REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karštą savaitgalį maudynės mirtimi pasibaigė mažiausiai 2 žmonėms – vienas vyras nuskendo Šiauliuose, tvenkinyje, o kitas karjere Kaune. O atvejį prie Gėlos ežero gaubia mįslė – vieno vyro daiktus ant ežero kranto radę poilsiautojai sakė, kad jie ten pragulėjo pusę paros, ir niekas jų pasiimti negrįžo.

Karštą savaitgalį maudynės mirtimi pasibaigė mažiausiai 2 žmonėms – vienas vyras nuskendo Šiauliuose, tvenkinyje, o kitas karjere Kaune. O atvejį prie Gėlos ežero gaubia mįslė – vieno vyro daiktus ant ežero kranto radę poilsiautojai sakė, kad jie ten pragulėjo pusę paros, ir niekas jų pasiimti negrįžo.

REKLAMA

Tačiau ir atvykę ugniagesiai gelbėtojai jokio kūno ežero dugne kol kas nerado, tad žmogaus likimas dar neaiškus. Pajūryje taip pat neapsieita be incidentų – Klaipėdos paplūdimio gelbėtojai sako, kad visą savaitgalį drausmino alkoholį geriančius poilsiautojus, o vieną išgėrusįjį, kuris vos nenuskendo, išvežė greitoji.

Sekmadienį nuo pat ryto Nemenčinės pašonėje esančiame Gėlos ežere ugniagesiai gelbėtojai ieškojo skenduolio.

Juos iškvietė poilsiaujantys paplūdimyje žmonės, kurie paliktus ant kranto vyriškus rūbus, batus bei raktus pastebėjo dar šeštadienio vakarą, o sekmadienio rytą, jie tebegulėjo toje pačioje vietoje.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau iki pavakarės besitęsusios paieškos buvo bevaisės. Gelbėtojai ežero dugne nieko nerado.

„Yra buvę istorijoj, kad rūbai yra, o žmogus vėliau atsiranda. Tai išieškojom nemažą ežero dalį, bet skenduolio neradom, policija tikrina visas versijas, jei bus poreikis dar kartelį nuvykti ieškoti žmogaus, mes tą dar kartą padarysim“, – teigia departamento atstovas Donatas Gurevičius.

REKLAMA

Policija sako, kad negavo ir jokio skambučio ar pranešimo iš žmonių, kurie daiktus ant kranto palikusio asmens galėtų pasigesti, tad kol kas sprendžia, ar narams reikės ežero dugną tikrinti dar kartą.

Savaitgalio maudynės mirtimi pasibaigė 2 žmonėms. 36-erių vyras nuskendo šeštadienį Šiauliuose, Aušrinės Sodų gatvėje esančiame tvenkinyje. Atvykę gelbėtojai nuskendusiojo kūną rado 3 metrų gilyje, 10 metrų nuo kranto.

Kitas skenduolis prigėrė vandens Kaune, Vaišvydavos karjere. Apie 13 valandą ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą, kad Pušynėlio gatvėje žmogus panėrė po vandeniu ir neišniro. Po pusvalandžio narai vyro kūnas rado apie 20 metrų nuo kranto, 7 metrų gylyje.

REKLAMA
REKLAMA

Atvykusias tarnybas matė atvažiavęs išsimaudyti kaunietis Artūras.

„Aš atvažiavau, buvo minia žmonių. Mačiau tik daug, gal kaip naras buvo, greitosios pagalbos mašina ir gaisrinė. Prie tiek žmonių keista, kad niekas nepadėjo, girdėjau ten komentavo, kad su kompanija buvo, viską“, – sako kaunietis Artūras.

Šią vasarą iki rugpjūčio 29 ugniagesiai gelbėtojai ištraukė 53 skenduolių kūnus, praėjusią vasarą per tokį patį laikotarpį – 52.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovo, vyrai skęsta puspenkto karto dažniau nei moterys.

„Tai yra dėl to, kad vyrai labiau linkę rizikuoti, neretai nuskendusių žmonių pasakojimai byloja, kad neretai tie vyrai pavartoja ir alkoholio, ir dėl to atsiranda nepagrįstos drąsos“, – komentuoja D. Gurevičius.

„Viskas baisu, ir plaukt baisu, bet reikia nugalėt ir baimę. Vat, pavyzdžiui, iki to kranto 500 metrų, o iki antro kranto 1,2 km, ir aš nuplaukiu ir ten, ir ten. Svarbu neišsigąsti, nepasimesti vandeny, ir, be abejo, svarbu mokėt plaukt. – Alaus nebijot gert? – Tai ne alus, tuščia skardinė“, – kalba vilnietis Olegas.

REKLAMA

„Aš tai toli neplaukiu, o vyras plaukia į kitą krantą ir atgal. Būna stebiu, kartais toli išplaukia, tada žiūriu. – Nedraudžiat vyrui taip toli plaukt? – Nu draudžiu, ką jis klausys“, – sako vilnietė Aušra.

„Džiaugiuosi paskutine vasaros diena ir viskas. Pagrinde maudaus prie pat smėlio, toli neplaukiu, kam ten toli plaukt“, – sako Jogaila.

„Atvažiavau su anūkais, labai prižiūriu, jie vaikšto į baseinus, moka maudytis“, – kalba Irena.

REKLAMA

„Nelabai toli plaukiu, krante nardau, ieškau akmenų“, — sako Ernestas.

„Aš labai toli neplaukiu, nes abejoju, kažkaip galvoju, kad reikia kuo arčiau kranto, kad, jei ką, kažkas galėtų padėt“, – sako Alina.

Klaipėdoje taip pat neapsieita be incidentų. Gelbėjimo tarnybos vadovas sako, kad šeštadienį uostamiesčio paplūdimiuose gelbėtojai dirbo išsijuosę – nuolat drausmino žmonės, kurie plaukė už plūdurų, nepaisė ženklų, nurodančių, kur maudytis draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau daugiausia pastabų, pasak Klaipėdos paplūdimių gelbėjimo tarnybos vadovo, teko daryti girtuokliaujantiems maudynių metu.

„Dienos metu vienas poilsiautojas pradėjo skęsti, poilsiautojai, kurie šalia buvo, jam padėjo išeiti į krantą, jis buvo praradęs sąmonę, prigėręs vandens buvo, gelbėtojai atvyko, pradėjo gaivinti, jautėsi alkoholio kvapas, ir jį išvežė į ligoninę“, – pasakoja Klaipėdos paplūdimių gelbėjimo tarnybos vadovas Aleksandras Siakki.

REKLAMA

Šiemet iki šios dienos iš viso ugniagesiai gelbėtojai iš vandens telkinių dugnų ištraukė 86 skenduolius. Išgelbėti pavyko 30 skendusiųjų.

Pernai iki tokiu pat metu iš viso buvo ištraukti 85 skenduolių kūnai, o išgelbėti pavyko 31 skendusius žmones.

Gelbėtojai primena, kad pamačius skęstantįjį, nederėtų nerti į vandenį patiems, verčiau kuo skubiau skambinti gelbėtojams, o skęstančiojo link į vandenį mesti plūduriuojantį daiktą, kad šis įsikibtų. O pradėjus skęsti patiems, reikia stengtis išlikti ramiems, gultis ant nugaros ir bandyti kviestis pagalbą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų