Įspūdinga ekspozicija: garsus menininkas 60 religinių skulptūrų sudėliojo į neeilinę vietą

Prakartėlė, kokios dar nematėte. Ji vandenyje. Net 60 religinių skulptūrų savo rankomis sukūrė italų menininkas ir įspūdingą jų ekspoziciją surengė potvyniais garsėjančios Venecijos prieigose.

Šiemet tai – viena įspūdingiausių Italijos prakartėlių. Ji neįprasta, nes plūduriuoja vandenyje ir tikrai traukia akį. Prakartėlę Burano saloje, Venecijos įlankoje sukūrė smulkus vietos verslininkas, turintis ir menininko gyslelę. Tolumoje plytinčios Venecijos fone jis išdėliojo net 60 paties padarytų ir nudažytų skulptūrų.

Prakartėlės kūrėjas sako, kad įlankoje nuslūgus vandeniui, bent dvi valandas per dieną skulptūros atrodo išties stebuklingai, tarsi pastatytos ant vandens paviršiaus. Italijoje prakartėlių kūrimas – šimtmečius skaičiuojanti tradicija. Įprastai šalyje prakartėlės įrengiamos gruodžio 8 d., tą pačią dieną italai namuose puošia ir Kalėdų eglę.

Šventiniu laikotarpiu Italijoje galima rasti ir prakartėlių iš smėlio, duonos ar net įrengtų po vandeniu. Be to, Pietų Italijos miestas Matera garsėja didžiausia gyvąja prakartėle pasaulyje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų