Geležiūnienė turės ne tik padengti teismo išlaidas, bet ir sumokėti sūnui 1000 eurų

Teismo kartą jau išteisinta septynių vaikų mama po apeliacijos išgirdo jai nepalankų verdiktą. Kaunietė pripažinta kalta dėl vaiko nepriežiūros ir psichologinio gniuždymo, dėl kurių sutriko vaiko sveikata. Moteris ne tik turės padengti teisines išlaidas, bet ir auginamam sūnui privalės sumokėti 1000 eurų.

Karantino metu bylos dalyviams privalomai matuojama temperatūra ir tik po to Evelina Geležiūnienė su advokatu žengia į teismo salę, tačiau skelbiamas nuosprendis juos pribloškia. Beveik prieš metus apylinkės teismo išteisintą, dabar aukštesnės instancijos apygardos teismas moterį pripažįsta kalta.

„Dėl to, kad ji piktnaudžiavo savo, kaip motinos, pareigomis, tai yra sistemiškai, fiziškai ir psichologiškai gniuždė savo mažametį vaiką, dėl ko mažamečiui vaikui nustatytas ir nesunkus sveikatos sutrikdymas. Teismas skyrė subendrintą vienerių metų laisvės atėmimo bausmę, bet jos vykdymą atidėjo vieneriems metams“, – sako Kauno apygardos teismo atstovė Milda Bučnytė.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Geležiūnienė turės ne tik padengti teismo išlaidas, bet ir sumokėti sūnui 100 eurų, kuriuos pati valdys

Eveliną Geležiūnienę teismas įpareigojo auklėti ir išlaikyti savo nepilnamečius vaikus ir dalyvauti elgesio pataisos programoje, taip pat konstatavo, kad vaikas buvo ir mušamas, tiesa, kas smurtavo, esą nustatyti neįmanoma. 

Nuteistąja tapusi septynių vaikų mama Evelina Geležiūnienė neslepia apmaudo, esą jos kaltė grindžiama tik vaiką laikinai globojusios moters dienoraščiu.

„Nuosprendis remiasi globėjos pačiu dienoraščiu, o dienoraštį galime daug kas parašyti. Šiai dienai ekspertams buvo pateikti įrodymai, kad nebuvo viskas taip, kaip surašyta. Bet ekspertės teigia, kad net papildomi į duomenys nekeistų jų išvadų“, – pasakoja nuteistoji Evelina Geležiūnienė.

Tad kaunietė rėžia atvirai – teismai dar nebaigti:

„Faktas tikrai, kad skųsime šitą sprendimą, negali būti žmogus nuteisiamas pagal dienoraštį.“

Esą teismas visai nekreipė dėmesio į byloje esančius vaiko parodymus.

„Kelia klausimų, o apie lipnią juostą, kuri buvo užsimenama, tai vaikas pats pasakojo, kad būtent globėja jį rišo“, – teigia E. Geležiūnienė.

Pasak Geležiūnienės advokato, nė vienas teismas neįrodė, kad smurtavo mama, nors būtent dėl to buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. O kaltinimai vaiko nepriežiūra ir gniuždymu – pritempti, mat iki tyrimo niekam tokių abejonių nekilo.

REKLAMA

„Jeigu vaikas nuo pat gimimo yra vedamas pas gydytojus, yra visos ligos istorijos pateiktos į bylą, vaikas nuolat lanko ugdymo įstaigą. Ir po to iškyla klausimas ir teismui peršasi išvados, kad vaikas nebuvo prižiūrimas, kur tada buvo ir ugdymo įstaigos, ir gydytojai“, – kalbėjo advokatas Ruslanas Mazurovas.

Nuo įvykių pradžios, kai darželio auklėtoja pastebėjo mušimo žymes ant kūno ir berniukas tiesiai iš darželio buvo paimtas bei perduotas globėjai, praėjo treji metai. Vaikas jau lanko pirmą klasę.

„Vaikas klausia, kur tu eisi? Į teismą. Kadangi vaikas žino šitą situaciją, tai sako aš nueisiu papasakosiu viską, ką žinau. O apie sutrikimą, apie kurį šnekama, tai šiemet vaikas pradėjo lankyti pirmą klasę, taip pat buvo adaptacija labai sunki, bet po mėnesio dviejų mėnesių – praėjo“ , – sako E. Geležiūnienė.

Teismas tenkino ir civilinį ieškinį, tad Geležiūnienė privalės savo sūnui sumokėti 1000 eurų, kuriuos tvarkys pati, dar jai teks pakloti ir 400 eurų už berniukui teiktą teisinę pagalbą. 


Rašyti komentarą...
Va
2020-12-16 20:26:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesamonių rinkinys Lietuvos teisėsaugoj.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų