Kaunas didina pajegumus: skiepijimui atveria ledo rūmus

Įsibėgėjus senjorų vakcinacijai ir šalies valdžiai vis žadant didinti skiepų dozių kiekius Kaunas didina pajėgumus. Ir skiepijimui atveria vieną didelį pramogų centrą  ledo rūmus. Čia per dieną gali paskiepyti apie 6000 žmonių. O štai sostinė ir uostamiestis atskirų vakcinacijos centrų kol kas steigti neketina.

Artimųjų lydimi Kauno senjorai traukia į naujuosius dar oficialiai net neatidarytus ledo rūmus, bet tikrai ne čiuožinėti, o skiepytis.

Čia įsteigtas didžiausias vakcinavimo centras Lietuvoje ir masiškai skiepijami visi 80 metų perkopę kauniečiai. Gyventojai pasakoja, kad iki šiol baimindamiesi jiems itin pavojingo koronaviruso sėdėjo namie užsidarę, tad skiepytis suskubo be jokių dvejonių:

„Aš iš karto, kai klausė užsirašiau, kad skiepysiuos. Ir vakar gavau žinutę ir atėjau dabar čia.“

„Ne ne ne. Ai net nežinau, daugiausia sako šita kur skiepija. „Moderna“. Koks skirtumas man, svarbu kad apsauga būtų, be abejo.“

„Aš visą laiką nuo gripo skiepijuosi ir nebuvo jokių dvejonių. O to koronaviruso tai čia jau baisu.“

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaunas didina pajegumus: skiepijimui atveria ledo rūmus

Šiuo metu rūmuose įrengta 16 kabinų, o kitą savaitę jų padvigubės. Kam sunku iki kabinų lipti laiptais, gali leistis liftu, o po skiepijimo senjorai 15 minučių prisėda erdvioje salėje, juos prižiūri medikai. O štai viršuje didžiuliuose monitoriuose specialistai stebi kaip vyksta vakcinavimo procesas

„Stebima atvykimo laikas, užtrukimo, kiek laukia pas sesutes, kiek kiekviena sesutę padaro skiepų – ta stebėsena vyksta aktyviai kiekvieną skundę – taip galima reguliuoti srautus“, – sako vakcinavimo koordinatorius Justinas Dzidzevičius.

Kauno senjorai šiuo metu skiepijami „Moderna“ vakcina. Iki šiol jie, kaip ir pedagogai bei medikai skiepytis skubėjo į Centrinį paštą – Laisvės alėjoje net eilės nusidriekdavo. Tad didėjant skiepijimų apimtims ir vis sklindant žinioms, kad vakcinų kiekiai artimiausiu metu gerokai išaugs – paštas tapo ankštokas

REKLAMA

„O pašto vakcinavimo centras liktų kaip rezervinis, jei reiktų atskirti vakcinavimą tam tikrų asmenų grupių arba matysime, kad yra poreikis dar didinti apimtis, tai pagal poreikį bus aktyvuojamas“, – pasakoja Ekstremalių situacijų centro vadovas  Paulius Keras.

Specialistai ledo rūmų patalpose per dieną esą paskiepytų iki 6000 žmonių, kad tik vakcinos tiek būtų. Jei reiktų kauniečiai pasirengę ir dukart padidinti skiepijimo pajėgumus. Šiai dienai Kaune jau paskiepyta pustrečio procento visų gyventojų.

„Jeigu mes laukiame ir norime turėti bent 70 proc. populiacijos, aišku, kad skiepijimo apimtis reikia kaip įmanoma didinti. Galiu pasakyti, kad šį tikslą, 70 proc. populiacijos, šiose patalpose su mūsų turimais galingumais, galima įvykdyti per 85 dienas“, – teigia Kauno poliklinikos direktorius Paulius Kibiša.

Esą daugiausia dvejojančių – pedagogų tarpe. Bent penktadalis jų kol kas nesiskiepija O štai senjorai visuose miestuose skiepijasi noriai. Štai sostinėje vakcinacija vyksta kiek kitaip – poliklinikų padaliniuose – Vilnius nusprendė didelio centro nesteigti.

„Mes pasitelkėme daug vakcinavimo centrų, ne vieną didelį, o daugiau mažesnių. Viskas vyksta gana sklandžiai Ir šiandien dienai pagrindinė problema Astra Zenica vakcina ir neigiama nuomonė apie ją“, – kalbėjo Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Esą jei prireiktų Vilnius vakcinacijai skirtų ir savivaldybės patalpas ar pritaikytų mobiliuosius punktus. Klaipėda, kol kas skiepija taip pat poliklinikos padalinyje, jei prireiks naudosis įvairių miestui priklausančių įstaigų erdvėmis. Tačiau kol neprasidėjo masinė gyventojų vakcinacija – apie atskirų vakcinavimo centrų steigimą nekalba.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų