Gyventojai piktinasi idėja skiepyti arčiau paplūdimių: baiminasi, kad negalės ne tik maudytis, bet ir degintis

Po kalbų apie gyventojų skiepijimą Palangos ir Šventosios paplūdimiuose sveikatos apsaugos ministerija sako svarsčiusi ir apie kitokias atrakcijas žmonėms – loterijos bilietus ar šuolį nuo Televizijos bokšto. Tiesa, ministras Arūnas Dulkys tikina, kad pastarųjų minčių atsisakyta, o idėja skiepyti gyventojus šalies kurortuose, prie paplūdimių, įgauna pagreitį. Vasaros sostinė jau ruošiasi nuo liepos mėnesio poilsiautojus skiepyti „Janssen“ vakcina prie pat Palangos tilto. O štai pajūryje atostogaujantys gyventojai tik gūžčioja pečiais ir baiminasi, kad po skiepo negalės ne tik maudytis, bet ir degintis.

Vakcinacijos centrai tušti, o štai Palangos paplūdimyje ankšta kaip silkių statinėje. Į pajūrį savaitgaliui suplūdę žmonės mėgaujasi saule, gaivia jūra ir į pandemiją moja ranka. Sveikatos apsaugos ministerijos kalbas apie skiepus paplūdimyje žmonės sutinka dviprasmiškai.

„Po vakcinavimo negalima šlapinti, negalima lįsti tris dienas, tai nežinau, gal ir neis tada“, – sako poilsiautojas. 

„Ne to jie čia atvažiuoja, aš taip galvočiau. Pasiskiepys visi tik tada atvažiuos. Čia tai neapsimoka manau skiepytis“, – teigia kitas. 

„Tegu prie psichiatrinės stato, tegu kas nori, eina ten badosi. Aš – ne“, – piktinasi poilsiautojas.

„Įsivaizduojat dabar, žmogus atvažiuoja pailsėti, jisai susileis skiepą ir kitą dieną jisai sirgs, gulės su temperatūra, tai mano nuomone, nelabai“, – teigia gyventojas.

Po kalbų apie gyventojų skiepijimą Palangos ir Šventosios paplūdimiuose sveikatos apsaugos ministerija gyventojus ramina – esą ant smėlio paplūdimyje niekas žmonių vakcinuoti nesirengia. Tiesa, ministras A. Dulkys, atvykęs skiepytis į Naująją Vilnią antrąja „Vaxzevria“ doze, apie skiepų akcijas kalba aptakiai.

Traukos vietomis jis įvardija ne tik paplūdimius, bet ir prekybos centrus, o žmonių norą skiepytis sieja ir su pajūriu, kur savaitgaliais suplūsta tūkstančiai žmonių.

Aš manau, kad kiekvienu atveju vakcina turi judėti prie žmogaus ir pasižiūrėti, kad jam būtų patogu“, – sako A. Dulkys.

Sveikatos apsaugos ministerija tiki, kad skiepų idėja pajūryje pritrauks dar daugiau žmonių, kurie norės vakcinuotis. Palangos meras Šarūnas Vaitkus antrina, kad ši mintis skiepyti gyventojus arčiau pajūrio  visai neseniai kilo savivaldybei. Palangoje skiepyti visus norinčius planuojama Nacionalinio kraujo centro palapinėse. O tai padaryti gyventojai galės jau liepą.

„Bus specialios vietos, nebūtinai tenai ant smėlio skiepyti. Pavyzdžiui, yra pagrindiniai srautai, kur Palangoje galėtų Jūratė ir Kastyčio skvere, gražioj vietoj, ant tilto srautai didžiuliai. Ten galėtų žmonės pasiskiepyti ,,Janssen“ vakcina, nes jos užtenka vienos“, – sako Š. Vaitkus.

Tiesa, po tokių kalbų ir idėjų pasipiktinimą jau žeria kai kurie politikai.

„Šiandieną pasisiūlyti žmogui pasiskiepyti Basanavičiaus gatvėje prieš tai buvo paplūdimy. Kai yra +30 temperatūros, kada tau yra šilta, kada tikimybė, kad ta tavo ranka sušlaps nuo didelio karščio tą siūlo ministerija, tai rodo, kad nėra krislelio sveiko proto su tokiais pasiūlymais. UŽ KADRO: O ministerija ir toliau neriasi iš kailio, mat skiepijimo tempai šalyje lėtėja“, – sako regionų frakcijos narys Remigijus Žemaitaitis.

REKLAMA

Šiuo metu vieną skiepo dozę jau yra gavę 43 procentai gyventojų ir šis skaičius yra toli nuo užsibrėžto tikslo vidurvasary vakcinuoti 70 procentų visuomenės.

„Ieškome alternatyvų, kaip galėtume įtikinti vakcinuotis, atvežti vakciną ir pagalvojome, kad daug žmonių vasarą leis kurortuose – tai neapsiribojame paplūdimiu. Gali būti Šventoji, Juodkrantė, Nida, Birštonas, Druskininkai. Įvairios vietos, kur žmonės nori lankytis“, – sako ministro patarėja Justina Aleksaitė. 

Ministras A. Dulkys pripažįsta, kad idėjų, kaip privilioti skiepytis gyventojus, būta įvairių.

„Kaip sako, prizas nušokti nuo Televizijos bokšto ir suorganizuoti loteriją, kurioje būtų milijonas eurų. Aš linkęs pritarti toms idėjoms, kurios spręstų ne tik artimiausio mėnesio skatinimą vakcinuotis, bet darytų ilgalaikį poveikį“, – teigia A. Dulkys.

O mokslininkai įspėja – žmonėms į nugaras jau alsuoja indiškoji – Delta koronaviruso atmaina, kuri sparčiai plinta Jungtinėje Karalystėje. Lietuvoje oficialiai kol kas užfiksuotas trys indiškosios atmainos atvejai. Vienas nustatytas asmeniui, kuris į Vilnių atskrido iš Uzbekistano. Vėliau žmogus izoliavosi Klaipėdos rajone. Pasak mokslininkų, dėl sparčiai plintančios indiškosios atmainos būtina didinti skiepijimo tempus ir vakcinuotis dviejomis dozėmis.

„Euromonitor“ duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius teigia: „Labiau užkrečiamas nei Alfa variantas, o antra, kad vakcinos su viena doze „AstraZeneca“ ar „Pfizer“ turi mažesnę apsaugą 20 procentų negu prieš Alfa variantą.“

O tam, kad kuo daugiau žmonių būtų paskiepyta ne tik miestuose, bet ir atokiose vietovėse išriedės štai tokie mikroautobusiukai. Vakcinuotis bus galima ne poliklinikos skiepų kabinete, bet autobusiuke, jie vyks pas žmones į nuošalias vietoves.


Rašyti komentarą...
N
Nebežino
2021-06-18 21:55:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau kaip beblūdyti su tais skiepais. Gyvenime tokių čiūdų nebuvo. Ko dar prigalvos?
Atsakyti
-4

?
???
2021-06-18 21:23:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
neisivaizduoju, ka man gali suleisti pliaze ar kokioj parduotuvej zmogus baltu chalatu... kazkokia nesamone... biski galvokit
Atsakyti
-3

N
Na
2021-06-18 21:51:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cirkų cirkas
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (33)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų