Nausėda po EVT posėdžio: iki vasaros vidurio galėsime paskiepyti virš 2 mln. gyventojų

Nauji vakcinos nuo COVID-19 tiekimo grafikai sudaro galimybę iki vidurvasario paskiepyti 70 proc. suaugusių Lietuvos gyventojų, teigia prezidentas Gitanas Nausėda.

Ketvirtadienį po Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdžio jis pranešė, kad patvirtintas naujas skiepų nuo koronaviruso infekcijos tiekimo planas pirmąjį ir antrąjį šių metų ketvirčiais.

„Pagal jį Europos Sąjunga iš įvairių gamintojų pirmąjį ketvirtį turėtų gauti 100 mln. dozių vakcinos, antrąjį – dar 480 mln. dozių“, – teigė prezidentas.

Anot jo, taikant pro rata principą Lietuva pirmąjį ketvirtį turėtų gauti 600 tūkst. dozių, antrąjį – dar 3 milijonus.

Valstybės vadovo teigimu, šie vakcinų kiekiai leistų paskiepyti ne mažiau kaip 2 mln. Lietuvos gyventojų.

Pasak G. Nausėdos, tai pavyks pasiekti, jeigu jau registruoti trys vakcinų gamintojai laikysis savo įsipareigojimų ir kovą, kaip planuojama, bus patvirtinta kompanijos „Jonson&Jonson“ vakcina.

„Manau, kad tiek ES planas, tiek ambicingas Lietuvos siekis iki vidurvasario paskiepyti 70 proc. suaugusių gyventojų yra realus. Žinoma, tai nevykta automatiškai, reikia dėti visas pastangas, ypač ES lygiu, derantis su gamintojais, kad būtų laikomasi terminų ir įsipareigojimų, kurie buvo prisiimti“, – pabrėžė prezidentas.

Ketvirtadienio duomenimis, Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze iš viso paskiepyti 143 tūkst. 92 žmonės, abiem dozėmis – 70 tūkst. 853 žmonės.


Rašyti komentarą...
z
zemas-negrazus
2021-02-25 21:01:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
....kalba kai kolukio pirmininkas-mes paskiepysim....kas mes galvijai,kiaules...susikisk i subine savo vakcinas ...Atsakyti
-2

K
Kaimietis
2021-02-25 20:41:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal trečdali ir paskiepisi nausėda, tik ne 2 milijonus
Atsakyti
-3

R
Ramaška
2021-02-25 21:42:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vyksta plandemijos multimedija, iš dėžutės vis pliurpia ir pliurpia mūsų garbingi ponai " reikia rimtai šituo klausimu dar padirbėti" . Tai ir dirba....plauna smeginis, bet jums nepavyks.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų