Humanoidės Sofijos kūrėjai ruošiasi masinei gamybai: robotų armija padės žmonėms

Ar prisimenate Lietuvoje prieš porą metų besilankiusį bene garsiausią robotą pasaulyje – Sofiją? Saudo Arabija šiam dirbtinį intelektą turinčiam įrenginiui suteikė pilietybę, Jungtinėse Valstijose Sofija dalyvavo įvairiuose pokalbių šou, O Vilniuje jai buvo įteiktas sertifikatas, patvirtinantis, kad šis robotas – Vilniaus miesto gyventojas. Dabar Honkonge įsikūrę jos kūrėjai Sofiją pritaikė masiniei gamybai ir netrukus planuoja sukurti ištisą robotų armiją, kuri padėtų žmonėms.

2017 m. pasaulyje išgarsėjusi Sofija – tai pokalbiams skirtas robotas. Jis laikomas vienu pažangiausiu iki šiol sukurtų androidų, kurie su žmonėmis bendrauja pasitelkdami sudėtingą dirbtinį intelektą. Sofiją sukonstravę inžinieriai ir mechnikai planuoja  tokius robotus jau pirmą šių metų ketvirtį pradėti štampuoti tūkstančiais. Tikimasi, kad jie puikiai pasitarnaus koronaviruso pandemijos laikais.

„Tokie bendrauti skirti robotai kaip aš, gali padėti rūpintis sergančiais ar pagyvenusiais žmonėmis daugelyje sveikatos priežiūros sričių. Aš galiu padėti bendrauti, suteikti terapiją ir palaikyti net sunkiose situacijose“, – sako robotas – humanoidas Sofija.

Roboto kūrėjai tikisi, kad Sofija ir jos prototipai gali padėti darbuotis ir prekyboje, oro uostose ar kitose srityse. Pavyzdžiui, ji gali nesunkiai išmatuoti žmogaus temperatūrą specialiu sensoriumi. Jau pernai psaulinė robotų prekybą augo 32-iem procentais. „Hanson Robotics“ apsukas planuoja tik didinti.

„Mano prognozė šiems metams, kad robotai, tiek dideli, tiek maži, bus parduodami tūkstančiais. Jie padės žmonėms, edukacijos ir sveikatos priežiūros srityse ir tikiuosi suvirpins žmonių širdis. Įkvėps patikėti, kad ateityje robotai gali tapti mūsų draugais“, – pasakoja „Hanson Robotics“ įkūrėjas David Hanson.

Iš viso kompanija planuoja šiemet į rinką paleisti 4-ių skirtingų rūšių robotų – androidų. Tačiau, kiek gali kainuoti toks neįprastas rūpestingas pašnekovas, kol kas neatskleidžia.


Rašyti komentarą...
I
Ir tada
2021-01-27 00:06:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rodotai eme gaminti zmones...
Atsakyti
0

P
Petras
2021-01-27 12:26:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Robotai bus naudojami armijose zudyti zmones.
Robotu opratoriai sedes Pentagone ir zudys visus tuos kurie pasisako pries JAV demokratu valdzia.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų