Rusijoje darbą pradėjo du humanoidai: dalija patarimus

Netolimoje ateityje mums – žmonėms – galimai bus paprasčiau nudirbti savo darbus iš namų ir neplatinti virusų susitinkant su kitais žmonėmis, mat vis labiau į mūsų gyvenimus skverbiasi robotai.

Ką tik darbą Rusijos sostinėje pradėjusius du humanoidus, kurie žmonėms dalina ne tik sveikos gyvensenos patarimus, bet ir padeda apsispręsti dėl skiepo nuo koronaviruso.

„Naujas požiūris į valstybės paslaugas“, – užrašas viename iš Maskvos piliečių aptarnavimo centrų kviečia susipažinti su dviem naujais įstaigos konsultantais.

Tik jų žvilgsnis ne itin jaukus. Naujieji aptarnavimo centro stažuotojai Aleksas ir Daša – robotai.

„Pasakoja apie tai, kokių priemonių galima imtis susirgus COVID – šiuo metu tai labai populiari tema. O antras robotas – mergina Daša – bent kol kas ją taip vadina“, – sako robotų kūrėjas Roman Komisarov.

Daša Maskvos gyventojams vardija, kokias paslaugas gali čia atlikti, kokius būtinus dokumentus ar prašymus užpildyti.

„Robotais labai domisi ir suaugę, ir vaikai. Robotai gali palaikyti prasmingą pokalbį, atsakyti į jiems užduodamus klausimus. Ir, žinoma, tai įdomu. Galima keisti temas, robotai dar mokosi“, – pasakoja aptarnavimo centro vadovas Oleg Šakin.

„Šiandien jų dar nėra daug, bet rytoj ja ubus daugiau. O poryt jie jau bus visur. Tai kitas evoliucijos žingsnis“, – teigia R. Komisarov.

Daša ir Aleksas, anot kūrėjų, kol kas vieninteliai tokie Maskvoje. Humanoidai gali atkurti 600 skirtingų veido emocijų. Kiek anksčiau šiemet panašus humanoidas pradėjo darbą ir Rusijos Permės miesto administracijoje, ten robotas padeda žmonėms gauti pažymas apie teistumą ir kvaišalų vartojimo istoriją.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų