kelių darbuotojas Alfredas Leščinskas. 

Neapsikentę kelininkai išsikvietė policiją. Pareigūnai fiksuoja, kokiu greičiu vairuotojai lenkia vykstančius kelio darbus. Vos pareigūnams pradėjus matuoti greitį, pažeidėjai į jų glėbį puolė vienas po kito: „Vairuotojau, matėt, kad remontuojamo kelio ruože yra 70, o jūsų važiavimo greitis yra 99 kilometrai per valandą.“

Eilė greičio mėgėjų laukė, kol jiems bus surašyti protokolai už greičio viršijimą.

„Nesitikėjau kelio darbų ir nepastebėjau ženklo laiku.“

„Matot, dovanėlė. – Smarkiai? – Ne, nesmarkiai, 22 viršijau. – O kaip čia taip? – Nežinau, neatkreipiau dėmesio, taip labai gal nesureikšminau, nes dabar daug kur vykdomi kelio darbai.“

„Nedaug, 10 kilometrų. – Kodėl? – Per vėlai gal stabdyti pradėjau.“

Nors visi vairuotojai pripažino savo kaltę, kai kurie neslėpė pasipiktinimo, kad dėl kelių eurų baudos protokolo teko laukti pusvalandį. 

„O kiek viršijot? –14 kilometrų. – O kaip čia taip išėjo? – Kad viršijau? Na, taip išėjo, bet turbūt nesu sulaikytas, kad pusę valandos turėčiau laukti. Ta prasme, laikas visų kainuoja.“ 

Tačiau kainuoja ne tik laikas, o ir pomėgis spausti greičio pedalą. Tiems, kurie nevažiavo greičiau šimto kilometrų per valandą, baudos svyruoja nuo 30 iki 90 eurų, o tiems, kurie pro kelininkus pralėkė maksimaliu magistralėje leidžiamu greičiu – 130 kilometrų per valandą – teks pusmečiui atsisveikinti ir su vairuotojo pažymėjimu. 

REKLAMA

„Apriboję tam tikras atkarpas, kelio ruožuose net iki 70, tai pagalvokime, kad greitis turi sumažėti ženkliai, nuo, tarkim, 130 iki 70, iki 50, tai drastiški greičio sumažinimai. Dėl ko vairuotojai tiesiog patingi nuleisti tą važiavimo greitį ir toliau tęsia kelionę“, – tikina Klaipėdos kelių policijos tarnybos viršininkas  Mindaugas Džermeika. 

Iš viso kelio darbų ruože policininkai nubaudė 11 greičio mėgėjų. Tačiau jiems bei kitiems vairuotojams parengė ir staigmeną – pastatė trikojį. Pro jį nubausti ar policiją pravažiavę ir nebesitikintys kontrolės 7 vairuotojai spaudė 170 kilometrų per valandą greičiu. Juos pasivys nuo 120 iki 170 eurų siekiančios baudos.


Rašyti komentarą...
žydrūnas Sinkevičius
2021-10-14 06:56:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visur kur dirba kelininkai statykit trikojus biznis bus achujienas :) Patikėkit.
Atsakyti
-3

S
Sydrūnas Žinkevičius
2021-10-15 12:37:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Patys kalti. Palieka kelio ženklus su ribojimais nepriklausomai ar dirba ar jau pabaigta viskas. Visi ir nustojo kreipti dėmesį
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų