bėgimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „bėgimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „bėgimas“.

Modesta Morauskaitė pateko į Paryžiaus olimpines žaidynes

Sprinterė Modesta Justė Morauskaitė (400 m) pateko į olimpines žaidynes. Paryžiuje Lietuvos rekordininkė debiutuos jau kitą mėnesį. Tai 10-oji šalies lengvaatletė, kuri dalyvaus olimpinėse žaidynėse.
2024-07-05

Staiga mirus klaipėdietei jos brolis ryžosi jautriam poelgiui: vertas didžiausios pagarbos

37-erių klaipėdietis Ruslanas Seitkalijevas jau ne kartą bėgo ultramaratoną, dalyvavo 24 valandų bėgimo pasaulio čempionatuose, o neseniai įveikė dar didesnį iššūkį – 48 valandų bėgimą. Po staigios ir netikėtos sesers netekties vyras svarstė, galbūt šį planą atidėti ateičiai, tačiau suprato – turi to imtis, o, kaip pats sako, bėgo ne tik už mylimą seserį, bet ir už visą Lietuvą. Bandymas buvo itin sėkmingas – 48 val.
2024-06-12

Su jauduliu nesusitvarkiusi Europos čempionato debiutantė: „Bandžiau bėgti, o kojos neklausė“

Romoje tęsiasi Europos lengvosios atletikos čempionatas, kuriame savo debiutinį startą turėjo ir Lietuvos bėgikė Lukrecija Sabaitytė. Lietuvė 200 m. distanciją įveikė per 23,56 sek. Bėgikei pritrūko labai nedaug, kad ji patektų į pusfinalį, o paskutinė sportininkė, kuri į jį prasibrovė fiksavo 23,42 sek. laiką. „Savo pasirodymą vertinu tikrai neblogai, nes buvo žymiai prastesnių startų šiame sezone. Bet kai matau, kad tiek mažai trūko iki pusfinalio, tai šiek tiek apmaudu.
2024-06-10

Ant medicininio stalo likus parai iki pusfinalio gulėjusi Morauskaitė įrodė savo ryžtą: „Manęs nepalauš niekas“

Sekmadienio vakarą Europos lengvosios atletikos čempionate vėl netrūko lietuvių emocijų. 400 m bėgime startavusi Modesta Justė Morauskaitė liko priešpaskutinė, tačiau už to slypėjo daugybė skausmingų vingių.  Nors pusfinalį lietuvė pradėjo užtikrintai ir kurį laiką laikėsi tarp trejeto geriausių, tačiau vėliau jos tempas ėmė lėtėti. Distanciją sportininkė įveikė per 52,95 sek. ir liko 23 iš 24.  „Apie finalą labai tikrai nesvajojau, mąsčiau realiai, kad finalas nėra man labai realu.
2024-06-09

Sezono rezultatą fiksavęs Gediminas Truskauskas įbėgo į pusfinalį – nusitaikė ir į rekordą

Romoje (Italija) įsibėgėjo trečioji Europos lengvosios atletikos čempionato diena. Kvalifikaciniame 200 m bėgime dalyvavęs Gediminas Truskauskas pademonstravo puikų greitį ir papuolė į pusfinalį.  G. Truskauskas kvalifikacijoje ne tik prasibrovė į pusfinalį, tačiau ir pasiekė naują sezono rekordą – 20,78 sek. Bendroje atrankoje dalyvavusių bėgikų įskaitoje jis užėmė 8-ą vietą.
75
2024-06-09

Įspūdingas pasirodymas: Andrius Jakševičius per dvi dienas laimėjo du pusmaratonius

 Sekmadienį Marijampolėje surengtas 11-asis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas – „Bėgam už Marijampolę 2024“. „Džiaugiamės, kad šis bėgimas kasmet auga ir į jį atvykta ne tik mėgėjai, bet ir profesionalai. Sunku įsivaizduoti, kad Marijampolės sporto savaitė būtų be šio finalinio renginio. Smagu, kad tiek miestiečiai, tiek miesto svečiai bėgdami galėjo pasigrožėti Marijampolės parkais bei vaizdais. Tai buvo tikra sporto šventė“, - sakė Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.
2024-05-28

Simas Bertašius dar kartą pagerino 1500 metrų bėgimo Lietuvos rekordą

Briuselyje vykusiose „World Athletics“ bronzinio lygio varžybose Simas Bertašius pagerino 1500 m rungties Lietuvos rekordą. Lietuvis distanciją įveikė per 3 min. 37,19 sek. Primename, kad ankstesnis šios rungties rekordas nuo 2021 metų ir priklausė pačiam S. Bertašiui (3 min. 37,38 sek.). Antrajame bėgime S. Bertašius finišavo penktas, o galutinėje įskaitoje užėmė vienuoliktą vietą iš daugiau nei 75 dalyvių.
2024-05-26

Didžiausiame pavasario bėgime „Vilniaus pusmaratonyje“ triumfavo Andrius Jakševičius ir Gitana Akmanavičiūtė

Šeštadienį Vilniuje įvyko didžiausias sostinės pavasario bėgimas „If“ Vilniaus pusmaratonis. Paaiškėjo pusmaratonio, 10 ir 5 kilometrų distancijų nugalėtojai. Viso šiandienos bėgimo renginyje Vilniaus gatvėmis bėgti registravosi 5027 dalyviai. 895 dalyvių įveikė 5 kilometrų trasą, Nike Youth distancijoje buvo 627 dalyviai, 1274 nubėgo 10 kilometrų, o gausiausia distancija tarp bėgimo entuziastų buvo pusmaratonio trasa – ją rinkosi 1641 dalyvis.
2024-05-26

Legendiniame bėgime į Europos dangoraižį – atkakli kova su varžovais ir savimi

Šeštadienį jau devintą kartą surengtas tradicinis bėgimas į Europos dangoraižį. Šimtai aktyviai nusiteikusių žmonių nepabūgo iššūkio įveikti trasą laiptais iki 31-ojo aukšto. Kartu tai buvo ir Lietuvos bėgimo taurės 10 etapas. Prie starto linijos dalyviai stojo kas pusę minutės, kad nebūtų grūsčių lipant. Pirmajame etape geriausią rezultatą užfiksavo 2022 ir 2023 metų šio bėgimo čempionas Jaunius Strazdas – 3 min. 18,2 sek. Antrą rezultatą pasiekė Ignas Kazlauskas (3 min. 19,1 sek.
2024-05-19

Beatričė Juškevičiūtė pagerino beveik 15 metų gyvavusį Lietuvos rekordą

Austrijoje vykstančias „Hypo Meeting Gotzis“ septynkovininkių varžybas fantastiškai pradėjo Beatričė Juškevičiūtė. 100 m barjerinio bėgimo rungtyje lietuvė finišavo per 12.87 sek. ir pasiekė šalies rekordą bei tapo pirmąja Lietuvos sportininke, šią rungtį baigusia greičiau nei per 13 sek. Ankstesnis Lietuvos rekordas net nuo 2009 m. liepos priklausė Sonatai Tamošaitytei (13.10), o olimpinis normatyvas siekia 12.77 sek. Beatričė šioje rungtyje įvykdė Europos čempionato normatyvą.
2024-05-18
REKLAMA
REKLAMA

Modesta Morauskaitė Ispanijoje pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą

„World Athletics“ kontinentinio turo „bronzinėse“ lengvosios atletikos varžybose „Meeting Jaen Paraiso Interior“ penktadienį Ispanijoje Modesta Justė Morauskaitė 400 m bėgime užėmė penktą vietą (53.79 sek.) Nugalėjo čilietė Martina Weil Restrepo (52.81). Antra buvo ispanė Eva Ruiz (52.97), trečia – latvė Gunta Vaičule (53.49). M.Morauskaitei tai buvo pirmosios sezono varžybos. Ji tuo pačiu pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą.
2024-05-17

Pasaulio rekordininkas Aleksandras Sorokinas atskleidė šių metų planus – bandys pranokti patį save

„Bėgimas tapo narkotiku, be jo neįsivaizduoju savo gyvenimo – nusijuokė ilgų nuotolių bėgikas, pasaulio rekordininkas Aleksandras Sorokinas, sulaukęs klausimo, kaip atrodo jo diena. – Bėgti, valgyti, miegoti, kartoti“. Bėgikas atvirai išdėsto savo šių metų planus: svarbiausi akcentai – 100 kilometrų distancija.
2024-05-15

Neįprastose bėgimo varžybose „Vilnius 5000“ – Luko Tarasevičiaus ir Auksės Linkutės pergalės

Šeštadienį sostinės Vingio parke esančiame „Vingio“ stadione jau penktą kartą vyko bėgimo varžybos „Vilnius 5000“. Lietuvos lengvosios atletikos federacijos pavasario taurės bei Lietuvos bėgimo taurės įskaitinėse varžybose ratus stadione suko 74 dalyviai, tarp kurių greičiausi buvo Lukas Tarasevičius ir Auksė Linkutė. L.Tarasevičius distanciją nubėgo per 14 min. 40,31 sek. bei pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą. Antrą vietą užėmė Džiugas Balčiūnas (15 min. 8,74 sek.
2024-05-13

Druskininkų maratone triumfavo Modestas Dirsė ir Gitana Akmanavičiūtė

Du laimėti maratonai per dvi savaites – tokiu įspūdingu laimikiu gali pasigirti bėgikas Modestas Dirsė. Prieš porą savaičių nugalėjęs maratone Kaune, šeštadienį M. Dirsė buvo nepralenkiamas tradiciniame „RASA Druskininkai Marathon“ renginyje. Druskininkuose M. Dirsė maratono distanciją arba keturis sertifikuotos trasos ratus įveikė per 2 val. 39 min. 29 sek.
2024-05-13

Bėgikė Aušra Garunkšnytė: misija maratono trasoje ir už jos ribų

Nemalonių klausimų ji nežino. Būna klausimų, kurie sutrikdo. Pasitaiko tokių, į kuriuos neturi atsakymo. Tačiau spengianti tyla kur kas baisesnė už bet kokį klausimą. Maratono bėgikė Aušra Garunkšnytė (32 m.) visiems ir visada leidžia klausti ko tik nori ir stengiasi nuoširdžiai atsakyti: „Tik taip galiu skleisti žinią, kad mes, paraatletai, irgi garsiname Lietuvą sportuodami.
2024-05-09

Profesionalų patarimai, kaip pasiruošti bėgimui į dangoraižį „Europa“ – svarbu nedaryti šių klaidų

Šimtai sporto aistruolių ir profesionalų nekantriai laukia gegužės 18 d., kai savo jėgas galės išbandyti bėgdami į 31-ą verslo centro „Europa“ aukštą. Į legenda tapusias bėgimo varžybas kasmet susirenka būrys įvairių sporto šakų atstovų, mėgėjų ir profesionalų. Šis renginys ne tik leidžia išbandyti savo jėgas, lavina ištvermę, bet ir suvienija dalyvius vienam tikslui – trasą įveikti ne lėčiau nei per 10 minučių.
2024-05-08

Šeštajame Lietuvos bėgimo taurės etape triumfavo ukrainiečiai

Baltojoje Vokėje surengtas šeštasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas, kuriame nugalėtojais tapo sportininkai iš Ukrainos. Tradiciniame „Baltosios Vokės bėgime“ greičiausias buvo Vitalijus Kuznecovas („Bėgimo klubas“) iš Charkivo. Jis 10 km distanciją įveikė per 32 min. 57,2 sek. Antras finišavo Kęstutis Bikas („Million Steps“, 33.48,4), trečias – Justinas Križinauskas („Lukas“, 34.34,1). „Trasa čia yra labai gera ir greita, todėl čia galima nuolat gerinti rezultatus.
2024-04-30

Vilniaus maratone triumfavusiai Vilmantei Stašauskaitei – ilga diskvalifikacija dėl dopingo

Praėjusių metų Vilniaus maratono triumfavusi Vilmantė Stašauskaitė sulaukė griežtos „World Athletics“ bausmės už draudžiamos medžiagos meldonio vartojimą – 21 mėnesio diskvalifikacijos. „Pasaulinė lengvosios atletikos organizacija (World Athletics) skyrė 21 mėnesio diskvalifikaciją ir Vilniaus Rimi maratono 2023 rezultatų anuliavimą bėgikei Vilmantei Stašauskaitei, kurios mėginyje rasta draudžiamoji medžiaga meldonis.
2024-04-25

Rekordinis bėgikų būrys jėgas išbandys Kaune, tarp dalyvių – ir tituluoti bėgikai

Sekmadienį Kauno gatves užplūs bėgikai. Laikinojoje sostinėje 12-ąjį kartą vyks Kauno „Akropolio“ maratonas, pritrauksiantis rekordinį dalyvių skaičių – daugiau nei 5 tūkstančius bėgimo entuziastų. Praėjusiais metais Kaune sėkmė lydėjo Lietuvos stajerius: po 10 metų pertraukos mūsiškiams pavyko triumfuoti tiek vyrų, tiek moterų varžybose. Čempionais tapo 42,195 km distanciją per 2 val. 28 min. 30 sek. įveikęs Modestas Dirsė bei šį nuotolį per 2 val. 50 min. 34 sek.
2024-04-25

Londone Kenijos bėgikė pagerino retą moterų pasaulio rekordą

Olimpinė čempionė Peres Jepchirchir pagerino moterų pasaulio rekordą ir sekmadienį laimėjo 44-ąjį Londono maratoną. 30-metė bėgikė iš Kenijos per paskutinius 300 metrų išsiveržė į priekį ir finišo liniją priešais Bakingemo rūmus kirto per 2:16.16 val. bei pagerino Mary Keitany 2017 m. Londone vykusiose moterų lenktynėse pasiektą 2:17.01 val. rezultatą. Antroji finišo liniją kirto Etiopijos bėgikė Tigst Assefa (2:16.23 val.), o trečia – Joyciline Jepkosgei (2:16.24 val.
2024-04-21

Sporto entuziastai vėl jėgas galės išbandyti tradiciniame bėgime į dangoraižį „Europa“

Iššūkių nebijantys bėgimo entuziastai ir ekstremalaus sporto mėgėjai savo jėgas vėl galės išbandyti tradiciniame bėgime į „Europos“ dangoraižį. Gegužės 18 d. paaiškės greičiausiai laiptais į aukščiausią verslo centrą Baltijos šalyse užbėgę dalyviai. Iššūkio metu dalyviai turės įveikti apie 1000 laiptelių ir kuo greičiau pasiekti 31-ame verslo centro aukšte įrengtą terasą. Dalyvauti renginyje jau užsiregistravo daugiau nei 200 sporto mėgėjų ir profesionalų.

Iš bėgimo takelio į direktorės pareigas: bėgikė Eglė Balčiūnaitė dabar rūpinasi vaikų rytojumi

Kai bėgikė Eglė Balčiūnaitė buvo profesionali sportininkė, kaip ji pati sako, visa jos dienotvarkė sukosi daugiausiai aplink ją ir jos tikslus. Kai pernai sausį ji pranešė apie karjeros pabaigą, jos gyvenime viskas iš esmės pasikeitė. Dabar Sostinės sporto centre (SC) ji eina Sporto direktorės pareigas, kurioms šiuo metu skiria didžiausią dėmesį, mat yra daug ką nuveikti dėl vaikų ateities sporte.
2024-04-12

Tradiciniame šventiniame bėgime Jonavoje greičiausi buvo Lukas Tarasevičius ir Auksė Linkutė

Per 1000 aktyviai nusiteikusių žmonių – nuo jauniausių iki pačių vyriausių šventinę Kovo 11 dieną paminėjo bėgdami. Būtent šią dieną Jonavoje surengtas tradicinis, jau 35-asis bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“. Tai buvo ir trečiasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas, kuriame dėl įskaitinių taškų sportininkai varžėsi bėgdami pagrindinę 15 km distanciją. Nugalėtoju tapo žinomas Lietuvos bėgikas Lukas Tarasevičius („TopExChange“). Jis finišavo per 49 min. 14,2 sek.
2024-03-12

Vingio parke varžysis ekstremalaus bėgimo su kliūtimis mėgėjai ir profesionalai

Balandžio 27 dieną didelis ekstremalaus bėgimo su kliūtimis (OCR) renginys atkeliauja į Vilniaus Vingio parką. Būtent čia šiemet bus organizuojamos „OCR Baltic Warriors Race“ varžybos, kviesiančios ne tik pasivaržyti stipriausius Lietuvos sportininkus, bet ir savo jėgas pasikrinti kiekvienam norinčiam. Organizatoriai žada, kad dalyvių lauks išskirtinis kliūčių ruožas, galingi išbandymas ir uždegančios dalyvių šypsenos.
2024-03-04

Pasaulio čempionate visas jėgas atidavęs Tomas Keršulis: „Apie tokius čempionatus ir svajoju“

Penktadienį Glazge (Škotija) prasidėjo pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, o pirmąją varžybų dieną į maniežą žengė sprinteris Tomas Keršulis. Pastarasis dalyvavo 400 m atrankoje, bendroje įskaitoje tarp 22 dalyvių užėmė 17 vietą (47,92 sek.) ir į pusfinalį nepateko. Jausdamas pėdos skausmą herojiškai prieš varžovus kovojęs pasaulio čempionato debiutantas startavo antrajame atrankos bėgime, kuriame liko penktas.
2024-03-02

Tomui Keršuliui pasaulio uždarų patalpų čempionatas susiklostė nesėkmingai

Glazge (Didžioji Britanija) penktadienį prasidėjusiame pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate pirmasis iš lietuvių startavo Tomas Keršulis. Vyrų 400 m atrankos antrajame bėgime lietuvis pasirodė nesėkmingai – finišavo per 47.92 sek. ir praleido visus keturis varžovus į priekį.
2024-03-01

Kenijoje tūkstantinė minia į amžinąją kelionę išlydėjo pasaulio maratono rekordininką Kelviną Kiptumą

Kenijoje įvyko vasario 11 d. kartu su treneriu automobilio avarijoje žuvusio pasaulio maratono rekordininko Kelvino Kiptumo laidotuvės. Primename, automobilį vairavo pats K. Kiptumas, o transporto priemonei praradus kontrolę ji vertėsi ir atsitrenkė į medį. Abu žmonės žuvo vietoje.  Penktadienį įvyko sportininko laidotuvės, kuriose tūkstančiai žmonių susirinko atsisveikinti su rekordininku. Pastarasis buvo palaidotas netoli savo gimtojo kaimo.
2024-02-24

Neatsargiai pasirinktų papildų pasekmės bėgikei – 6 mėnesių diskvalifikacija ir rezultatų anuliavimas

Lapkritį suspenduota „Kauno maratono“ prizininkė Zita Kosač sulaukė rimtesnės bausmės. Sportininkė diskvalifikuota pusei metų.  Šeštadienį Lietuvos antidopingo agentūra savo socialiniuose tinkluose pranešė, kad ilgų nuotolių bėgikės rezultatai anuliuoti ir jai skirta diskvalifikacija. „Sportininkai, dar kartą įspėjame būti atsargiems renkantis maisto papildus.
2024-02-17

Šventiniame bėgime Mažeikiuose – beveik 3000 dalyvių ir paaiškėję Lietuvos žiemos čempionai

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Mažeikiai pažymėjo tradiciniu bėgimu „Bėgame už laisvę“. Tai buvo antrasis šio sezono Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas. Savo jėgas įvairiose distancijose išbandė beveik 3000 dalyvių, o tai yra šių varžybų rekordas. Tarp dalyvių buvo daug karių, taip pat savo jėgas pasitikrino ir kai kurie Mažeikių „M Basket-Delamode“ krepšininkai. „Be galo smagu, kad žmonės aktyviai dalyvauja ir noriai atvažiuoja į Mažeikius. Turime labai didelį bėgančių vaikų skaičių.
2024-02-17

Mažeikiuose vykusiame šventiniame bėgime – rekordinis dalyvių skaičius

Vasario 16-ąją Mažeikiuose vykęs tradicinis šventinis bėgimas „Bėgame už laisvę!“ sukvietė dalyvius ne tik iš visos šalies, bet ir užsienio paminėti Valstybės atkūrimo dieną. Kartu tai buvo ir Lietuvos lengvosios atletikos atviras žiemos 10 km bėgimo plentu čempionatas. Šią ir kitas trasas išbandė kone 3 000 bėgimo entuziastų ir profesionalių sportininkų. Jauniausiajai dalyvei – vos vienas mėnuo, vyriausiajam – 79-eri. Šis bėgimas – aštuntasis.
2024-02-16

Aleksandras Sorokinas pripažintas geriausiu 2023 metų pasaulio ultramaratonininku

Pasaulio rekordininkas Aleksandras Sorokinas išrinktas geriausiu 2023-iųjų ultramaratonininku. Primename, kad lietuvis praėjusiais metais gegužės 14 d. Vilniuje pasiekė naują vyrų 100 km bėgimo plentu rekordą, kai jis distanciją įveikė per 6 val. 5 min. 35 sek. Taip pat gruodį vykusiame pasaulio 24 val. bėgimo čempionate A. Sorokinas (301.790 km) antrą kartą iš eilės tapo planetos čempionu.
426 2024-02-16

Nepasimokė: Kenijos maratonininkei jau antrą kartą skirta diskvalifikacija dėl dopingo

Kenijos bėgikė Sarah Chepchirchir sulaukė aštuonerių metų diskvalifikacijos, kai buvo nustatyta, kad buvusi Tokijo maratono nugalėtoja antrą kartą pažeidė antidopingo taisykles, antradienį pareiškė Lengvosios atletikos sąžiningumo skyrius (AIU). AIU teigė, kad S. Chepchirchir buvo nustatyta neigiama testosterono analizės išvada. Mėginys buvo paimtas lapkričio mėn. Tailande vykusiame „Bangsaen42 Chonburi“ maratone.
2024-02-14

Po tragiškos pasaulio rekordininko žuties prabilo jo tėvas – papasakojo apie įtartinus asmenis

Pirmadienį sporto pasaulį apskriejo skaudi žinia – būdamas vos 24-erių žuvo pasaulio rekordininkas, maratonininkas iš Kenijos Kelvinas Kiptumas.  Ankstų rytą buvo pranešta, kad bėgikas kartu su savo treneriu žuvo pakliuvęs į avariją. Visgi dabar pranešama, kad K. Kiptumo tėvas mano, kad jo sūnaus tragišką žūtį sekmadienį galėjo lemti grėsmingi motyvai. Sportininko tėvas Samsonas Cheruiyotas mano, kad už sūnaus mirties gali slypėti kažkas daugiau nei nelaimingas atsitikimas.
2024-02-12

Pasaulį sukrėtė skaudi žinia – vos 24-erių žuvo maratono rekordininkas Kelvinas Kiptumas

Keniją sukrėtė skaudi žinia. Kartu su savo treneriu Gervaisu Hakizimana į eismo įvykį patekęs žuvo pasaulio rekordininkas Kelvinas Kiptumas. Vos 24 metų sulaukęs maratonininkas dar pernai visą pasaulį stebino savo rezultatais ir jau trečiajame savo oficialiame maratone Čikagoje pagerino pasaulio rekordą – 2 val. 35 sek. Tiesa, jis šiemet turėjo atstovauti Kenijai Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Iš K. Kiptumo buvo tikimasi didžių rezultatų ir dar rekordų gerinimo.
2024-02-12

Gabija Galvydytė JAV pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą

JAV studentų (NCAA) uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose „Razorback Invitational“ šeštadienį sėkmingai pasirodė Gabija Galvydytė. 800 m distanciją lietuvė nubėgo per 2 min. 2.82 sek. ir pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą.
2024-01-29

Į Vilniaus gatves išbėgo per 7 tūkst. žmonių: netrūko ir pažįstamų veidų

Tūkstančiai žmonių šiandien parodė pagarbą žuvusiems Sausio 13-ąją. Sostinėje surengtas jau seniai tradicija tapęs atminties bėgimas nuo Antakalnio kapinių iki televizijos bokšto. Kaip ir kasmet, trasą įveikė daugybė karių, bėgimo mėgėjų, šalies patriotų ir politikų. Tiesa, tik dalyvius sveikinusiam Krašto apsaugos ministrui niekaip nepavyksta prisijungti prie bėgančiųjų.
Aktualijos 2024-01-14

Vilniuje vyks tarptautinis bėgimas: bus ribojamas eismas, keisis viešojo transporto judėjimas

Vilniuje sekmadienį vyks tradicinis bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, jo metu bus ribojamas eismas, keisis viešojo transporto judėjimas. Renginys skirtas žuvusiems Lietuvos laisvės gynėjams pagerbti.

Oficialiai patvirtintas Aleksandro Sorokino pasiektas pasaulio rekordas

Praėjusią savaitę tarptautinė lengvosios atletikos federacija „World Athletics“ ratifikavo tris pasaulio rekordus. Vienas iš jų – ultra bėgiko Aleksandro Sorokino pasiektas vyrų 100 km bėgimo plentu rekordas, kai lengvaatletis 2023 m. gegužės 14 d. Vilniuje distanciją įveikė per 6 val. 5 min. 35 sek. Be to, buvo patvirtinti amerikiečio CJ Albertsono (50 km – 2 val. 38 min. 43 sek.) ir norvego Jakobo Ingebrigtseno (2000 m – 4 min. 43,13 sek.) rekordai.
2024-01-10

20 laipsnių šaltis bėgikų neišgąsdino – LBT sezonas startavo Naujametiniu bėgimu Kėdainiuose

Šaltą, bet gražų ir saulėtą pirmąjį 2024 metų sekmadienį Kėdainiuose šurmuliavo bėgikai. Čia tradiciškai startavo naujasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) sezonas, kas tuo pačiu buvo ir pirmasis oficialus bėgimas šiais metais. Naujametinis bėgimas „Kėdainiai 2024“ startavo ryte, kai oro temperatūra siekė mažiau nei 20 laipsnių šalčio. Tai yra vienas šalčiausių bėgimų Lietuvos istorijoje.
2024-01-07

Druskininkuose nuotaikingas švenčių pasitikimas: kalėdinis bėgimas ir atkakli kova

Didžiausių metų švenčių išvakarėse – šeštadienį – Druskininkuose surengtas vienas gražiausių žiemos sporto renginių – „Druskininkų kalėdinis bėgimas“. Antrus metus organizuojamas bėgimas pritraukė šimtus Kalėdų senelių, snieguolių ar nykštukų, o tiek jie, tiek visi kiti dalyviai spindėjo teigiamomis emocijomis ir mėgavosi kurorto vaizdais.
2023-12-24

Neeilinis bėgimas Šiauliuose: paaiškino, kodėl trunka lygiai 1236 metrus

Šiauliuose prie centrinės miesto aikštės vidurdienį pagrindinę pėsčiųjų gatvę užtvindė Kalėdų seneliai, tiksliau Kalėdų seneliais ar nykštukais apsirengusių šiauliečių. Tokio bėgimo tikslas – ne tik skleisti gerą nuotaiką, bet ir pasidalinti – surinkti pinigai bus skirti nepasiturinčioms šeimoms.
Aktualijos 2023-12-18

Kalėdų tradicijos Europoje: į gatves pasileido pusnuogiai Kalėdų Seneliai ir Snieguolės

Šimtas pusnuogių Kalėdų Senelių su Snieguolėmis nesibaimindami šaltuko pasileido per Vengrijos sostinės Budapešto gatves. Šia akcija dalyviai rinko pinigus neišnešiotiems kūdikiams. O Rytų Vokietijoje po gatves traukiamas traktoriaus važinėjo didžiulis, beveik dviejų tonų svorio, tradicinis pyragas. Pusnuogiai Kalėdų Seneliai su Snieguolėmis lenktyniaudami lėkė Budapešto gatvėmis. Mieste termometro stulpeliai rodė apie nulį.
2023-12-17

Iš viešbučio išvarytas vyras surengė tikrą šou: nustebę liko ne tik pareigūnai

Iš viešbučio prašomas nepasišalina agresyviai nusiteikęs vyras, praneša darbuotojas ir prašo pagalbos. Ilgai dairytis agresyviojo piliečio nereikia. Veiksmas prie viešbučio durų užviręs jau iki šimto laipsnių. Susitikimą užfiksavo laidos „Farai“ operatorius. Gaunamas pranešimas, kad pusnuogis vyras kelia triukšmą ir atsisako išeiti iš viešbučio. Tačiau išvydęs policininkus, vyriškis nutraukia savo pasirodymą ir bėga kiek tik kojos neša. Visgi, šimto metrų sprintas baigiasi sulaikymu.
2023-12-16

Europos kroso čempionate Greta Kariniauskaitė pasiekė aukščiausią vietą Lietuvos istorijoje

Sekmadienį Briuselyje (Belgija) vykusiame Europos kroso čempionate lietuvė Greta Kariniauskaitė užfiksavo istorinį pasiekimą. Justino Beržanskio treniruojama G. Karinauskaitė užėmė aukščiausią vietą Lietuvos istorijoje Europos krosų čempionatuose. Ji finišavo penkta (U23, 7 km – 27 min. 13 sek.)  Individualiose rungtyse šis pasiekimas iki šiol priklausė Eglei Morenaitei, kuri 2018 metais U23 grupėje buvo vienuolikta.
2023-12-11

Pasaulį geležine ištverme vėl stebinęs Aleksandras Sorokinas batelius keis į slides – paaiškino, kodėl

Geležinis žmogus. Kitaip ultramaratonininko Aleksandro Sorokino ir pavadinti neįmanoma, kuris gruodžio pradžioje Taipėjuje vykusį pasaulio 24 val. bėgimo čempionata baigė dar viena asmenine pergale. O taip pat ir visos Lietuvos rinktinės triumfu. Penktadienį į Lietuvą kartu su kolegomis grįžęs bėgikas neslėpė – pergalė yra be galo džiugu, o kol kas bėgimo batelius jis norintis keisti į slides. „Pasiilgau namų, pasiilgau sniego. Dabar bėgimo porą savaičių nebus, tai pereisiu ant slidžių.
2023-12-08

Vilniuje vyks Kalėdinis bėgimas: perspėja dėl eismo ribojimų

Jau šį šeštadienį, gruodžio 9 d. vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami dalyvauti tradiciniame 48-ame Kalėdų bėgime, rašoma savivaldybės pranešime spaudai. Kasmet „Eurovaistinės“ kalėdiniame bėgime dalyvauja tūkstančiai Kalėdų senelių, elfų, elnių kostiumais ir net mirksinčiomis eglučių girliandomis pasipuošusių bėgimo entuziastų.
Aktualijos 2023-12-05

Pasaulio čempionu tapęs Aleksandras Sorokinas: „Kam pirmiausia paskambinau? Žinoma, žmonai“

„Nuotaikos labai geros, nes rezultatas puikus. Žinoma, iš pradžių bandėme gerinti pasaulio rekordą, tačiau to padaryti neleido oro sąlygos“, – nusišypsojo pasaulio 24 valandų čempionu Taipėjuje tapęs Aleksandras Sorokinas. Vilnietis per 24 valandas nubėgo 301 km ir 790 m. „Rekordo siekti sutrukdė pakilęs vėjas. Teko „žaisti“ taktiškai. Antroje bėgimo dalyje greitis krito – atviroje vietovėje vėjas pūtė labai stipriai.
2023-12-02

Aleksandras Sorokinas ir Lietuvos rinktinė laimėjo 24 val. bėgimo pasaulio čempionatą

Taipėjuje vykęs pasaulio 24 val. bėgimo čempionata baigėsi lietuvių triumfu. Jame Aleksandras Sorokinas tapo asmeninių varžybų nugalėtoju, o Lietuvos rinktinė nugalėjo komandinėje įskaitoje. Lietuvos rinktinei be A. Sorokino dar atstovavo Andrius Preibys, Ruslanas Seitkalijevas ir Aidas Ardzijauskas. A. Sorokinas per 24 valandas nubėgo 301,8 km ir antroje vietoje likusį graiką Fotiosą Zisimopoulą aplenkė 9,8 km. Tuo tarpu A.Preibys per 24 val.
308 2023-12-02

Pasaulio 24 valandų bėgimo čempionatą pasitinkantis Aleksandras Sorokinas: „Tikiu, kad galiu įveikti 200 mylių“

„Po to, kai nepavyko finišuoti Vilniuje organizuotame bėgime, atsirado tam tikra baimė, bet privalau pasitikėti savo sportine forma“, – sakė ilgų nuotolių bėgikas Aleksandras Sorokinas, išvykęs į Taipėjuje (Taivanas) gruodžio 1-2 dieną vyksiantį pasaulio 24 valandų bėgimo čempionatą. Tik grįžęs iš treniruočių stovyklos Kenijoje bėgikas džiaugėsi, kad pasisekė įgyvendinti trenerio sudėliotą planą – pavyko netgi pagerinti asmeninį rekordą.
2023-11-21

Pasakė, kiek minučių reikia judėti per savaitę: kitaip gali baigtis liūdnai

Norint ne tik jaustis gerai, bet ir atrodyti sveikai, reikia įdėti pastangų. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ apie judėjimo naudą žmogaus organizmui kalba gydytojas neurologas, knygos „Aštrus protas sveikame kūne“ autorius Jokūbas Fišas.    „Sveikatos DNR“ laidos vedėjai paklausus, kiek laiko per dieną žmogus turėtų būti aktyvus, J. Fišas atsako, kad reikėtų judėti daugiau nei 150 minučių per savaitę.
2023-11-20
Į viršų