• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys už mokesčių mokėtojų pinigus nuomojasi butą Vilniuje iš savo sūnaus. Kariuomenės vadas dirba sostinėje, tačiau jo namai Ignalinos rajone, tad gauna apie pusės tūkstančio eurų kompensaciją būsto nuomai.

Kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys už mokesčių mokėtojų pinigus nuomojasi butą Vilniuje iš savo sūnaus. Kariuomenės vadas dirba sostinėje, tačiau jo namai Ignalinos rajone, tad gauna apie pusės tūkstančio eurų kompensaciją būsto nuomai.

REKLAMA

Rupšys teisinasi, kad butą iš sūnaus nuomojasi pigiau nei toks kainuotų kitur, bet tai suteikė progos jį kritikuoti tiek valdantiesiems, tiek ir opozicijai. O dar daugiau kritikos Rupšys sulaukė, kai kalbėdamas apie butą su žurnalistu nesusivaldė ir ėmė jį įžeidinėti.

Kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys yra iš Ignalinos, bet jo darbo vieta – Vilniuje. Per kabineto langus gali matyti Prezidentūros rūmus. Būtent Vilniuje pavojus priartėjo prie pačio vado, bet pavojus ne karinis, o politinis – paaiškėjo, kad Rupšys nuomojasi butą sostinėje, o tą daro iš vadinamųjų butpinigių – būsto kompensacijai skiriamų pinigų. Portalas „15min“ paviešino, kad šiuos pinigus už buto nuomą vadas sumoka savo sūnui, gyvena jo bute.   

„Bajorų kalvose 2 kambarių būstas kainuoja apie 700 nuoma, aš moku 445 ir jeigu aš būčiau permokėjęs, arba pasiūla būtų didesnė už paklausą nuomai, tai sakyčiau, kad aš kažkuo nusižengiau, arba padariau nuodėme, piktnaudžiavau“, – sakė kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

REKLAMA
REKLAMA

Kariuomenės vadas sako, kad viskas teisėta ir tvarkinga – sutartis oficiali, mokesčius valstybei sūnus sumoka, bet jį užgriuvo kritikos lavina – kariuomenės vado kritikai ėmė viešai abejoti ar dera gaunant valstybės išmoką, sudaryti sutartis su artimaisiais.   

REKLAMA

„Nepaisant to, kad visa tai, formaliai visi įstatymai išlaikyti, tačiau regimybės mes neturime sudaryti. Aš jau kalbu kaip politikas ir kaip buto nuomininkas, kuris irgi nuomoja butą, tik man, tiesa, niekas kompensacijų neduoda“, – sako Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Trauktis priežasties nemato

„Prezidentas kariuomenės vado sprendimą už butpinigius nuomotis butą iš savo sūnaus vertina kaip padarytą klaidą. Kariuomenės vadas klaidą pripažino ir turi ją ištaisyti. Iš karto po to Kariuomenės vadas turėtų grįžti prie svarbių gynybos klausimų“, – teigia prezidentūra.   

REKLAMA
REKLAMA

Kariuomenė nurodė, kad Rupšys su priedais per mėnesį uždirba 5 tūkstančius eurų į rankas.  

„Dėl kilusio šurmulio aš šiandien sutartį nusprendžiau nutraukt ir nutraukiau šiandien sutartį, toliau liksiu pas jį gyvent ir negausiu šitų nuompinigių, ir taip klausimas išsisprendžia. Man finansiškai, aišku bus šiokia tokia žala“, – tvirtina kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

Opozicijoje jau pasigirdo kalbų, kad vadas turėtų trauktis iš pareigų.   

„Aš nematau net priežasties. Tokiu atveju reikėtų, turbūt, atstatydinti visą mano kariuomenę. Arba mūsų, Lietuvos kariuomenę“, – į tokias kalbas sako kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nurodo, kad nuomotis iš artimųjų būstą galima išskirtiniais atvejais, atsižvelgiant į padėtį rinkoje. Nors skundų jokių negavo, bet etikos prievaizdai rytoj spręs, ar reikia tikslinti šios istorijos aplinkybes.  

„Neatrodytų, kad kažkas iš tos sumos galėtų labai pasipelnyti, galbūt netgi atvirkščiai, bet be jokios abejonės, iš artimo žmogaus nuomotis yra tam tikri niuansai“ , – teigia Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

REKLAMA

Pokalbis su žurnalistu – tik stovint

Vis tik ne ką mažiau, o gal net ir daugiau kritikos Rupšys sulaukė dėl nesivaldymo ir nepagarbaus bendravimo su žurnalistu. Dar interviu pradžioje, atvykęs žurnalistas prieš pokalbį pasiūlė prisėsti, bet Rupšys atkirto, kad šeimininkas yra jis, todėl pokalbis vyks stovint.   

„Ignalina, tai žinokit, ne Vilnius, žinot, kad Ignalina yra 100 km. nuo Vilniaus? — Aš suprantu, neįsitempkite, aš tikrai suprantu... —   Aš neįsitempiu, aš jums aiškinu... — Mano darbas klausti. — Jūsų darbas... ne ten ieškot sliekų“, – su žurnalistu šitaip bendrauja kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

REKLAMA

O savitvardą kariuomenės vadas visiškai prarado, kai žurnalistas nusprendė paklausti apie patį Rupšio sūnų – jis yra vieno turtingiausių Lietuvos verslininkų – Arvydo Paukščio žentas. Ir Paukštys jam padovanojo namą, kuriame Rupšio sūnus ir gyvena užleidęs butą tėvui.   

Pokalbis vyko taip:

 Ar tiesa, kad jūsų sūnui namą yra padovanojęs verslininkas Arvydas Paukštys?

– Klausykit, eikit, klauskit Paukščio.

– O jūs pats nemanote, kad... 

– Klausykit, eikit, klauskit Paukščio, nes manęs nedomina jūsų klausimai... 

 O kas jus sieja su Arvydu Paukščiu? 

„Tai jūs kvailas, ar tik atrodote? Atsiprašau“, – į žurnalisto klausimus reagavo kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Akivaizdu, kad bendravimas turi būti išlaikant pagarbą, tai be galo svarbu, ar tai būtų žurnalistas, ar tai būtų kitas žmogus“, – teigia Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

„Aš vertinu kariuomenės vado atsiprašymą. Man irgi ne visada užtenka savitvardos“, – sako Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Ekspertas: „butpinigių suma – maža“

Nekilnojamojo turto ekspertas Arnoldas Antanavičius sako, kad iš tiesų vadui skiriama butpinigių suma – maža. Už 445 eurus per mėnesį sostinėje nuomojami tik itin kuklūs butai.   

REKLAMA

„Prie dabartinių kainų mes turėtume kalbėti apie senos statybos butą ir apie tą butą labiau už miesto centro, periferiniai, miegamieji rajonai, galbūt gali būti naujesnės statybos, bet jau turėtų būti tokie Vilniaus pakraščiai“, – pasakoja nekilnojamojo turto ekspertas Arnoldas Antanavičius.

„Esu priverstas, kaip kariuomenės vadas, ieškoti būdų kaip, kur gyventi. Galiu, aišku, stotyje, galiu gatvėje, po palapine“, – sako kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

Kaip Rupšys dabar vertina savo nesusivaldymą kalbant su žurnalistu šiandien sužinoti nepavyko, mat apie tai per trumpą spaudos konferenciją žurnalistai paklausti neturėjo galimybės.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

žurnalistai gana dažnai perdaug sau leidžia su kvailais arba ne į temą klausimais. Ir šiuo kartu buvo - koks suš... žurnalistui reikalas kas kam dovanojo butą,juk kalba eina tik apie nuomą. Naglai paklausė ,tai ir gavo
Tegu nedaro trakedijos, ypac politikai. Seimo nariai parlamentinems lesoms kas men gauna po 1.5 k i men, pildami kura ir vaikams ir zmonoms, nesdami simtais pakeliu kavos namo, o cia uz busto nuoma moka tokia kaina vilniuje, na ir koks skirtumas is sunaus ar ne?
Koks geras buvo sovietinis karinis rengimas - karininkas gali gyventi (ir išgyventi) bet kur...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų