Į Lietuvą atkeliauja nauja mada iš Švedijos: suderinamos dvi veiklos iškart

Į Lietuvą iš Skandinavijos atkeliauja nauja, ekologiška mada – bėgiojant kartu rinkti ir randamas šiukšles. Vienas pirmųjų tokių renginių įvyko Klaipėdoje. Iniciatyvos organizatoriai pasakoja, kad taip gali ne tik sutvirtėti fiziškai ar palaikyti formą, o ir padaryti gerą darbą. Nors žmonių kultūra keičiasi sunkiai – per valandą po pajūrio miškus bėgiodami klaipėdiečiai surinko 87 kilogramus šiukšlių.

Būrelis klaipėdiečių daro mankštą. Tai – apšilimas prieš bėgimą po pajūrio miškus. Tačiau šie žmonės ne tik bėgs. Su savimi jie turi plastikinius maišus, į kuriuos bėgdami rinks rastas šiukšles. Tai iš Skandinavijos į Lietuvą tik žengianti nauja mada, vadinamasis plogingas.

„Jogging angliškai yra bėgimas, „ploggaop“ – švediškai reiškia rinkti pakelti. Tai čia yra sąjunga dviejų šitų sąvokų. Sakyčiau, kad „šiukšlių medžioklė“ būtų lietuviškai“, – sako akcijos organizatorė Gabrielė Kleibaitė.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Neeilinė iniciatyva ir ekologiška mada: sportą suderino su šiukšlių rinkimu

Lankstytis bėgiojant teks daug, tad akcijoje dalyvaujanti trenerė rodo, kaip taisyklingai reikia daryti įtūpstą.

„Svarbiausia tas taisyklingumas yra dėl mūsų sveikatos. Dėl raiščių ir sąnarių. Ir tupiant mes žengiam šiek tiek į priekį. Priekinį kelėną išlaikom 90 laipsnių ir kūną šiek tiek paduodame į priekį imant šiukšlę“, – pasakoja trenerė Margarita Kankalė.

Trenerės pamokymus išgirdę gamtą mylintys klaipėdiečiai startuoja:

„Nepamirškit visko daryti su džiaugsmu ir meile, nes darot gerą su ir Klaipėdai. Tai dabar – trys, du, vienas, pradedam.“

Nors iš pirmo žvilgsnio šiukšlių miško takelių pakraščiuose nesimato, šiukšlių medžioklės dalyvių maišai po truputį pradeda pildytis. Keli žingsniai bėgte ir jau reikia daryti įtūpstą, kad pakeltum šiukšlę. Atsipūsti stabtelėję klaipėdiečiai pasakoja, kodėl sugalvojo tokioje akcijoje dalyvaut:

„Man rūpi ateitis, man rūpi mano gyvenimas, man rūpi mano vaikų gyvenimas. Taip pat aš mėgstu sportuoti, tai man tokie kaip du dalykai – aš pasportuoju, aš parenku šiukšles- padarau gerą darbą.“

„Reikia prižiūrėt mūsų gamtą, nes, manau, per mažai žmonių prižiūri. Reikia rodyti iniciatyvą ypač jaunesniems žmonėms.“

Maišus vos paneša pirmieji į startą grįžtantys akcijos dalyviai. Kai šiukšlių tiek daug, sunku ką ir bekalbėti apie bėgimą. O maišuose pilna visko – nuo rūbų iki sauskelnių.

Šiukšlių medžiotojai piktinasi žmonių požiūriu į poilsį ar tiesiog pasivaikščiojimą gamtoje. Tautiečių galvose dar daug ką reikia pakeisti, sako bėgikai:

„Piktinasi, sako, o kodėl aš turiu rinkti, jei aš jos nenumečiau? Sakau, pradėkim nuo savęs, pamatys, kad mes renkam, tai gal kiti nors nešiukšlins.“

REKLAMA

„Vieną dieną norėtųsi, kad mes nerinktume kitų žmonių šiukšlių. Kad patys asmeniškai susirūpintų. Mes visi esam kaip kambariokai šiame mieste, mes nenorime, kad kažkas kambaryje mūsų, tai yra mūsų mieste eitų ir mestų šiukšles ant žemės.“

Valandą po pajūrio miškus bėgioję 22 klaipėdiečiai surinko 87  kilogramus atliekų. Iniciatyvos tokiu būdu rinkti šiukšles organizatoriai primena, jog taip švarinti gamtą ir kartu pasportuoti gali kiekvienas norintis sau patogiu laiku.


Rašyti komentarą...
Z
Zose
2020-07-11 11:15:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ta plobinga praktikuoju visą savo amžių! Važiuoju prie vandens pasimaudyti aprenku šiukšles. Tas pats vyksta miške. Niekas manęs nemokino to daryti, bet tai kilo iš manęs, saugoti gamtą. Bet dabartinių žmonių nesuprantu gyventi šiukšlėse. Tingi rūšiuoti šiukšles, o jei valstybė sudarė sąlygas rūšiuoti to nedaro, meta į konteinerius neislanste pakuočių, atliekų, kartoninėmis dėžėmis užkemša. Nepagalvoja, kad kuo daugiau kartų išvežti tuo daugiau mokėti prisieis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų