• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tauragės rajone Lauksargių globos namuose COVID-19 susirgo 14 dvi „Pfizer“ vakcinos dozes anksčiau gavusių senjorų. Kaip paskiepyti žmonės užsikrėtė, aiškinasi Visuomenės sveikatos centras. Galimos visos versijos: tiriama, ar vakcinos buvo laikomos tinkamoje temperatūroje, ar namų gyventojams, po vakcinacijos, susiformavo imunitetas.

Tauragės rajone Lauksargių globos namuose COVID-19 susirgo 14 dvi „Pfizer“ vakcinos dozes anksčiau gavusių senjorų. Kaip paskiepyti žmonės užsikrėtė, aiškinasi Visuomenės sveikatos centras. Galimos visos versijos: tiriama, ar vakcinos buvo laikomos tinkamoje temperatūroje, ar namų gyventojams, po vakcinacijos, susiformavo imunitetas.

REKLAMA

Antrąją skiepo dozę šalia Tauragės miesto įsikūrusiuose Lauksargių globos namuose senjorai gavo vasario 10-ąją. Tačiau jau po devynių dienų nuo – praėjusį penktadienį – Nacionalinis visuomenės sveikatos centras čia užfiksavo koronaviruso židinį.

COVID-19 susirgo trečdalis – 15 gyventojų, o 14 jų skiepyti dviem dozėmis. 

REKLAMA
REKLAMA

„Dabar visokių interpretacijų yra. Tiesiog mes norim gražiai, ramiai ir saugiai išgyventi šitą laikotarpį. Yra laikomasi visų saugumo reikalavimų“, – sako Lauksargių globos namų vadovė Jovita Černeckienė.

REKLAMA

Į klausimą, kaip dukart skiepyti globos namų gyventojai užsikrėtė COVID-19, dabar bando atsakyti visuomenės sveikatos centras. Galimos įvairios versijos. Vakcinos efektyvumas gali sumažėti dėl netinkamų laikymo sąlygų, prastai reguliuojamos temperatūros.

„Neatmestinas nei vienas variantas, be abejo, aiškinamės, ar šalčio grandinė nebuvo pažeista, nes sąlygos gana jautrios. Aiškinamės, ar nebuvo pažeidimų pačiame vakcinacijos procese“, – pasakoja visuomenės sveikatos centro atstovė Rolanda Lingienė.

REKLAMA
REKLAMA

 Globos namų gyventojus skiepijo Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centras. Anot įstaigos vadovo, senjorai nebuvo apgauti, visos procedūros vyko pagal taisykles, kitiems žmonės vakcinos nebuvo išdalintos.

„Viskas pagal aprašus, pagal taip, kaip reikalauja ministro įsakymas, pagal prioritetus. O apie kitus žmones, kad paskiepijom, čia neįmanoma misija“, – teigia sveikatos priežiūros įstaigos vadovas Donatas Petrošius.

„Kiekvienas žmogus žino, kad jis turi būti paskiepytas ir jeigu jo skiepas nueitų kitam, tikrai visi žinotumėme“, – kalbėjo Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugumai senjorų, kurie po vakcinacijos susirgo COVID-19, nepasireiškė rimti simptomai. Vienas skiepo negavęs gyventojas ir 2 vakcinuoti buvo nuvežti į ligoninę, tačiau, anot mero, ten ilgai neužsibus.

„Tie klinikiniai požymiai, kuriuos jautė žmonės, jie yra minimalūs, tai yra tik tai dalis dėl elementarios baimės, buvo išvežti į Tauragės ligoninę, bet jie jau netrukus bus išrašyti. Tik vienai senjorei, kuri turi kitų lėtinių ligų, situacija sudėtingesnė, tikimės, kad viskas bus gerai. O visi kiti, kuriems teigiami testai nustatyti, jaučiasi gerai, nejaučia jokių simptomų“, – sako D. Kaminskas.

REKLAMA

Užsikrėtimo aplinkybės dar tikslinamos. Dėl to gydytojai neskuba daryti išvadų.

„Užsikrėsti po vakcinos, bet nesirgti ir platinti tą virusą, kurį laiką dar gali, galbūt čia tas variantas. Tas atvejis, kad tu nesusergi užsikrėtęs, bet kurį laiką tą virusą savo kvėpavimo viršutiniuose takuose nosiaryklėje dar gali nešioti, tik čia aišku žymiai trumpiau. Tai nebūtų kažkas keisto“, – pasakoja gydytojas onkoimunologas Marius Strioga.

REKLAMA

Pirmadienį Lauksargių globos namuose turėtų būti atliekami antikūnų testai, kurie turėtų parodyti, kokio stiprio imunitetą turi čia gyvenantys senjorai.

Mokslininkai taip pat spėlioja, kad į į galėjo patekti ir sparčiau plintanti koronaviruso mutacija.

Protrūkį galėtų paaiškinti ir kitas faktas, jei pasitvirtintų, kad infekcija į įstaigą pateko tarp pirmojo ir antrojo vakcinavimo. Taip, anot visuomenės sveikatos centro, tikriausiai nutiko Trakuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu kalbant apie Trakuose esančius globos namus. Šiuo metu yra vienintelė hipotezė, kadangi ten yra daugiau sergančiųjų, ne vienas. Tie skiepyti asmenys gavo antrą dozę būdami inkubaciniame periode“, – teigia R. Lingienė.

Mokslininkai visų Lietuvoje naudojamų vakcinų efektyvumu neabejoja. Dėl to atsiradus galimybei rekomenduoja skiepytis.

„Mes lenktyniaujame su laiku, mes kovojame ne tik su virusu, bet kovojame su laiku. Kuo lėčiau įgyvendinsime skiepijimo procesą, tuo daugiau rizikos, kad atsiras tokių viruso atmainų, su kuriomis kovoti dabartinėmis vakcinomis gali būti sudėtinga“, – kalbėjo Prezidentas Gitanas Nausėda.

Anot Nausėdos, per kovo mėnesį Lietuva gaus apie 300-us tūkstančių dozių vakcinos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų