REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Lietuvą iš Turkijos sugrįžo po galingo žemės drebėjimo gelbėjimo operacijoje dalyvavę mūsų ugniagesiai gelbėtojai, medikai. Atrodytų, visko matę ugniagesiai po patirties, kuomet iš griuvėsių teko traukti žmones, sako esantys sukrėsti. Mat tokius vaizdus, anot gelbėtojų, teko matyti tik filmuose.

Į Lietuvą iš Turkijos sugrįžo po galingo žemės drebėjimo gelbėjimo operacijoje dalyvavę mūsų ugniagesiai gelbėtojai, medikai. Atrodytų, visko matę ugniagesiai po patirties, kuomet iš griuvėsių teko traukti žmones, sako esantys sukrėsti. Mat tokius vaizdus, anot gelbėtojų, teko matyti tik filmuose.

REKLAMA

Lietuviai ypač pasižymėjo žvalgyboje, jiems talkino ir į Turkiją vykę kinologai su šunimis, kurie ieškojo žmonių kūnų. Tiesa, visi griuvėsiuose rasti žmonės nebegyvi.

Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

Su padėkos piešiniais ir gėlėmis iš Turkijos vakar grįžusius lietuvius ugniagesius gelbėtojus pasitinka turkų bendruomenės Lietuvoje vaikai, Lietuvos ir Turkijos vėliavas laikantys bendruomenės nariai, o ką tik sugrįžę gelbėtojai dalijasi dar šviežiais, sukrečiančiais išgyvenimais.  

„Jaučiamės susijaudinę, pavargę, žinoma, bet tuo pačiu labai jaučiamės gerai, ko gero, dėl to palaikymo, kurį jaučiame tiek iš žmonių vietinių, kurie mums sakė begales kartų ačiū“, – teigė komandos vado pavaduotojas Dalius Kunigėlis.

REKLAMA
REKLAMA

„Vaizdai sukrečiantys ir išties niekam nelinkėčiau to patirti“, – tikino komandos ryšio pareigūnas Donatas Gurevičius.

„Kurdų moterys ilgą laiką laukdamos kažkokios žinios, nes visi turi viltį, mažą, bet viltį, kad bus gyvas, pradėjo verkti, verkti savo rauda, pereinančią į dainavimą, tai susibūrė daug žmonių ir tu tai matai ir tave tai įsupa, tai labai psichologiškai sunkus momentas“, – pasakojo komandos skyrininkas Artūr Sandovič.

REKLAMA

Lietuviai ugniagesiai įvarius paieškų ir gelbėjimo darbus atliko Adijamano mieste. Ten jie dirbo 5 dienas.

„Žuvusių iš tiesų pavyko ištraukti. 7 žmonės, bet labai sunku apie tai šnekėti, nes, iš tikrųjų, kada traukėme, mes tikėjomės, kad jie bus gyvi“, – teigė D. Kunigėlis.

Gelbėtojams sunku buvo ne tik psichologiškai, bet ir fiziškai. Ugniagesiai miegodavo minimaliai – bent po 6 valandas.

Ugniagesiai pasikeisdami dirbdavo kiaurą parą – tiek dieną, tiek naktį

„Gyveno žmonės, na, mūsų gelbėtojai, palapinėse, taip pat ir mes, dalis dirbdavo, didžioji dalis dirbdavo, dalis keisdavosi, dirbom kiaurą parą“, – pasakojo D. Gurevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Gelbėjimo operacijai ruošėsi ir kalytė Moca. Į žmonių paieškas pirmiausia leisdavosi šunys. Ir panašu, kad savo darbą jie atliko labai atsakingai.

„Radę bent mažiausią tikimybę, kad ten yra gyvų žmonių, pradėdavom kasti, tiesiog kasti po griuvėsiais, kurie nieko bendro neturi su prieš tai stovėjusiais namais, nes jie tiesiog kaip sumuštinis sugriūdavo į kelių metrų aukštų statinį“, – pasakojo D. Gurevičius.

O ypač lietuviai pasižymėjo žvalgyboje, su kamera ieškodami po griuvėsiais likusių žmonių kūnų.

„Mus plėšė į gabalus gerąją prasme kitos gelbėjimo komandos, nes mes turėjom kamerą, vaikinai puikiai dirbo“,  – tikino A. Sandovič.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak lietuvių komandos vadovo, ugniagesiai gelbėtojai po šios operacijos grįžo dar stipresni.

„Misija tiek mums, kaip specialistams į naudą, tiek ir mūsų Lietuvai, kaip valstybei“, – tikino G. Šukšta.

„Visi sveiki, nesužaloti, tai čia turbūt yra pats didžiausias pasiekimas, nes tokios gelbėjimo operacijos yra nepalyginamos su bet kokiomis pratybomis, tai yra realūs darbai sugriuvusiuose pastatuose“, – tikino departamento vadovas Saulius Greičius.

Tiesa, lietuvių, kaip ir kitų su jais dirbusių šalių, gelbėtojų darbai Turkijoje baigti.

„Šita buvo gelbėjimo, o dabar gelbėjimo perauga į humanitarinę operaciją. Humanitarinei operacijai gelbėtojų kaip ir nebereikia. Todėl faktiškai jau nuo vakar Turkija pati jau nebekviečia gelbėtojų“, – teigė komandos vadovas G. Šukšta.

REKLAMA

„Tas laikas, kada galima rasti gyvus žmones, jis jau, deja, bet realiai yra praėjęs ir tai ne tik lietuviai, kitos komandos jau išvyko anksčiau, nes visi rasti žmonės jau yra, deja, bet negyvi“, – teigė S. Greičius.

Per praėjusią savaitę įvykusį 7,8 balo žemės drebėjimą Turkijoje žuvo  beveik 35 su puse tūkstančio žmonių, kaimyninėje Sirijoje – apie 3,7 tūkstančio.

„Griuvėsių kalnai, tamsią naktį su daug daug dulkių, pakraščiuose laužai su žmonėmis stovinčiais šalia gatvės. Va toks vaizdas. – Ar yra tekę ką nors panašaus matyti? – Tik filmuose“, – teigė G. Šukšta.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų