Klaipėdoje mokyklos ūkvedys sukonstravo neįtikėtiną sniego valymo automobilį

Vienos Klaipėdos gimnazijos kiemą ir šaligatvius nuo sniego valo neįprastas aparatas – mokyklos ūkvedžio ir dviejų jo kolegų patobulintas antros kartos automobilis „Golf“. Vyrai savomis rankomis prie jo primontavo iš mašinos vidaus valdomą sniego peilį ir didžiai praeivių nuostabai ėmė darbuotis. Pusnys iššūkiu netapo ir 34-erių metų senukui golfui.

Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos ūkvedys Saulius kruopščiai valo savo kūrinį – sniego valymo mašina paverstą antros kartos golfą. Taip patobulinti automobilį jam padėjo kolegos – toje pačioje mokykloje dirbantis stalius ir virinti mokantis kiemsargis. Nors patobulinta mašina darbuotis pradėjo tik šiomis dienomis, vyrui mintis taip palengvinti sau ir kiemsargiams darbą kilo prieš porą metų, kai nukasus sniegą mokyklos kieme pradėjo skaudėti nugarą.

„O mums, kad tik nedirbti. Viskas iš to tingėjimo ar ne? Kaip juokauja liaudis“, – sako ūkvedys Saulius Šiaučiukėnas.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Klaipėdoje mokyklos ūkvedys sukonstravo neįtikėtiną sniego valymo automobilį

Ant stogo įtaisė ir du LED žibintus – vienas šviečia į priekį, kitas atgalios. Žiemos rytai juk tamsūs. Dar ir švyturėlį prie kaitintuvo cigaretėms prijungia ir štai taip užsideda ant stogo.

Klaipėdoje šiomis dienomis pagaliau užtektinai prisnigo, tad atsirado darbo ir golfui. Tiesa, benzinu ir dujomis varomą, 34-erių senuką užvesti pavyksta ne iš pirmo karto

Tačiau kai jau pavyksta, tai pavyksta. Vieno ir šešių dešimtųjų litro darbinio tūrio variklis užriaumoja.

Mašinos viduje esančiu pultu Saulius nuleidžia sniego valymo peilį, kurio apatinę dalį pagamino iš guminės padangos ir automobiliukas pradeda stumdyti pusnis po mokyklos kiemą.

Saulius pasakoja, jog dėl karantino mokiniai čia nevaikšto, tad ir pasivažinėti neprašo, tačiau pamačius sniegą valantį tokį aparatą, praeivių veidai ištįsta, dažnas ir fotografuoja. Tačiau dabar ūkvedys jau neabejoja – vien nuotraukomis tautiečiai neapsiribos. Parodžius jo ir kolegų kūrinį per TV3 žinias, antros karto golfų populiarumas grįš.

REKLAMA

„Jei dabar po šito renginuko neišpirks. Nepakels kainų, tai gerai. O jei visi žmonės susimąstys, kad galim ir mums pasidaryti, tai aš įtariu, kad jų kaina kils“, – pasakoja S. Šiaučiukėnas.

Dar labiau tobulinti mašinos vyras neplanuoja. Tiesa, neslepia, kad idėja mašiną paversti sniego valytuvu nėra jo. Saulius tokią minti nusižiūrėjo nuo amerikiečių, pamatęs vaizdo įrašus internete. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų