Deanas pincetu laiko nedidelį deimantą. Tiesa, kitokį, nei esame įpratę matyti, mat jis pagamintas iš nuo koronaviruso mirusių kremuotų žmonių palaikų. Jungtinėse Valstijose mirčių nuo COVID-19 skaičius perkopė milijoną, tad įmonė „Gyvenimo briliantas“ keičia amerikiečių santykį su mirtimi ir netektimi. Gedintys artimieji iš pelenų pagamintą brangakmenį naudoja įvairiems papuošalams – auskarams, žiedams, pakabukams. Taip miręs žmogus visada išlieka arti jų.
„Tai yra tikras deimantas. Mes kuriame jį iš esmės atkartodami tai, kas vyksta gamtoje. Šiluma ir slėgis slypi giliai žemėje. O mes galime šiuos procesus atkartoti pasitelkdami technologijas deimantų presuose“, – sako įmonės „Lifegem“ viceprezidentas Dean Vandenbiesen.
Visa tai – skamba neįtikėtinai, tad Dean’as demonstruoja visą gamybos procesą. Iš pradžių pelenai patenka į šį prietaisą. Jame nerūdijančio plieno guoliai krato pelenus iki jie pavirsta anglies gabalu.
„Po to turi sukietėti šerdis. Jos turi būti termiškai apdorotas, kad visiškai neliktų drėgmės. Jis kietėja maždaug tris savaites, o tada šerdį galima perkelti į deimantų gamybos mašiną“, – aiškina D. Vandenbiesen.
Įmonė esą gali pagaminti bet kokios spalvos ar dydžio deimantą – viskas priklauso nuo kliento norų.O tokios paslaugos kaina gali būti net mažesnė nei standartinių laidotuvių Jungtinėse Valstijose. Mat deimantų kaina prasideda nuo maždaug 3 tūkstančių dolerių. Vis tik, jei klientas nori didesnio ar įmantresnio deimanto, gali tekti pakloti ir 20 tūkstančių dolerių.