Ilsėtis svetur šiemet planuoja kas penktas lietuvis: Lietuvoje atostogauti – brangiau

Prasidėjusi vasara ir įsibėgėjusi vakcinacija, po kurios nebereikia izoliuotis, regis, išsklaidė tautiečių baimes atostogauti užsienyje. Ilsėtis kurortuose svetur šią vasarą planuoja kas penktas lietuvis. Į populiarią Madeiros salą vietų lėktuvuose nebėra mėnesiui į priekį.

Keliones žmonės stengiasi priderinti prie antrosios skiepo dozės datos, visgi į kurortus skrenda ir nesiskiepiję tautiečiai. Užsienyje dabar pigu, o štai atostogas leisiantieji lietuviškose kaimo turizmo sodybose turėtų nusiteikti už poilsį mokėti brangiau.

Tiesa, gyventojai pasidaliję. Vieni planuoja važiuoti į Palangą, Nidą ar kitus Lietuvos kurortus. Kiti žada traukti į užsienį. 

Vieni neplanuoja, o kiti jau žino, kad bent savaitę šią vasarą saulėlydžiais grožėsis prie Viduržemio jūros. Draudimo bendrovės „If“ užsakyta apklausa rodo, kad užsienio kurortus šį sezoną rinksis beveik penktadalis lietuvių. 4 iš 10 žada poilsiauti Lietuvoje, 15 proc. tautiečių keliauti neketina. O kelionių organizatoriai tvirtina, kad lietuviai pandemijai slūgstant jau išdrąsėjo ir tiesiog šturmuoja pietų Europą.

Dabar Turizmo rūmų prezidentė džiaugiasi būdama Porto Santo saloje: „Šiuo metu yra 23 ir mes čia džiaugiamės, kai saulė nebūna tiesioginė, nes galima atsikvėpti ir mėgautis. Temperatūra čia švelni, vandens temperatūra apie 20.“

Egzotiniai kraštai dėl pandemijos dar užsivėrę, tad lietuviai suplūdo į Madeirą, Graikijos salas ir kitus populiarius kurortus.

„Artimiausioms dviem savaitėms vietų reikėtų labai smarkiai paieškoti. Tai reiškia, kad lietuviai labai išsiilgę atostogų, kokybiškų kurortų, saulės, „viskas įskaičiuota“, šiltos jūros“, – teigia ji.

Populiariausias kryptis įvardija ir kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas: „Ispanijos Maljorka, Juodkalnija, Kroatija, Bulgarija, kurioje sezonas jau prasideda, Turkija, Portugalijos sala Madeira. Madeira susilaukė neįtikėtinai didelio populiarumo, praktiškai mėnesiui į priekį nebėra vietų lėktuve.“

REKLAMA

Kelionių organizatoriai neabejoja, kad tautiečius keliauti padrąsino įsibėgėję skiepijimo tempai – suėjus terminui po antros dozės grįžus iš užsienio nebereikia izoliuotis. Tiesa, terminai priklauso nuo vakcinos. Tam, kad izoliuotis nereikėtų, net ir po antrosios dozės teks palaukti savaitę-dvi. Būtent pagal šią datą didžioji dalis keliautojų ir planuoja atostogas.

„Sako, kad mūsų antrojo skiepo data liepos kažkelinta diena, todėl po to laiko norėtume, kad priderintumėte nedelsiant mums atostogas, nes jau metus ar pusantrų niekur nebuvome išvykę“, – teigia R. Širvinskas.

Jei pavasarį tautiečiai ieškodavo paskutinės minutės pasiūlymų, dabar jau drąsiai keliones planuoja ir vasaros pabaigai – matyt, paskatinti greitai atsirasiančio europinio kelionių sertifikato. Keliauja ir nepasiskiepiję lietuviai, tiesa, ilgesniam laikui – porai savaičių, nes grįžus jiems tenka izoliuotis.

„Vis daugiau drąsesnių žmonių, galbūt jau vakcinuotų ar persirgusių, drąsiai planuoja atostogas tiek liepai, rugpjūčiui, tiek rudeniui. Taip pat nuo birželio pirmų dienų pasirodė užklausų dėl naujametinių kelionių egzotinėmis kryptimis“, – tęsia jis. 

O ir tokių kainų Europos kurortuose žmonės seniai neregėję.

„Už 200–300 eurų galima išskristi į kurortą Turkijoje ar Graikijoje, paskutinės minutės pasiūlymas į Madeirą galima už tūkstantį eurų 14 dienų. Kainų dabar yra labai palankių“, – teigia Ž. Gavelienė.

Jai antrina ir R. Širvinkas: „Kainos yra neįtikėtinai žemos šiuo metu. Tačiau tikėtina, kad jau liepos mėnesį jos visiškai sugrįš į to meto iki pandemijos, nes susidomėjimas sparčiai didėja.“

Jis sako, kad liepą–rugpjūtį už savaitės trukmės poilsį užsienyje žmogui jau gali tekti pakloti mažiausiai 500 eurų.

O svarstantieji atostogas leisti kaimo turizmo sodybose Lietuvoje irgi turėtų nusiteikti mokėti dešimtadaliu brangiau.

„Tam yra objektyvios priežastys, nes brangsta elektra, dujos, o ypač – atlyginimai. Reikia daugiau mokėti žmonėms, kaimo vietovėse turim didelę problemą, kad žmonės nenori dirbti, jie gauna pakankamai dideles Užimtumo tarnybos išmokas ir mes nerandame darbuotojų“, – aiškina Kaimo turizmo asociacijos vadovė Agnė Vaitkuvienė.

REKLAMA

Dabar vidutinė nakvynės kaina žmogui – 25 eurai. Tiesa, kol kas sodybas labiau rezervuojasi įmonės ar jaunavedžiai.

„Kol kas nori važiuoti dar savaitgaliais, dar oras nelabai sušilęs ir vanduo šaltas. Bet matom, kad jie ieško ilgesniam laikui sodybų – savaitei, dviem, liepos, rugpjūčio mėnesiams ir planuoja savo atostogas Lietuvoje“, – priduria pašnekovė.

Jei į kaimo turizmo sodybas atvyksta ne vienos šeimos nariai, jie turi pateikti galimybių pasą. Europinį sertifikatą keletas valstybių jau irgi įsidiegė, Lietuva jį žada išbandyti kitą savaitę.


Rašyti komentarą...
A
Alina
2021-06-07 16:31:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas benorės lietuvoi atostogauti,pažiurėkit kokie kainu šuoliai visur,čia tik vargšai atvažiuos su savo lašiniu brizu,irduonos kepaliuku,nes mūsų valdžiažmogiai prie to privedė,metus neleido dirbti tai dabar va jums ir devintynės
Atsakyti
0

G
Gerbiu
2021-06-07 17:04:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul jie paspringsta su savo toms nerialiom kainom, už kažkokį apvolioti krakmolinga guza vad, "cepelinai" turiu sumokėt tokia kaina, kur galiu kils mėsos nusipirkt, dar neaišku iš kokių atliekų vidui prigrusta, geriau sumokėsiu brangiau už lėktuvo bilietą ir saulė bus nua ryto iki vakaro ir jūros vandua virš 25 laipsnių, tai nors žinosiu, kad atostogos,tegul tie lietuviški verslininkai patys ėda visokius iš pa pigiai su pirktus pusfabrikačius, šaunuoliai tie kurie išskrenda į jaukius kurortus
Atsakyti
0

V
Vykstama
2021-06-07 18:49:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Į Madeira jau antrą kartą,nusivylė nebuvomelllll
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų