Izraelio premjeras: priversime „Hamas“ sumokėti už jų netoleruotina agresiją

Įtampai tarp Izraelio ir palestiniečių kovotojų neslūgstant, Izraelis skelbia surengęs galingą aviacijos smūgių kampaniją ir nukovęs vieną teroristinės islamistų grupuotės vadeivą. Savo ruožtu į tarptautinės bendruomenės prašymus nutraukti ugnį nei Izraelis, nei palestiniečiai nereaguoja.

Medikai vieną po kito į greitąsias skubiai veža sužeistuosius po to, kai sinagogoje, okupuotame Vakarų krante per pamaldas ant tikinčiųjų užgriuvo tribūna ir sužalojo mažiausiai šimtą žmonių. Dar du tikintieji – 40-metis ir dvylikametis – žuvo.

Vietos pareigūnai sako, kad pamaldos šioje sinagogoje vykti negalėjo, mat ji dar nebaigta statyti. Incidentas sinagogą sudrebino tuo metu, kai tarp Izraelio ir palestiniečių kovotojų vis labiau įsisiūbuoja jau daugiau nei savaitę liepsnojantis kruvinas konfliktas.

Sinagogos Aškelone vakar, prieš pat pamaldas, kliudė iš Gazos ruožo atskriejusi „Hamas“ kovotojų raketa.

„Buvau pas senelį, kai išgirdome garsų smūgį. Maniau, kad raketa nukrito mašinų stovėjimo aikštelėje, tačiau atbėgęs, pamačiau, kad ji pramušė sinagogos sieną“, – pasakoja Aškelono gyventojas Ori Makhlouf.

Izraelis skelbia, kad šiąnakt Gazos ruožo kovotojai žydų valstybės link paleido apie 60 raketų.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Izraelio premjeras: priversime „Hamas“ sumokėti už jų netoleruotina agresiją

„Kampaniją prieš teroristinę organizaciją tęsime galingai. Priversime „Hamas“ sumokėti labai didelę kainą už jų netoleruotiną agresiją“, – teigia Izraelio premjeras Benjamin Netanyahu. 

Po šių žodžių atsakomųjų veiksmų ilgai laukti nereikia. Izraelis skelbia paryčiais surengęs didelio masto antskrydžių puolimą Gazos ruože. Izraelio kariškiai tvirtina smogę 35-iems teroristiniams taikiniams, sunaikinę 15 kilometrų kovotojų tunelių Gazos Ruože, sugriovę devynių „Hamas“ vadų namus bei nukovę vieną grupuotės „Islamo džihadas“ lyderių.

Apie aukas po šio antskrydžio nepranešama, tačiau palestiniečių atstovai sako, kad Izraelis taikosi į civilius. Esą šimtai žmonių po šių smūgių liko be stogo virš galvos.

REKLAMA

Vakar buvo kruviniausia diena nuo susirėmimų pradžios, per kurią Gazos ruože žuvo 42 žmonės – 10 iš jų vaikai. Jungtinių Tautų generalinis sekretorius paragino abi puses nutraukti ugnį.

„Dabartiniai karo veiksmai yra siaubingi. Pastaroji smurto banga tik dar labiau įsuka mirties, naikinimo ir nevilties mašiną ir į tolį nustumia bet kokias taikos viltis. Susirėmimai turi liautis, jie turi tuoj pat sustoti“, – ragina Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterres.

Susirėmimams persiritus į antrą savaitę, „Hamas“ atstovai skelbia, kad Gazos ruože žuvo 197 žmonės, iš jų 58 vaikai.

Aukų Izraelio pusėje gerokai mažiau – 10.


Rašyti komentarą...
R
RIMA
2021-05-18 08:39:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasibaisetina zydai okupavo zemes,ivede terora,visi paciaudejo pasmerke tipo.Sukure atomine bomga,leidimo nereikejo,bomgarduoja uzgrobtas teritorijas,dar verkia.Pripazysta krymo aneksija.Zmones kuo skiriasi rusu agresijos nuo zydu.Pinigais ir valdzia pasaulyje.Visi pro pirstus ziuri.tai ir nevaidinkim zmog.teisiu gyvejais
Atsakyti
0

A
Albinas
2021-05-18 11:39:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kad jau sumokejo pakankamai,ar dar negana?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų